Fenerbahce'ye yapılmaya çalışılan suikast hakkında?

Çok şey sölemeye gerek yok aslında,Futbol taraftarlıgıyla terörizmi birbirinden karıştıramayacak kadar küçük beyinli insanları Allah ıslah etsin.Leman dergisinin bu ayki sayısının kapak fotosu bana bayagı anlamlı ve manidar geldi.

Güncellemeler:
Leman dergisi bu ayki kapagı http://i.hizliresim.com/j4kBXr.jpg

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• "Spor, yapıldığı toplumun tüm çelişki ve özelliklerini olduğu gibi yansıtan bir aynadır.
    Dışa vuran çirkinliklerden sporu sorumlu tutmak, cadının kendisini çirkin gösterdi diye aynayı kırması gibidir."

Can Kozanoğlu'nun nefis kitabı "BU MAÇI ALICAZ", Türkçe yazılmış en iyi futbol kitabıdır (bence). Ne Tanıl Bora ne Kurthan Fişek... Bu kitap bambaşka. 1991'de yazılmış ama her daim güncel. Can Bey, sosyolog olmasının da verdiği güçle öyle tespitler yapmıştı ki... Meşin yuvarlak Papazın Çayırı'na düştüğünden bugüne, futbolumuzun her yönden (oyuncu, taraftar, yönetici, medya, siyaset) röntgenini çekmişti. Çok da akıcı bir dili vardır kitabın. Okunmaması kayıptır.

Kitabın bir yerinden aldım en üstteki alıntıyı.

Yani eğitim, sağlık, hukuk vs. ne ise, sporumuzun hali de o... Balık baştan kokuyor. Fenerbahçe, olayı kişiselleştirmemeli; "bizi bitirmeye çalışıyorlar" paranoyasına ve narsizmine getirmemeli. İfade ediliş şekli başka başka olsa da, şiddet ve lümpenleşme yeni bir şey değil ki.

0|0
    0|0
  • dergi trabzonspor taraftarının tepkisini çekmiş. sanki yalanmış gibi:))

1|0
    0|1
Yükleniyor...