Erkeklere uygulanan duygusal şiddet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben kadınlara uygulanan fiziksel şiddeti huzurlanızda kınıyorum.

Erkeklere karşıda sözle ve ağlayarak , trip yaparak kadınlar tarafından duygusal ve psikolojik şiddet uygulandıgını düşünüyorum.

Bir çok erkeğinde bu duruma karşı çaresiz oldugunu düşünüyorum. Ya siz?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi bende kınıyorum. Ama ben kızların "zırlamalarına" prim vermemeyi öğrendim. Bazıları bu yüzden bana çok acımasızsın diyor...

Kusura bakmasınlar. Kızlar ağlayıp zırladıklarında birşeyin değişmediğini görürlerse bir daha ağlamazlar diye düşündüğümden böyle yapıyorum. Yoksa ben onların ağlamasına kıyabilir miyim hiç :D

Asıl acımasız insanlar duygusal şiddet uygulayanlar. İblis bu yüz yılda herşeyi olduğunun aksi gibi gösteriyor. Bunu da iyi başarıyor. Ortaçağ canisi, milyonlarca sivilin katili amerika "demokrasi ve özgürlük" sembolü, PKKlılar "insan hakları savunucusu", Vatanını seven Türkler faşist... Yersen.

Ayrıca "pozitif ayrımcılığı" da kınıyorum. Ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım... :)

1|1
    0|0
    • Ağır oldu be

• Ama erkekleri hemen savunmaya geçtin. Alttan girdin üstten çıktın memeyi yabana attın.

Erkek aynı erkek her Türk kızının aynı olması gibi :) Ayrıca evet söylediklerimi yine söylettirme kıskançlar ve eklemeyide unuttum çapkın olanlarıda azımsanamayacak kadar :)

Rapunzel saçlarımı attıraraktan sana tipik türk kızı hareketi hıhh yapıyorum şuan bilesin. Hissedesin.

Tamam susuyorum ben. Belki konuştukça batıyorum Gece gece :))

• Kıskançlık ne güzel bir olay değil mi? Rus bayanlar kıskanç olsun diye can atar... O bayanın değerini gösterir yani..

Çapkınlığa gelince, ortalıkta bu kadar çok oynak varken erkeklere laf çarptırma bence. Standart türk kızları çapkın erkekleri bir halt sandığı için erkekler çapkın oluyor kanısındayım. "ay ilk benle olmasın" diyen tekerlek kaşarlar dolu burada bile...

Kızlar Ne Diyor 3

• Son bir kaç gündür bu konuda bayağı bir popüler oldu :) haklısın arkadaşım nediyim bazı bayanlar bu konuda erkekleri güzel kullanıyor erkeklerde uyanık olsunlar o zaman her gözyaşına aldanmasınlar bunların bir çoğunun timsah gözyaşları olduğunu anlasınlar.

0|0
    0|0
    • Sadece göz yaşı olsa yine iyi, sadece düşünmeyi kendine düstür edinen benim gibiler için zor tecrübe bunlar :D

• bende öyle düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Erkeklerde yapabiliyorsa yapsınlar.

0|0
    0|0
    • Yapıları itibari ile herkes üstün oldugu konuda şiddet uyguluyor.

Ancak bunlardan birisi suç değil. Bende en azından bu duruma dikkatiniz çekmeye çalıştım.

Benim kendimce tezlerimden biri işte :D

Ayrıca bildiğim kadarı ile erkekler testesteron hormonu etkisi ile daha saldırgan oluyorlar.

Yani oturup seninle konusup psikolojilk harp yapacagını , dogrudan etkiyi tercih edebiliyor.

• Onu karıştırma

• Peki :D

Karıştırırsam başıma geleceklerin farkındayım- :)))))

Bu durumda bizi tekrar yukarıdaki soruya bağlıyor.

Ve hayat böyle sürüp gidiyor...

Erkekler Ne Diyor 8

• Erkek kolay kolay yıpranmaz. Erkegi yıpratan duygulardır zaten. Duygusunu açar , yüregini acar. Fakat kadına basit gelir yada bu ne ola ki diye düşünür.durur.Ne oldugunun bile farkına varamaz bazen. Erkegin de kendi gibi bir sevgi ve duygu bütünlügünde davranmasını ister. Oysa erkek direk duygusal bütünlükte degil dolaylı bir duygusal bütünlük içeren hislerle ona anlatmaya calışır. Anlattıkca kadın onunla alay edercesine davranışlar sergiler. Ama bir süre sonra anlar ki o gercekten de duygularını böyle ifade ediyor. Bu şekilde seviyor bu şekilde davranıyor. Tabi o anlayana kadar bazı erkekler kalbini kapatır. Zamanla da kız sogur ve ilişkiyi bitirir. Ama bazı erkekler de kapatmaz inadıana acık tutar ve onu anlayan kız da ona daha cok sarılır .

Tek sorun duyguyla alay etmekti aslında. Duygularla alay edilince erkek cidden öyle üzülür ki. Garip davranır.

Bazen kızlar da da bu durum gecerlidir. Ama cogu kızın duygusal davranışı erkekten farklıdır. Cidden sevgiden anlayan kız erkege öyle bir yaklaşır ki . Erkek neler oluyor dediginde kız ona tutulmuşur. Ve aynı duyguları ister durur.istedikce erkek yüregini acmaya başlar başlar... Sonucta iki tarafın en dayanılmaz zaafı beklemektir... Beklemeyi bilen kazanır. Cünkü gercek aşk her koşulda bekler...

0|0
    0|0
  • Benim gibi vurdum duymaz insanların etkisinde kalmayacağı şiddettir... Aklınızdan bunu sizi yıpratmaya ve kendi istediğini dayatmaya yönelik olduğunu çıkarmayın. Asla boyun eymeyin. Size yapılan bir zorlama var çünkü. Cesaretin bittiği yerde, esaret başlar. Bir süre sonra kölesi olursunuz. Siz siz olun hiçbirşey olmamış gibi davranın, rahat olun, ona olayları umursamazmış gibi bir şekilde görünün.

Bakıyor kendini boşuna yoruyor vazgeçer. Geçmezse de zırlasın dursun ilgilenmeyin... Şımartmaya gelmez bayanlar bilirsiniz. Tek metod budur, yoksa soluğu bakırköyde alabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • "Şiddet"le takılıyorum psikolojik şiddet konusuna. Her kadın yapar gibi genelleme yapmak istemiyorum ama öyle yani aradan çıkıyorsa bir kaç istisna çıkıyor sadece. Erkeğin varlık amacıda kadınını koruyup kollamaktır. Eşine sevgilisine şiddet uygulayanlarıda kınıyorum. Her iki cinsinide kınıyorum hatta.

0|0
    0|0
  • Yaşanacak onca şey varken, sinir hastası olduğumuz ile kalıyoruz. Bu tavırlardaki kadınla sadece sinsi olarak kalıyor gözümüzde.

0|0
    0|0
  • İlişkinin kasabı resmen bu durumlar... usandırıyor resmen insanı...

0|0
    0|0
  • Bu sadece kadınlara özel bir durum değil yapan erkeklerde var bunu,bende bu tür psikolojik harp leri kınıyorum çünkü burada bir amaç vardır.

0|0
    0|0
    • Erkeklerde nadir rastlanan bir durum oldugunu düşünüyorum. Tabiki benimki tamamen bir tez.

Doğrulugu kanıtlanmadı sadece benim gözlemlerim.

• Evet erkeklerde az yaşanan bir durum bu doğru ama sorun güzel olmuş kadınlar duygusal şiddet uyguluyor erkeklerde ise bu durum yalakalık ve gaz verme şeklinde oluyor genelde sonuçta buda bir duygusal şiddet ben bunu kastetmek istemiştim.

• Kim nede uzman ise onu uyguluyor valla.

0|0
    0|0
  • Şiddetle kınıyorum arkadaş. Bana şiddet göstersinler kapışalım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...