İsimlerin insanlar üzerindeki etkisine inanır mısınız?

Genelleme olacak ama olsun, bir ismi duyunca aklınıza ilk ne gelir? Size ne hatırlatır? Mesela Murat'ların özlemle beklenen erkek evlatlar olması Alp'lerin başarılı, Zeynep'lerin güzel olması vs vs. gibi.

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ece,tuğçe,ceren güzel,yelizler uyuz,gökçenler gıcık

Taylanlar esmer,anıllar piç,zaferler eziktir

(ismi bunlardan biri olanları tenzih ederim,benim tanıdıklarım böyleydi)

Ayrıca bu konuda Adriana kanunu var.Tüm Adrianalar güzeldir ve gidip çirkin adamlarla evlenirler

Adriana lima--->Şaşı marko jaric ile link

Adriana Sklenarikova---->Christian Karembeu,yorumsuz link

2|1
    3|1

Erkekler Ne Diyor 13

• İsmimin türkçe anlamı ''Tam Erkek'' İngilizce anlamı ''Hayvan Terbiyecisi'' :)) Eyvallah sapına kadar erkeğizde şimdiye kadar tavuk etinden başka hiç bir hayvanı terbiye edemedik:))

0|0
    0|0
  • Sadece dikkat ceker farklı isimler o kadar, Ayricalik gibi düşünür bir çok insan baska bir etkisi katkısı olcani düsünmüyorum

0|0
    0|0
  • olmaz olur mu. "çocuk iyi hoş ama ismi gaffur" diye kankalarına dert yanan bir kız tanıyorum.

anıl ve taylanlar da yavşak oluyor mesela.

1|0
    0|0
    • anıllar kafa oluyor ya öyle deme..

taylanlar yavşak bu doğru.

• benim tanıdıklarım hepsi kız yalakası kızlarla önce kanka olup sonra onlarla yatmanın yollarını arayan karaktersiz tipler.

• isimler değilde ben kişilere takılı kalıyorum mesela beni dolandıran çok güvendiğim bir arkadaşım vardı nerede ferhat ismini duysam kıllanırım hemen.

0|0
    0|0
  • yoo inansam egom tavan yaptıydı şimdi çünkü ismimin anlamı soylu aileden geliyo ve lider baş demek

0|0
    0|0
  • gayet inanırım abdulrezzak gördümü bir şaşırır ona göre tipe sahip olur hıc degılse ben erkeklerde boyle bır yakıstırma yapıyorum,kızlardada ayşe fatma nuranları hiç güzel tutturamadım su ana kadar sozum meclısten dısarı vardır guzelı cırkını

0|0
    0|0
  • inanırım.

0|0
    0|0
  • hadis-i şeriflerde de bahsedilmiş konu . . .

İnsanın isminin anlamını yaşar huyu şekillenirmiş . . .

Güzel isimler bırakılmalı çocuklara o yüzden . . .

0|0
    0|0
  • Zeynep hem kilolu hem kısa hemde çirkin, öteki zeynepse entel ruzgarda ucucak cinsten zayıf ve gözlüklü buda demek oluyorki inanmam kabullenmem arkadaş.

0|0
    0|0
  • inanırım

0|0
    0|0
  • ... İnanırım,iğrendiğim bayan isimleri bile vardır.

0|0
    0|0
  • evet bence var böyle bir şey

0|0
    0|0
  • evet inanıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• isimlerin insanalr üstünde zaten bi etkisi var çünkü bir kişi sizle konuşurken isminizle hitap ediyor ve o isimle hitpa ederken size bi enerji gönderiyor isminizdeki harfler hecelerin açık ya da kapalı olması insanı etkilyormuş.Örneğin seda iki hece de açık melek bi hece açık diğeri kapalı gibi bununla alakalı yaşam koçu Nilda Ferhan efeçınar diye bi kadın var kuantum isim analizi diyor bazı yerlerde de belki görmüşsünüzdür isim analizi diye işte analizi doğduğun tarih ve isminin harflerine göre yapıyolar ve kişiliğini tahmin etmeye çalışıyo artık yapan kimse internetten kuantum isim analizi diye yaz ya da sadece isim analizi diye bi aralar takıldığım kişisel gelişim sitelerinden birisinde bir kişi bu isim analizini yapıyordu.Haa Nilda Ferhan efeçınar dediğim yaşam koçu çocuklara böyle adetten ölen dede ninesinin isminin konmasının yanlış olduğunu söylemişti videosu da vardı o videoda gayet güzel anlatıyodu neden olduğunu ve üstüne üstlük isim analizi de yapıyodu hatta saba Tümer'in programına çıkmıştı.

0|0
    0|1
    • evet izlemiştim o programı, ama sanki oradaki konu isimdeki harflerle ilgiliydi.

• hem harf hem hece açıklığıyla ilgili ve anlamlarıyla

• sözüm meclisten dışarı tabi; Begümler kaşar, eyüpler dindar, devrimler solcu,barışlar kıvırcık,didemler dolgun dudaklı

1|1
    1|1
    • Güzel genelleme, beğendim ;)

• Vallaha ben begüm değilim

:)

• Deneyimle sabittir ki; Daha yazdığı ve savunduğu görüşleri kendi üzerinde bile gerçekleştirememiş, yazılarında anlattığı o çiçekli böcekli tutumların aksine , önyargı ve öfke dolu bir şahsiyet olup, tüm yapmacık tavrı ve sahte gülücüklerine rağmen bunu gizleyemeyen ve daha kendi psikolojik sorunlarını bile aşamamışken utanmadan insanlara terapi seansları uygulayan ve insanımızın ''otorite figürü'' ne olan aşırı güvenini kolay para kazanmak için kullanma yamyamlığını gösterebilen, en ufak bir para mevzusunda anında şirretleşebilen ''PİYASA YAMYAMI''

• Evet inanıyorum.

0|0
    0|0
  • etkilerini bilmem de bazi isimlerde ilk düsündügüm

serhat= psikopatmidir?

emrah= yalancimidir?

ebru= ikiyüzlü kisiliksiz midir?

emine= bencil midir

seyfi= sadakatsiz ve asabi midir

cagla= nankör ve arsizmidir

hülya= vefasiz midir

vs vs uzar gider liste

0|0
    1|0
  • hic isimlerin etkisi olabilecegi gelmemisti aklima hayliyle inanip inanmama konusunda birsey diyemiyorum.

0|0
    0|0
  • ben inanırım. her isim ve kişide geçerli değil ama. mesela benim küçük kardeşim 2.sınıfta sınıf arkadaşının adı Cebrail. çocuk çok yaramaz, huysuz biri. veliler falan sürekli onun adından kaynaklandığını söylerlerdi

0|0
    0|0
  • İsmim hakkında bir safsata duymadım henüz.

Gerçi ilk defa duyuyorum isimlerin üzerimizdeki etkilerini.

0|0
    0|0
  • İnanıyorum cidden ben de :) ama isim vermiyim şimdi.

0|0
    0|0
  • özge güzel mi? :))))

0|0
    0|0
  • Soy isimleri icin de gecerli mi bu acaba? :-)

0|0
    0|0
Yükleniyor...