Bayramın ilk günü komşuya gidilir mi?

Bizim her bayramın 1. Gunu bize gelir komşular git akrabana bize ne geliyosun yaa çok meraklıydık sanki sızı bekliyoduk. Bizede misafir gelicek bizde biyerlere gdicez bu seferde gelirlerse kovcam. Sizın etrafınizda varmı boylelerı?

Güncellemeler:
Bu guzel bişey değil bence duşuncesizlik akrabası yoksa bile bayramın son gunu gıdersin yada bayramdan sonra

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• biz genelde bayramın 3. 4. günü samimi oldugumuz komşulara gidiyoruz onun dışında gitmiyoruz. ilk günü akrabalar bize geliyor:)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ya sabah 9 da geldi birileri şimdi kimse yok ama damlarlar birazdan ya bi durun bismillah oldu olacak gelin kahvaltı yapak hatta yataktan siz uyandırın gelin de gecelikle karşıladım milleti ya :D

0|1
    0|0
  • bize son günü gelirler ama gidecek akrabası olmayabilir,size daha çok değer veriyor olb.,akrabaları gidemeyecek kadar uzak olb. vs...

yine de hoş görmek lazım,bayram sonuçta:)

bayramın mübarek olsun:)

0|1
    0|0
  • ew dlu ya sabah gelip komşunun kızı uyandırdı yani daha ne olsun ..:)

0|1
    0|0
  • Kimseleri yok mu ki?

0|1
    0|0
  • Ne güzel işte bizde de büyük olunca geliyorlardı bu bayram gelen yok :(

0|1
    0|0
  • bayram sonucta saygısından dolayı gelıyorlar ne mutlu sana bazıların kapısı bıle calmıyor

0|1
    0|0
  • Bayramın 3, günü baskülle tavla kikhihikhkihkhi

0|1
    0|0
  • acele etmemek gerek

0|0
    0|0
  • neden gidilmesin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bayramın birinci gunu kapı komşun sokak komşun akrabandan daha cok gördügün kişidir.

bu yüzden gelmesi normal

Ayrıca bayramda şu gün gelinir bu gün gelinir diye bir kural yok.

Sadece kurban bayramında 1nci günlerde kurban kesimi yapanlara gitmek hem onu zor durumda bırakır ( ilgilenemedigi icin ) hem de siz kendinize saygısızlık olaarak görebilirsiniz

Bu yüzden 1ncigün komşunda kurban kesiliyorsa 2 veya 3ncü yada 4ncu günü gidilir

0|0
    0|0
  • ya millet birbirne gitmesin aslında. her mahallede bir okul, bir ne bileyim boş alan olur. otopark vb. herkes insin oraya gemici usülü bayramlaşsınlar geçsinler herkes rahatlasın.

İstanbul'da artık kalmadı trafik falan gibi nedenlerden ama taşrada devam eden bir uygulama var ki saçma ötesi. diyelim ikinci gün size geldi birisi, üçüncü gün de bunlar kalkıp gidiyor. len daha dün görüştünüz ?

0|0
    0|1
  • Rahat ol bu kurban bayramı 1. Gün millet etle uğraşıyor. O yüzden istedigin yere git gelmezler.Ayrıca sizi evde bulamazlarsa ayiplamazlar da:)

0|0
    0|0
  • kurbanda olmaz öyle şey, herkes kendi piskopatlığıyla uğraşıyo baba bi tarafta koyunu boğazlıyo anne ciğer pişiriyo küçük çocuklar kelleye bakarak büyük olmaya adım atıyorlar, konu komşunun sırası değil.

0|0
    0|1
  • samimiyete bağlı gidilebilir

0|1
    0|0
  • bizim apartmanda komşu gezmeleri 3.günde yapılır herzaman

0|0
    0|0
  • bana da geliyorlar kapıyı açmıyorum bayramda ziyaretçi kabulüm yoktur

0|0
    0|0
  • gidilmez