Bayanların yüzde kaçı doğru ebat ve yapıda sütyen kulllandığını düşünüyor?

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Dalay, kadınların yüzde 80’inin sütyen alırken yanlış ölçü kullandığını ifade etti.

Prof. Dr. Cemil Dalay, göğsü küçük olanların silikon destekli, çok büyük olanların ise bedenini tamamen saran ve rahatsızlık verecek kadar sıkan sütyen kullandığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Göğsü derli toplu göstermeye çalışırken daha çok çirkinleştiriyorlar. Dar sütyen koltuk altlarında yağ birikimine neden oluyor. Sanki koltuk altında bir göğüs var gibi izlenim bırakıyor. Bunun yanı sıra göğsü dik tutmak için yukarı çekilen askılar omuz ağrılarına da yol açıyor. Dar sütyenden koltuk altı ve beden çevresinden taşan yağ birikintileri zamanla vücutta kalıcı şekil bozukluğuna yol açıyor.”

Ayrıca araştırmalara göre bazı bayanlar beden ve cup ölçülerini ya bilmemekte yada yanlış değerlendirmektedir. Gerçek sütyen bedeni göğüs hizası ve güğüs altı çapı ölçülerek basit bir formülle bulunmaktadır. Kimler bu bilgiler doğrultusunda hareket ediyor?

Arkadaşlar göğüs sağlığı için bu konu yıllardır araştırılmakta olup sizlerinde yorumlarınızı rica ediyorum.

Güncellemeler:
evt görüldüğü gibi çoğu kişi tam bilmiyor... arkadaslar cup larıyla birlikte yazarak dogru ebatlarda kullanıp kullanmadığınızı belirtin ltf.
günceldir...

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• bu bilgileribende araştırdım buldum aslında çok yanlış bilgilere sahibiz mesela 75 80 85 90 kişinin beden ölçüleriyani göğüs altı ölçüsü göğüs asıl ölçüsü ise A B C olarak hesap ediliyo bence herkes bu bilgilere göre almalı inanın o zaman daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız yanlış alınan sütyenler sırt ağrısı, göğüs ağrısı, kol altında yağ bezleride ,yapabiliyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• valla bende geçen sene gerçek ölçüme uyan sütyen aldım sagolsun bir satış danışmanı vesile oldu cok memnunum hangi beden hangi tip almam gerektigini biliyorum..

0|0
    0|0
    • Evet artık iç çamasırı satan firmaların ölçüm yaparak müsterilerini yönlendirmesi olumlu bir artı ve bunun ciddi bir gereklilik haline getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

• benimde göğüslerim biraz büyük o yüzden sürekli dar sütyen giyiyorum bu kadar kötü bişey oldugnu zarar verdiğini bilmiyodum iyiki paylaştn böyle bi araştırmayı

0|0
    0|0
    • Rica ederim. ileride büyük sağlık sorunları yaratmaması adına hesaplama yöntemini bir an önce öğrenin tavsiyem..

• sağolasın..

Erkekler Ne Diyor 1

• İçine Pamuk dolduranını tanırım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...