Herkes hak ettiğini mi yaşar?

Herkes ne ekerse onu mu biçer cok günah işliyorsa kotü gunahkar degılse ıyı bır hayatmı yaşar?

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Din ve dünya arasındaki bağlantıyı kırmak istiyorum bir süreliğine. Günah, sevap bilimum kavramları unutalım bi. Çünkü din işe girince ilahi adalet diyerek öteki dünyanın mutluluğuna hakim oluyoruz. Bu dünyanın bi anlamı kalmıyor. Dünya üzerinde salt bir mutluluğun kaynağına bakalım.

Kötü olan her zaman mutlu olacaktır. Dürüst olan acı çekerken, yalan söyleyen kaçacaktır. Doğanın işleyişinde güçlü, gücünü kullanmalıdır. Büyük balık, küçük balık.

Geri dönelim. Tanrı eğer şuanki yaşayışımıza etki ediyorsa dünyada ilahi adaletten söz edebiliriz.

Çok kararsız kaldım.

Herkes inançları, ilkeleri doğrultusunda yaptıklarından tatmin olursa mutlu da olacaktır. Hal öyle olunca zıttını da sevmek zorundadır. Kavgayı seven biri, çalsa da çalamasa da mutlu olacaktır.

Mutlak değil de öznel açıklamaını böyle yapabilirim. Sanıyorum :)

Soruya gelelim, iyilik yapan iyilik görmek zorunda değildir. Onu iyilik mutlu eder, ancak kötülüğe katlanmak ve ayakta kalmak çabası da mutlu edecektir. Ne gördüğünün bi anlamı yok bence, kişi yapmak istedikleriyle mutludur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• dünyaya geliş mucizesi tamamen günahsızlıkla başlar. zaman içre ailenin yönlendirmesiyle dini inancı ve yaşam standartları şekillenir. olgunlaşma devresinde artık sorumlu bir birey olma mecburiyetiyle hayatına ivme kazandırır. zalim olmakla birlikte zulmetmeyi de kişinin bizatihi kendisi başarır! bu minvalde maddi gücün getirisiyle belki halihazırda ektiğini biçmezsin fakat nihai nefeste ektiğini biçmek zorunda kalırsın/ceremesini çekersin; yada hayırla geçirilen bir hayatın ardından semeresini alırsın. vesselam

0|0
    0|0
  • Hayat kimisinin içinde, kimisinin elinde, kimisinin dötünde, kimisinin şampanyasında patlayabiliyor random olarak

0|0
    0|0
  • Ben Tanrı tarafından seçilmiş olduğuma inanmaya başladım gerçekten şaka gibi:D gerçek anlamda çünkü bir insan bu kadar bahtsız olamaz neden mi hangi kıza elimi atsam bir problem çıkıyor problemde 3 Aşağı 5 yukarı aynı hepsinde aynı ama ve işin garibi hepsi bana aşık oluyor sonra hepsinin ortak özelliği ah ben ne yaptım keşke yapmasaydım çok pişmanım kafamı hangi taşa vursam diyor sonra ben çekip gidiyiorum bu böyle sürüyor

pekii onlar herhaltı yedi bedelini ödüyor bee benim de suçum düzgün temiz bir adam olmak mıyıdı?

0|0
    0|0
  • Sana Tek Cevabım Bu Hayatta Neyi yaşatırsan onu yaşarsın ne yapmışsan onu gorursun bunu hayatın her alanında goruruz bırıne ıyılık yaparız o ıyılık bızı baska bırının yaptıgı ıyılıkle bulur aynı sekılde yaptıgımız kotuluklerde bır ıkıncısıne gelırsek mesela söyle dusunelım yerde buldugumuz bır kalem veya baskasının esyasını kullandıgımızda o esyanın ertesı gun kayboldugunu veya kendı esyamızından aynı sekılde kayboldugu olmadı mı hıc

0|0
    0|0
  • Allah zalime onu hatırlamasın diye dert vermez firavunun başı bir gün bile ağrımadı sonu hüsran oldu bilirmiyiz.

0|0
    0|0
  • Kimse hak ettigini yasamiyor.

0|0
    0|0
  • Bu dunyaya ne ekersin öbür dunyada onu biçiyorsun.

ama bazen meyvalar erken cıkıyor bu dunyadada meyvesinden tadıyorsun olay bundan ibaret

0|0
    0|0
  • herkes ne ekerse onu biçmez.sen birşeyler yaparsın ama hayattan,beklediğin sonuçları alamayabilirsin.günahkar değilse iyi bir hayatmı yaşar kısmına gelince hz yusuf peygamber'in hayatına bakabilirsin.yani herkesin hayatı zorluklarla dolu..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır. Bir insan sorumluluk, kişilik sahibiyse, kendine göre net kuralları varsa, vaktini doğru yerde doğru işlere harcıyorsa, çalışkansa, azimliyse fırsatlarla dolu mükemmel bir hayatı olabiliyor.

0|0
    0|0
    • tamam ıste aynı dgru ınsanlarla dgru hayat yasaynca onu haketmıs oluyosun secımlerınle

• hyr kotuluk yapan kotuluk bulur. ama genelde hep ıyıler kybederkı o zaman

• İnançlardan uzak, objektif bir yaklaşım göstermeye çalıştım. Bence günah işleyenin de güzel bir hayatı olabilir. Aklı varsa.

• günah sevap kısımlarını atarsan aynen.

1|0
    0|0
    • sanırım karma, henüz edenin bulduğuna pek şahit olmuşluğum da yok ama hayat devam ediyor

• Bir insanın kişiliği neyse o hayatı yaşar..

0|0
    0|0
  • evet herkes hakkettiğini yaşar

0|0
    0|0
  • sence neolur

0|0
    0|0
  • alimden zalim zalimden alim dogar ne alakaysa soruyla :D

0|0
    0|0
  • Bence herkes ettiğini bulur...

0|0
    0|0
  • İnsan kaderini kendi yaratır.Buradan ne anlıyorsan anla.

0|0
    0|0
  • yaşamaz ama evet herkes hak ettiği gibi yaşar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İmkanların dahilinde yaşarsın ...

0|0
    0|0
  • 'günahkarlar kötü diğerleri iyi yaşar' değil de eden bulura inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Herkes hakettigini bu dunyada bulacak diye bir sey yok. Simdi hayatimiz haketmedigimiz sekilde kotuyse emin olalim ki diger dunyada bolluk, mutluluk icinde yasyacagiz. Ben biyle oldugunu dusunuyorum :)

0|0
    0|0
  • kotuluk yaparsan gun gelir seni bulur..

ama herkes hak ettigini yasamaz..dunyada bisuru ac cocuklar var..bunu hak ettilermi..

dogustan aidsli dogan bebekler var bunu hak ettimi..hayir..

0|0
    0|0
  • Bilemeyiz. Bilemeyeceğiz.

0|0
    0|0
  • ne alakası var, parası olan gül gibi yaşıyo işte.

0|0
    0|0
  • evet bazen herkes hakettiğini yaşar bu çok doğru ama bazen haketmediğin halde zorla haketmişsin gibi kabullenmede yaparlar hayat işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...