Sokak numaraları neye göre veriliyor?

Değişik Bir Şey Sorayım Dedim.

Arkadaşlar, sokak numaraları neye göre veriliyor? O numaraların verilmesi neye bağlı? Bilen birisi cevaplasın lütfen. 3 gündür internetten arıyorum ama bulamadım. Aklıma geldi bunu yazarken şimdi birisi sorar ne yapcan falan diye :D Merak ettiğimden soruyorum :D

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• arsanın pafta numarası ile ilişkili genelde.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• belediyeye git ordaki amcalara sor..

0|0
    0|0
  • Aynı şekilde cadde numaraları da var. Yorum yapamıyorum bana da ilginç geldi düşününce.

0|0
    0|0
  • bence merkeze yakın yerden uzak yere doğru diye düşünüyorum yani merkez sıfır noktası oraya göre konumlanıyordur heralde mimari bakış açım bu :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yeni yerleşim yerlerinde artık akıllarına verecek isim gelmeyince sıradan sallayıp daha sonra bazı sokaklara isim bulduklarında garip kalan numaralardır. Kısmetse o sokaklarada bir isim verip rahatlayacaklar.

0|0
    0|0
  • Tapu kadastrodaki planlara göre

0|0
    0|0
  • tek ve çift numara esasına göre veriliyor sol taraf çift sağ taraf tek numarada karışıklık olmasın diye

0|0
    0|0
  • eee sokağa göre

0|0
    0|0
  • Postacı vb. kişiler adresimizi bulsun diye, akrabalarımıza vs. kişilere adres verirken ev ve iş yerlerimizi bulsun diye. Sokakların sağ tarafındaki binalar çift sol tarafındaki binalar tek numara alır;) Tabi sokağın başından girdiğin zaman.

0|0
    0|0
  • Sıraya göre

0|0
    0|0
  • ölçek numarası ada, parsel ve dilim meridyenleri etkili oluyor isim vermede.

0|0
    0|0
  • 1'nci sokağı bulursam haber vereceğim sana da.

0|0
    0|0
  • vali aklından bi sayı tutuyomuş.

1|0
    0|0
Yükleniyor...