Her ile bir üniversite şart mı?

Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz bakıyım

sizcee her ile bir universite sart mı? işsizlık oranını dusurmek ıcın her ıle unıversıte acan yetkılılerımız eğitimin kalıtesını dusurduklerının farkındalarımı acep?

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Ben işsizlik oranında bir düşüş göremiyorum. Sadece işsiz olmayı geciktirecek bir strateji olduğuna inanıyorum. Sen 4 yıl Sütçü İmam'da mat öğretmenliği okuyacaksın da ne olacak? Sadece 4 yıl sonra diplomalı bir işsiz olacaksın. Bu da bir strateji gecikti mi gecikti.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• herkesin okumasi icin sart

0|0
    0|0
  • İşsizlik oranını düşürmek için üniversite açmak saçma değil midir zaten?

0|0
    0|1
  • Her ile universite olabilir ama her universitede aynı bolumler olmamalı, diyelim İstanbul universitesinde Fen edebiyat fakultesi olsun Uludag universitesinde Hukuk-Tıp olsun . İnonu universitesinde muhendslik fak. olsun..

0|0
    0|0
    • mantıklı :D

• böylelikle her bolumden onlarca insan mezun olmaz, universiteninde degeri artar ve tek fakulte oldugu icin universite o alanda kendini daha iyi gelistirebilir.

• haillucifer benim söyleyeceğime yakın bir yorum yapmış birde her ilde aynı bölümler olunca işsizlik oranı artar insanlar kimi işe alacağını şaşırır.

Erkekler Ne Diyor 9

• her ılde unıversıtenın olmasına karsı degılım ama her bolumden dunyanın ınsanını alacaklarsa karsıyım sonra her yer muhendıs ogretmen...vs seklınde dolar ve aklınıza gelen tum mesleklerın kalıtesının dusmesının yanında sız bu yetıstırecegınız ınsanlara ıs ımkanı ( ama devlet ama ozel sektor) saglayamaz ısenız bu ısın cıkmazıdır ben buna karsıyım

egıtımın kalıtesı dusmeyecekse nıye olmasın ama alt yapıyı hazırlamadan damdan duser gıbı unıversıte kurulmasına karsıyım

0|0
    0|0
  • aga neden işverenlerin çoğu ilkokul lise mezunu o zaman ya ?

0|0
    0|0
    • ağa adam da sermaye var cunku mesala muh. bırısı kendı fabrıkasını acabılırmı parası yoksa acamaz mecbur acılmıs bı fabrıkada calısacak sıstemın kolesı amk (=

• aga adamlar zeki ama ya :) bunu da es geçmemek lazım bu arada seveyim böyle sistemi ben :)

• zaten sorunun cevabını açıklamada vermişsin...tamamen işsizlik oranını azaltmak...eğitimin kaliteside böylece düşüyor işte...

0|0
    0|0
  • eğitim kalitesinin düşmesi her ile bir üniversite açılmasından değil bir bölüümün mantar gibi her üniversitede açılmasından. şuna bir sınır koyamıyorlar mı anlamıyorum. kontenjanı 8 bin olan mühendislikler var. 8 bin insan giriyor senede bir bölüme bunun 1/5 i mezun olsa senede 1600 mezun olur. kim ne yapsın senede 1600 mühendisi hadi onları birşey yapsan sonraki seneleri ne yapıcan 10 yılda 16000 mühendis yapıyor.

0|0
    0|0
    • muh. akın akın gelıyorlar kanka su urunlerı muh. bıle tam doluyor fakt şu an unıversıteler kurulurken fen edıbıyat sartı vardı mesala onu kaldırdılar her unıde fen edebıyat var muh.lıqın temelı olan fızık kımya ya ogrencı gelmıyor artık neden cunku her unıde fen edebıyat var ama mecbur olması gerek mesala sanat tarıhı bolum full doluyor

• böyle sistemin ben...

0|0
    0|0
  • Hiç okumamaktan iyidir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • kanka sorarım sana hakkarı de ınsaat muh. okuyan bırıne mı yaptırısın evının planını yoksa odtu yada ıtu mu (=

• sen burada bu soruyu sorduguna göre sence cevabı ne bunun :D

0|0
    0|0
    • cevabı sorunun ıcınde gızlı pampa agrıya sırnağa unıversıte acmanın manttıgı ne sırnaktan mezun olmus ınsaaat muhendısıne mı ev yaptırırsın yoksa odtu selcuk itu den bırısıne mı (=

• panpa işte amaçlar çok farklı :D bizim mantık hatalarımız meydana gelir burda

• zaten sistem baştan sona yanlışşş

0|0
    0|0
  • Bu sistem okutmuyor ki , birer birer patron olma öğretiliyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...