Boşanmaların artmasının sebebi zinanın serbest olması mıdır?

MHP genel başkanı adayı seyfi şahine göre boşanmaların artmasının sebebi zina imiş zina yasaklanırsa boşanmalarda bitermiş

Daha bir çok vaatlerde bulunuyor anıtkabire kubbe koyacakmış ruhuna fatiha yazdıracakmış mevcut anıtkabir yunan akropolüne benziyormuş

Mhp yi ilk seçimde iktidar yapacakmış herhalde partinin adınıda muhafazakar hareket partisi olarak değiştirmeyide unutmaz

Ama ben boşanmaların sebebini zinaya bağlamasına şaşırdım doğrusu insan daha inandırıcı bir sebebe bağlar mesela kapitalizme falan

Siz ne diyorsunuz bu duruma?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• doğru söylüyor hemen muhafazar parti etiketi yapıştırmayın bu söylemi ben partide kendisindende dinledim aslında demek istediği şı ona göre konuyu tartışalım zina yasak olsaydı hanımlar babasının maaşnı almak için boşanıp kocalarıyla aynı evde yaşayamazlardı .şu an benim evli komşum çok az hepsi babasının maaşını almak için boşandı ama aynı evde yaşamaya devam ediyolar ver ispatlıyamıyosun buna ne diyelim ben eşek gibi okuyum çalışayım kendi paramı kazanayım diye çalışıp didineyim hatunlar evde oturduğu yerden çift maaş olsunlar hakkımı helal etmiyorum bahçeliyi de destekliyorum

0|1
    0|0
    • milletteki çakallığa bak hey maşallah :))

• olurmu öyle şey ya tabiki kıza verilecek dul evlenmemiş kızlar kimin eline bakıcak bu bir hak ama zina serbest olunca millet boşanarak bu hakkı alıyor suç olmadığı için ayrıca zaten asıl boşanmalar çok değil herkes kanunen boşanmış gözüksede boşanmaların arttığı filan yok . artı zaten herkes istediğiyle zina yasaklansa da bu ülkede insanlar rahatından vazgeçmez yasaklansa bişey olmaz bekarlara merak edicek bişey yok ama yasaklanırsa daha iyi olacak bazı problemleri çözme konusunda

• Zina yasak oluncada bosanip bu hakki alirlar

Hem zina dini bir mesele zina yasak olunca belediyenin gorevi cinsel iliskiye girecek iki kisiye izin vermek gibi birsey olur

Kızlar Ne Diyor 5

• Adam haklı bence..Zina derken atıyorum adam evli ama bir okey sitesine giriyor bakıyor karşısında bayan var, kızlarda eskisi gibi namus iki bacak arasında mı canım? diye düşünmeye başladığı için bazı olaylara normal gözle bakar oldular.Sevgi önemli diyerek, ahlak kavramını alt üst ettiler...Bence de zina en temel neden.

2|1
    0|0
  • Tek kelimeyle "sacmalik" diyorum kafasii iidi herhalde bunlari soylerken.

Bosanmalarin sebebide bence artik herkezin belli bi isi ve imkani var kimsee muhtac olunmuo ve kimse birbirinin dengrdizliklerinide cekmek istemio. Olursa olur gozuyle bakilio.

0|0
    1|1
  • asıl sebep saygının sevginin basitleşmesi

0|0
    0|0
  • erkek ama ADAM değil, çoğu karı da çenesini tutmayı bilmiyor. olay bu

0|0
    0|0
  • Her sey olabilir biz ne biliriz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Zaten evlilikler olmuyor ki boşanmalar artsın. Kızlar flört esnasında erkeklerin her istediklerini yapmayıp iffetlerini bir korusalar , evlilikte daha hayırlı şeyler olacakta evlilik olmuyor zaten. Evlilerde de hergün pilav yenir mi felsefesi olursa, dışarıda kadınlar manken gibi gezer de adam da iş çıkışı o kadınların arasından geçtiği vakit kendi karısı da evde onu çapulcu gibi karşılarsa, herhalde adamın gönlü başka yerlere kayar değil mi ? Bu bağlamda zinanın büyük bir etkisinin olduğunu söylememek yanlış olur. Adam haklıyımış evet mi ?

1|0
    1|0
  • zinaya bağlaması saçmalık klasik mhp söylemi işte mhp de kafası çalışan çok az adam bulursun

boşanmanın artmasının sebebi, şekilci materyalist insan yığını

insanlar manevi değerlerden uzaklaştıkça boşanma da haliyle artar

adam karısından sıkılıyor yada kadın kocasından daha güzeli daha paralısı varken niye 10 sene aynı insanın kahrını çeksin?

bir kavgada ben yapamıyorum diye şak boşanıyor

bide kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanması var haliyle öyle olunca ben senlemi uğraşıcam diyor şak boşanıyor

artık kimse kimseyi çekmiyor, herkes keyfini rahatını düşünüyor, herkes bencilleşiyor.manevi değerler yokolmak üzere

1|0
    2|0
  • İlk dediği gayet doğru.Boşanmaların en önemli nedeni aldatma.

0|0
    0|0
  • Bekar adamı düşünen yok arkadaş memlekette.

1|0
    2|1
  • Boşanmaların asıl sebebi maddi yetersizlikler.

Adamın maddi sıkıntısı var. Eve geliyor ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünüyor. Gergin, stresli. Kadın bir şey diyor, istiyor, söylüyor pat kadına patlıyor, aile içi şiddet.

Çocuğunu okutamıyor, kız çocuklarının evde kalması. Al sana çocuk işçiler, bebek gelinler.

Aslında tek bi' sorun var görüldüğü gibi...

2|0
    1|0
Yükleniyor...