Yanlış bulduğum şeyleri söylemek suç mu?

insanlara karşı bazen nasıl davranacağımı bilemiyorum. hayatın en zor yanının insanlarla uğraşmak zorunda kalmak olduğunu düşünüyorum.

birde tarzın beğenilmedimi bambaşka bir dert daha çıkmış oluyor. çoğu zaman yanlış bulduğum şeylere müdahale ettiğimde arkadaşlarım bana kendimi tatmin etmeye çalıştığımı söylerler. ama böyle birey yok.sadece yaptıkları yanlıştır ve ben bunu dile getirip bunu düzeltmesi için yardımcı olmaya çalışıyorum. hatalı davanmaları bir de zoruma gittiği oluypr.mesela çok basit bir şeyi düşünememeleri ya da yanlış yapmaları benı çok sinirlendiriyor. ego dedikleri şey bu mu? başkalarının eksikliklerine tahammül edememek mi?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Yanlış olanları nasıl söylediğin önemli olan, üslüp çok fark ettiriyor meseleleri. Bir ukalalık eder gibi söyleme var ( sana böyle gelmiyorsa da karşı taraf böyle görüyordur ) bir de cidden yardımcı olmak, hoş şekilde öneride bulunmak var.

Ayrıca devamlı uyarı halindeysen bu da rahatsız edicidir. Kendilerini senin yanında rahat hissetmezler, yine neyi eleştirecek diye gerilirler haliyle tepki gösterirler.

Senin hoşlanmadığın ya da beğenmediğin bir şeyi arkadaşların seviyorsa artık uyarmaktan vazgeçip saygı göstermek zorundasın.

0|1
    0|0
    • yalan söylemiş gibi olmayayım şimdi hani öyle çok yardımsever bir insan portresi çizmek istemem.sadece basit şeyleri yanlış yapanlara pek dayanamıyorum. tutamıyorum kendimi ne yapım

• Tabi ki bu ego DEĞİL..

Bakış açısı getirebilirsin ama kimsenin hayatına müdahale etmemelisin bu seni zamanla iticileştirir

Sessiz kalmayı dene gözlemle kendine pay çıkar ortada büyük bir yanlış olmadığı yada ucu sana dokunmadığı sürece sorun yok bence

0|0
    0|0
  • her dogru heryerde söylenmez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• senin gibilere uyuz oluyorum işte, kendileri doğru millet yanlış, her şeye burunlarını sokarlar

manipule etmeye çalışırlar, üstüne vazife olmayan işlere karışırlar vs vs.

sana ne der geçerim

1|0
    0|0
    • hayır herşeye burnunu sokmaya çalışma yok. sadece yanlış gördüklerime müdahaşe ederim. ama tarzım kötü sanırım. çünkü genelde aşağılar bir tavır içinde oluyorum. ama dayanamıyorum.istem dışı gelişiyor bu.

• :D hacı sen benden uyuzsun ya :)

• Benle baş edemezsin hacı :D

• sen soyle ve gec, kendın ol bence bırak kım ne derse desın. ama soyleme tarzın da cok onemlı kırmadan ıncıtmeden bır usta tıtızlıgıyle:)

0|0
    0|0
    • aynen cony vaynen :D ya aslında ne bılıyo musun. benım kendımı beğenmişliğim egom vs ddğil mesele. karımdakı adamların kendılerını beğenmişikleri.

• bulamadım ama:D

• hacı sen repliği kap gerisini boşver .D benden sana cevap hediyesi olsun :)

Yükleniyor...