Hatırladığınızda sizi gülümseten bayram anınız var mı?

Genelde çocuklukta olmak üzere bayramlara özel hadiseler gelir başımıza bazıları iyi, bazıları kötü...

Hatırladığınızda sizi gülümseten bayram anınız var mı?

Güncellemeler:
soru sahibinin anısı olmadan olmaz :)

ilk kez gittiğimiz bir akrabanın evine giderken kapıda bir kadın karşıladı bizi bende onu akrabamız zannedip elini öpüp sarılmıştım :) meğersem kadın kapıcıymış...

aklıma geldikçe gülerim :)

0|0
75

En İyi Erkek Görüşü

• Küçükken binalara gidip şeker falan toplardık bi binaya girdik ordan yaşlı bi teyzenin kapısını çaldık içerden bi ses evde yokuz diye seslendi bizde tamam teyze ne zaman gelirsiniz diye sorduk oda akşam geliriz dedi tamam dedik :) giderken içerden kadın kahkahalarla kapıyı açmışdı :) hala aklımageldikce gülerim o anki saflığımıza

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• küçükken annem arefe gecesi kurban edilecek hayvanların ağladıklarını söylerdi. o gecelerde uyuyamazdım onların seslerini dinlerdim. ki o zamanlar kurbanlık hayvanlar bir kaç gün önceden getirilip evlerin bahçelernde bakılırdı. bayramın ilk günü neredeyse her evin önünde kanlar akardı, öğleden sonra hortumlarla sokaklar yıkanırdı.

bir de emin değilim hayal meyal hatırladığım bir şey, aileler çocuklarının ellerine arefe günü kına mı yakardı? böyle bir şey hatırlıyorum ama anneme sordum hayır diyor, kardeşlerim hatırlamıyor öyle bir şey. acaba duyduğum bir hikayeyi aklımda fazla mı canlandırdım o zaman yoksa gerçekten gördüm mü bilemiyorum :S

0|1
    1|0
    • bir de bayram harçlıklarımın dayımların balkonunda uçtuğunu alt kattaki evin balkonuna gittiğini hatırlarım. ve o komşu almanyada yaşayıp nadir gelirmiş. çok üzülmüştüm :(

• anlattıgınız duruma bakılırsa maşaşallah olgun bir hanımsınzı . nazarlara gelemyin inşallah :))

• he olgun hanım :D

• Va. Şimdi bayramlarda harçlık verirdi ya aile büyükleri, biz de kuzenler arasında para yarışı yapardık. Önce kim ne kadar çok topladı sonra kim ne kadar gıcır para topladı. Malum paranın yıpranmışı var bi de jilet gibisi var. Bi gün epey bi kapışmıştık "gıcır para gıcır para, benimki daha gıcır ooh" derken havaya fırlatıyordu diğer kuzen hepimiz başlamıştık sonra bi tanesi uyanıklık yaptı kaptı hepimizin fırlatıp hava attığı paraları. Hüngür şakır kavga dövüş gerisi :))))) Evdekiler önce noluyo diye bi geldiler sonra halimize güldüler.

0|2
    0|0
  • Eskiden hayvanları genelde sokaklarda keserlerdi. Ben de hayvanın yere saçılmış organlarına bakarken yanlışlıkla ödüne basmıştım. Her kesin üstüne yeşil sıvı fışkırmıştı :((

1|1
    1|1
  • Kurbanla aramda duygusal bag olusmustu. Yatmadan once onu keseceklerini dusunup dusunup agliyodum. Sabah millet bayram namazindayken hayvanin ipini tuttum gidiyodum, kacircaktim. Yakaladilar ama. kestiler sonra

0|1
    0|0
    • vay periye bak. çöl kurbanı operasyonu yapmış :) üzüldüm ama. bari o zaman seyipleselerdi hayvanı senin durumunu görüp

• inek ne yapsın önce sen keseceksin sanmıştır, inek işte. mantık aranmaz inekte

• Beni kurtar der gibi bakti gunlerce. Plan ise yarasaydi diye cumle kurmak isterdim ama planim yoktu kacabildigimiz kadar

• Hayır malesef yok ama olsun çok isterdimm

0|1
    0|0
  • amcam bir çocuğa 5tl vereceğine 50tl vermiş,bunu hatırladıkça gülerim:)

0|1
    0|0
  • Toplum içinde yanlışlıkla osurmuştum herkes bana bakmıştı utanmıştım sonra domates gibi kızarmıştım şimdi hatırladıkça gülüyorum :)

0|1
    0|0
    • osurdukça alıştınızmı ?birşey yokmuş gibi davranmaya .. yogurt gibi beyaz olmaya :)) zaten çocukkende cok osururdu kaçın x geliyor diyorlarmı? sana .

• sanmıyorum mmm :)) kimse görmüyor diye ha bire bombardıman:D kavurmamı yedin öfffffffffffffffffffff nasılda buralar koktu:D arkadaşlar sigaramı düşürdünüz yoksa bakın bir ara yanık kokusu gibi geldi :DDDDD

• ayy pislik.. hee evet aynen oyle birisi olmayınca rahat rahatt ohh :D ne kadar da doğalız :D

Erkekler Ne Diyor 4

• İzmit merkezde cumhuriyet parkında hiç unutmam."Keşke hergün baryam olsa" diyen küçük çocuğu

0|1
    0|0
  • Cıks, yok.

0|0
    0|0
  • düşündüm aklıma gelmedi la. vardır ama heralde sanırım bilmem ki

ühü ühü

0|0
    0|0
  • hayır yok çok piskopatça bir cocukluk geçirdim ben

0|0
    0|0