Şimdi hayatımı yaşayayım da sonra tövbe ederim diyenlerden misiniz?

Bir de halk arasında, "gençken hayatımı yaşar, ölmeden önce de nasıl olsa tevbe ederim, hiç günahım kalmaz" gibi batıl bir inanış vardır.Arkadaşlar genelde bilgisizlikten ve din ahlakından uzak bir yaşamdan kaynaklanan böyle batıl bir zihniyet, Allah'a karşı çok büyük bir samimiyetsizliktir. Çünkü bu lafın gerçek anlamı: "Ben şimdi her türlü günaha girer, her türlü kötülüğü yaparım, Allah'ın sınırlarını dilediğim gibi çiğnerim. Daha sonra, hayatımın sonuna doğru da tevbe edip, ahiretimi de kurtarmış olurum" demektir. Halbuki "kalplerin özünde saklı olanı bilen" Allah, böyle samimiyetsiz bir zihniyetin başarıya ulaşamayacağını, böyle tevbelerin Kendi Katında geçerli olmayacağını önceden bildirmiştir.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Şeytanın gençler üzerinde, Allah'ın büyük merhameti üzerinden oynadığı vesvesedir oyundur bu... Hadi yaşlanmadan ya da o günahları işlerken ölürsek. Hadi tövbe etme şansımız kalmazsa. Hem asıl tövbe, amel gençlikte olunca güzeldir. İnsanın yaşlandığı zaman nefsi arzuları kalmıyor ki, her şekilde günahlardan uzak kalıyor zaten. İş işten geçtikten sonra... Elbette Allah yine affedicidir elbette affedebilir, ama bundan asla emin olamayız. Bence yaşlanınca tövbe edeceğini düşünenler pek de samimi bir imana sahip değiller... Allah cümlemizi bu vesveseden korusun...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayatımı yaşayım derken Pislik içinde ölmekten korkup buna yanaşmayanlardanım...

Allah Korusun...

0|1
    0|0
  • hayir yaa..elimden geldigi kadar dogru yasamaya calisiyorum..Allahi sever..kul hakkindan korkarim..

0|1
    0|0
  • Böyle olanların zaten tevbesi kabul edilmiyor.

0|1
    0|0
  • benden başka kimi ilgilendirir ki. kimseyi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dur biraz vodka içeyim.Sonra tövbe ederim.

2|0
    1|1
  • çok sağol kardeşim bende dün tam böyle bir soru sordum ama sorumu hemen kaldırmışlar doğru söyleyeni dokuz köy öte atarlar diye bi söz varya aynen hemen uyarı aldım

0|0
    0|0
Yükleniyor...