Savunma sanatlarıyla uğraşanlar var mı?

Savunma sanatlarıyla Uğraşanlarınız varsa.Buraya yazsın.

Dereceleri varmı.

Size göre hangi savunma sanatı daha iyi

Kız erkek farketmiyo.Herkes yazsın

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çoğunu yaptım. Wing Tsun eğitmenliğim var şu anda, belki bir ara salon çalıştırırım.

Kişiye bakar bu işler. En başta kendine güven olmalı, pısırık adama dünyanın en iyi silahını versen iş yapamaz.

İyi olması yeterli değil, sevebilmen lazım. Sevmediğin sporda başarılı olamazsın. Kısa sürede sert dövüşmeyi öğreneyim dersen kick boks, muay thai, box iyidir. Kendime sanatsal anlamda da bir şeyler katayım, uzun sürede öğrenmeye razıyım dersen Wing Tsun, Bjj, Ninjitsu. (Bjj ve ninjitsu Tr'de çok gelişmiş değil, hocasını bulmak mesele)

Aikido kendi adıma söyleyeyim, çok sakin adamın işi. ÇAbuk sıkılabilirsin. Sokaktaki insanlara karşı kendini iyi savunursun. Lakin bir boksör ile karşılaşırsan aikido ile pek bir seçeneğin olmaz.

Özetle, wing tsun ya da boks öneririm. Hangisi hoşuna giderse.

0|1
    0|0
    • Peki bayanlar için uygun mu boks?

• WT-BJJ karışımı.Uff.Felaket birşey oluyor.Gördüğüm için biliyorum :) Tanıştığımıza ve karşılaştığımıza çok memnun oldum :)

• Wtnin kendi içinde yer dövüşü var zaten. Lakin bir bjjci kadar olamaz, uzmanlık alanı değil sonuçta. Kısmet olursa bjj öğrenicem ama hayat işte kimbilir ne tarafa sürüklenicez :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben tekvandocuyum siyah kuşak 2.dan . Tekvandocu tekvando iyi der karateci karate iyi der. AmA aikidoya karşıda ilgim yok değil :) savunma sanatı iyidir;)

0|0
    0|0
    • hocamız bana Taekwondo Tam savunma sanatı değil derdi...Ama ayriyetten hapkido öğretirdi.

• Nerde gidiyorsun Tekvandoya

• aikido yapıyorum ben

0|0
    0|0
  • Aikidoya baslamistim, yas 19, heryerimi morarttilar biraktim.

1|0
    0|0
  • wing tsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• dövüş sanatı diyorsan ben varım :) kick box yaptım 7 ay eğitim aldım. müsabakalara katılmadım

0|2
    0|0
    • omuz kasları ne kadar sürede belirginleşiyor bu sporda, ense kası mı ne oluyorsa artık anlamışsındır sen :D

• aga spora başladım tuzdan hamurdan koladan vs şeylerden vazgeçtim 8saat uyuyorum 2 haftada 10kilo verdim bide l-carnitin QuenzimQ10 kullanıyorum...sence ben ne kadar gibi bir sürede çakı gibi olurum

• dostum kilo verme hakkında pek bir bilgim yok ben kilo aldığım için 181 boy 84 kiloyum kilo almayla ilgilenmiştim ama bildiğim kadarıyla kullandığın bir vitamin ve hücrelerdeki yağları yakmaya yarıyo binevi oksijen vazifesi görüyor yağ yakma amaçlı. fakat 2 haftada 10 kilo hızlı bir düşüş bunu yavaşlatmalısın ciddi sorunlarla karşılaşabilirsin ayrıca boyunu ve kilonu bilmiyorum ?

• babam kung fu hocası bi' ara çalıştırdığı yerde takılıodum orada edindiğim bilgiye göre kung fu hepsinden daha etkili..

0|0
    0|0
    • kungfu hepsinden etkilidir ammaaaa shaolin kungfu hepsinin atası hepsinin babasıdır... kungfuyu yerinde shaolinde öğrenmek lazım

• baban hala devam ediyormu hocalık yapmaya nerede kunfu okulu hangi şehir ünlü bir kunfu hocasımıydı

• daha devam etmio hocam eskiden bi' salonu vardı..

• Sapan kullanıyorum, çok iyi taş atarım.

1|0
    0|0
  • Wing chun diyim başka bişi demiyom bknz google

0|0
    0|0
    • sen Wing chun mu yapıyorsun

• Yok sadece ilgileniyorum haberler müsabakalar vs kalıbım müsait degil agır kalırım hızlı yumruklar lazım wing chun için. Çok etkili sanat.

• Ne ile ilgilendiğine bağlı,savunma sanatı demişsin en iyisi aikido,2,3 yıl ögrendikten sonra tai box canavar olursun.Saldırı için cok gizli spor ve spor salonu var

0|0
    0|0
  • Shotokan Karate siyah kuşak 1.dan,1.dandan sonra bir süre Kyokushin karate de yaptım.1 yıl kick-boks,şuanda 6 aydır da BJJ öğrencisiyim.

0|0
    0|0
  • Kickbox

0|0
    0|0
  • Beni hiç yorma profilime bakıver :)

0|1
    0|0
    • sporla uğraşanları görmek güzel farklı dallar olsa da dayağı yersin bak :) +1

• Taekwondo 2. dan :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...