Aktif spora ara veren lisanslı sporcular bakabilir mi?

Çok küçük yaştan beri spor yapıyorum. Uzun yıllar boyunca lisanslı olarak cimnastik yaptım, bir süre de voleybol oynadım. Son bir kaç senedir bırakmak zorunda kaldım. Ara ara fitness, zumba, step, yoga, koşu vs yapıyorum ama tabiki eskisi kadar değil. Haftada 1-2 malesef yetmiyor. Sürekli kaslarım ağrıyor. Bacaklarımı gün içinde esnetmezsem ağrıdan kıvranıyorum. Bu normal midir? Sporu bırakan benim gibi ağrılar yaşayanlar var mı?

Güncellemeler:
Spor yapmadığımda ağrılarım oluyor. Yaparken değil.

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• Ara ara yaptığın için agriyor olabilir yani sporu sürekli yapmalısınız bir hafta yapmim diğer hafta yapım dersen vücut başa döner bu sebeple hamlaşır ve ağrı yapar sürekli yaparsan kaslar alışır güçlenir ya da eklem ve kaslarinda sakatlık olabilir doktora görün ağrıyan bölgede bende spor akedemisi okuyorum fitnness ve futbolla ugrasiyorum

0|0
    0|0
    • Daha önce çok sakatlandığım için eskisi kadar ağır antremanlar yapmamam ve sıklıklarını azaltmam gerekiyor. Eskiden her gün antremandaydım. Şimdi azaltınca olmuyor ama yüklenmemem de lazım. Bilemedim ben de

• Yani çok agir yapma belli bir ağırlık seviyesinde yap hafta 3 gün mesela 4 gün dinlenme yeticektir ve proteinsel besinler al yıpranan kasların için beslenmekte çok onemli

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Gayet normal bir durum. Profesyonel olarak spora başlandığında ilk birkaç hafta ağrılar olur. Aylar belki yıllar sonra bırakıldığında ise bu sefer yapılmadığından dolayı ağrılar olur. Ne yap ne et temponu arttır.

0|0
    0|0
  • Gelişen zorlanan vucut ağırır arkadasım bnde 15 senedir sporun içindeyim hala zorlayınca ağırır burada zorladığımı iyi antrwman yaptığımı anlarım:)

0|0
    0|0
    • Antremanda değil ki sorun. Spor yapmadığımda vücut spor istiyor ama antremanları azaltmam lazım.

• Antrenman yapmadığın ZAman ağırır zaten vucut bir gün sonra yani

• haftada 1,2 gün yaparsan tabikide kasların ağırır ben 2 gün spor yapmasam 3 gün hamlıyorum anlıyacağın en haftada 5 gün spor yapıcaksın yoksa ağrıların devam eder

0|0
    0|0
    • Daha önce çok sakatlandığım için eskisi kadar ağır antremanlar yapmamam ve sıklıklarını azaltmam gerekiyor. Eskiden her gün antremandaydım. Şimdi azaltınca olmuyor ama yüklenmemem de lazım. Bilemedim ben de

• 1 gün yoga, 1 gün zumba ve 1 gün de fitness

• bence çok ağır bir programın yok dediğim gibi haftada 5 gün çalışırsan iyi olur en iyisi bence o

• Farklı bir durum, bence sağlığınla alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsin. Kasların farklı reaksiyonlar veriyor. Uzman bir spor hekimine danış

0|0
    0|0
    • zamanında çok sakatlandığım için doktorum zaten antremanları azaltmamı söyledi. Antreman yapmadığımda vücut eski temposunu istiyor

• Bence entresan olan da bu. Yani bende uzun zamandır antrenman yapmıyorum. Antrenman yapınca yoruluyorum ve bütün vücudum ufak bir süre de olsa ağırıyor. Antrenman yapmadığımda ekstra bir durum söz konusu değil, sadece ellerimde sorun oluyor. Onun haricinde gayet stabil. Sende durum biraz anormal gibi

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben tam tersi enerjiyi ustumden atamiyorum hic yorulup ağrı cekemiyorum daha çok gerginlesiyorum bu yuzden

0|0
    0|0
    • Yapmadığımda ağrıyor işte. Spordayken sorunum yok.

• Antrenmani bölerek yap bir gün içinde yaptıklarını iki güne böl

• Antremanları azaltmaya çalışıyorum. Sorun bundan kaynaklanıyor. Günleri arttırırsam zaten problem çözülür ki. Eskisi gibi yüklenmemem gerekiyor. (bazı sağlık sorunlarından dolayı)

Yükleniyor...