Kavga çıkarmaya çalışanlara yaklaşımınız nasıl olur?

Ben 19 yaşında üniversite öğrencisiyim.İzmirde yaşıyorum.Bugün Bornovada bir işim vardı.İşimi halletim ve eve doğru yürüyorum.Çok sakinim ve mutluyum.O sırada karşıdan 4 kişi geliyor.Hepsi benim yaşlarımda.Elemanın teki kaldırımda yürürken bana omuz atıyor.Kasıtlı mı yaptı bilemiyorum.1-2 metre yürüdükten sonra "birader önüne baksana" diye laf attı.Bende "asıl sen önüne bak" diyerek çocuğa karşılık verdim.Durduk yere kavga etmem ama böyle tiplerden nefret ederim.Sonra bunlar 4 kişi yanıma doğru geldiler."Sorun ne birader?" falan demeye başladılar.Ben arkadaşının kasıtlı omuz attığını söyledim.Diğer elemanlardan biri "attıysa atmıştır ne yapacaksın?" diye bir cümle sarfetti.Benim tepem orada attı.Ama tek başımayım.En fazla bir tanesini yola getiririm ama yapar mıyım hiç.Allah'ın hikmeti işte.İstesem olmaz.Arkadan biri ismimi söyleyerek seslendi.Kafamı çevirip baktım en yakın arkadaşlarımdan biri yanıma doğru hızlı şekilde geliyordu."Mevzu nedir?" gibisinden elemanlara ayar çekti.Arkadaşta tekvando sporuyla ilgileniyor.1.92 boy var çocukta.Tabi diğerleri bunu görünce biraz çekindiler.Benim arkadaş olayı anlayınca çocuklardan birinin üstüne yürümeye başladı.Uzatmaması gerektiğini söyledim.Mevzuyu kapatıp oradan uzaklaştık..

Size de böyle tipler denk geliyor mu?Nasıl tepki veriyorsunuz?Malum herkesin böyle fedai arkadaşları yok.Kendiniz mi kavga ediyorsunuz ? :)

0|0
14|37

En İyi Erkek Görüşü

• kavga edilir iyi güzeldir zevklidir de, ama suna takıldım dostum senın gorunusunde bıraz sıkıntı olmalı yanı kendıne bır bak soyle uzaktan ezık gıbı mı duruyosun noluyo, genelde boyle gruplar kac kısı olursa olsunlar gece tek gezen tıplerı ıncelerler bı bastan asagı nası yuruyo , yorgun mu gıbı... tek olmasına ragmen kendıne guvenle bıraz da sinirli gibi gözüne baka baka yuruyen bı tıp e karsı korku olur ıclerınde uzerınde emanet olabılır, sporcu asker polis vs olabılır. ben 3 5 kısıye cok kafa tuttum. zaten gece gezen adamın tedbırsız olup olmayacağı bellı olmaz. hıcbırsey dusunmeseler de delı oldugunu dusunebılırler:)

ama tabı baliciden uzak durmalı esas onlar tehlıkelı.. buyuk ıhtımal ezık yuruyodun. arkadasın da ıyı yetısmıs ımdadına sanslısın. temkınlı olmalısın bıraz, etrafına ıyı bak hıcbırsey yapamıyosan yolunu değişştirirsin yanı

0|1
    0|0
    • 1.70 boyum var 55 kiloyum :)

Kızlar Ne Diyor 14

• Olur öyle itler, sürü halinde dolaşırlar tek başlarına gıkları çıkmaz en fazla uzaklaştıktan sonra küfür savururlar o kadar. Kavgacı biri değilimdir ve öyle tiplerden nefret ederim. Genelde sabırlı olmaya çalışırım ama dediğim gibi her zaman mümkün olmuyor aranan tipler çıkıyor arada.

Sözlü olarak çok ileri gitmeden cevap veririm gerekiyorsa, daha ileri bi durum varsa gücüm neye yetiyorsa onu yaparım.

0|3
    0|0
    • senden korkulur :)

• :)

• aynen tek başlarına gıkları çıkmaz uzaklaşıncada dönüp küfür ederler , bu uzaklaşma genelde kaçarken gerçekleşir :D

+1 iyi gözlem yapmışsın

• Bi bayanim ve böyle şeylerle benimde karşilaştigim oluyo. Onlar kalabalıkken artislikleri oluyo tek takıldıklarında kedi gibidirler aslında onlar en zayıf insanlardir.Benim tepkim sert olur asla eyw demem dahada ustune giderm.dayak yesemde ertesı gun hepsını tek tek srguya cekerım dayak yicegimide sanmıyorumda olurda yersem yani.

0|1
    0|0
  • kız olduğum için çok şükür denk gelmedi

bu arada bu gibi olaylarda bıçaklama vakası çok oluyor,Allah kormuş seni

dün hastanede bir çocuğu müziğin sesini kısın diye uyardığı kişiler 10 yerinden bıçaklamış,aman dikkat

onlar bulaşsa bile cahile erkekliğini ispat etmene gerek yok:)

0|1
    0|0
    • haklısın bıçak moda oldu.durup dururken küfür bile ediyorlar.duymamazlıktan gelemiyorsun tabi film orada kopuyor.

sen gayreti elden bırakma yine de,hadi hayırlı geceler

• sağol sanada:)

• Onlar maganda işte kavga etmeye yer arıyorlar Allah tan imdadına yetişen olmuş yoksa topuklaman gerekirdi 4 e 1 halledemezdin tek başınaa ben kavgadan nefret eden biriyim nedir yani ne geçiyor ellerine anlamıyorum :)

0|1
    0|0
    • haklısın kavga etmek için sebepte yok yani :)

• tek olunca süt dökmüş kedi olurlar tek bir erkek hiçbir şeydir ya kadınlar bile erkeklerden daha özgüvenli diye düşünüyorum erkekler tek başlarına kafalarını öne eğip yürüyorlar :)

• tek başına gezen tipler daha tehlikeli bence.tabi bana kaşınan elemanları kastetmiyorum.hani kendine güvenen,sporcu,ileriyi gören tipler işi daha iyi biliyor :)

• Gereksiz insanlar

Yok olabilirler :D

1|2
    0|0
  • valla kavga çıkarmaya çalışan insanlara bayılırım zten çok sevdğm olaylardn biridr kavga gebertrm böle gömerim oraya felaket ah biri sataşcasa kavga etsem :)

0|1
    1|0
  • kafalarını duvara sürtüp kan çıkarasım kıvılcım çıkarasım gelıyor oyle tıplerı gorunce..

0|1
    0|0
  • şevikle okudum şayet soruyu üzerime alamiyciğiim bana hiç böle şeler olmuyor :D

0|1
    0|0
    • aslında soruyu erkeklere yöneltseymişim iyi olurmuş yaa :) bayanların böyle şeylerle karşılaşması çok nadir.

• Ahahahh ah nasil rezil olmus onlar oyle :D

0|1
    0|0
  • ünide bi kız benle saç baş girişmek istiyordu ama yüz vermedim.

1|1
    0|0
  • Zor yırtmışsın.

0|1
    0|0
    • arkadaşım sağolsun hızır gibi yetişti :)

• Denk gelmedi

0|1
    0|0
    • gelmesinde zaten :)

• dost zor günde belli olur demisler

• haklısın.aslında o arkadaşımdan daha iyi tekme atıyorumda boyu uzun olduğu için her açıdan kazanıyor :)

• Kareteciyim onun orda agzını burnunu dagıtırdım tek başıma öküzler.. bornovada yaşadım 2 sene çok pis bi yer allah beni bi daha oraya düşürmesin.

0|0
    0|0
  • Sırf kendini gösterme ispat çabası çok basit gereksiz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• kavga çıkmasın diye uğraşırım. ama bi yere kadar. mantık sınırlarını aştığı anda(atmışsa atmış noolcak gibi) olay bitmiştir. 180 boyunda oldukça iri yapılı biriyim. zaten genelde dövücek olsalar beni seçmezler. ama iş o hale geldiyse şu itekleme hareketlerini beklerim. sokakta sana tanımadığın biri dokunursa onu öldürsen bile mahkemede suçsuz bulunursun. o hareketle beraber kafasına 1 kere geçiririm. zaten elim ağırdır kaldı 3. elimi indirmeden birinede dirsek... diğerleride korkup kaçar zaten. eğer baş edemiceğin kadar fazlalarsa(8-9 kişi gelmişti bi kere bana) o zaman topuk arkadaş. en yakın internet kafeye girip süresiz açtırıyosun. bi tane veledede diyosun bunlar gidince bana haber ver sana süresiz açtırıcam diye. kimse zarar görmüyo.

0|1
    0|0
  • Beyefendi bir dakika neden böyle yapıyorsunuz?

Medeni olalım lütfen bu tip tavırlar ikimize de bir şey kazandırmaz.

Şekline bir yaklaşımda bulunmayı çok istesem de asabi adamım yapacak bir şey yok.

Paşa paşa yerim dayağımı.

Ama fena yorarım.

0|1
    0|0
  • bir kez denk geldi aynı omuz atma mevzusu.. Noluyo lan diye dönen ben olmuştum eleman pardon abi dedi gitti.. Kalabalığın arasında atletik yapımı görememiş dönünce farketti herhalde :)

0|1
    0|0
  • Benim başıma 2 kere geldi 2sinde de şükürler olsun kendileri uzatmadan hiçbir şey demeden gittiler. Benim bi' yaklaşımım olmaz.. Öyle laf atsalar da bakmam bile geçer giderim .. Yok bulaşırlarsa düzgün bir sözle beyan ederim her şeyi .. Gerek yok kavgaya. Şuan sen dövüşmüş olsaydın onlarla, ağzın burnun kırılmış olsaydı hatta belki bıçaklanmış olsaydın? Ne uğruna? Niçin? Neden? Ne yani ? Hepsi boşa değil mi? Hiç gerek yok ..

0|1
    0|0
  • çoğunun kendine güveni yok anca 3-5 kişi bir araya gelince bastırılmış ezik duyguları ortaya çıkıyor. 175 boyunda 65 kiloyum, ama 2. dan tekvandocuyum ve kendime güveniyorum. üniversitedeyken çok kez çelimsiz görüp sıkıştırmaya çalıştırdılar. söylediğim tek şey ''ben kendime güveniyorum, sen de güveniyorsan sorun yok'' oldu. ertesi gün tekvandocu oldugumu öğrenip özür diledi. adamlıkları, karakterleri bu kadar. teke tek girebilcek cesaretler, kendilerine güvenleri yok. 4 kişi 2 kişiye girememiş, hiç adam değillermiş. kendine güveniyorsan teke tekte yakala, patakla.

0|1
    0|0
    • bende kırmızı kuşağım.yardıma gelen arkadaşım siyah kuşak.onun boy avantajı var :)

• yaklaşmasını, korunmasını, atak yapmasını biliyorsan fiziksel görünümün pek bir önemi yok. sakinsen ve kendine guveniyorsan her turlu alırsın. birçoğu eğitimsiz ve heyecanlı oldugundan kendini savurarak tekme yumruk atıyor. 3e tek rahat alırsın :)

• Kavgayı hiç sevmem. Cüssemden dolayıda omuz atan muhtemel yere kapaklanırdı. Bir kere inatla üstüme doğru yürüyen birini kıç üstü düştüğü yerden kalkmasına yardım etmiştim. Yere düşerken bayağı afallamıştı.

0|1
    0|0
  • evet ediyorum en son 6 kişilerdi. feci dayak yedim ama birini altıma almıştım onu hoşaf etmenin gururu içindeyim :)

0|1
    0|0
  • Bana böylesi gelmiyor .neden?çünkü sokakta yürüme tarzın, insanlara bakışın ,yüz karakterin bunların hepsi yaklaşma s1kerim demesi uzaklaştırıyor bunlrı benden.he bu durumda olsam amaneti çıkarır tırnağım kadar bacağına saplarım çakerim diğerlerinede aynı ekiled bir zedelenme olmaz bidakinede 5 etre uzaktan yürürler

0|3
    1|1
    • aslında sert bakışlı,kirli sakallı,polat alemdar yürüyüşlü çok adam görüyorum orada burada fakat bazıları eşcinsel bile çıkabiliyor.şaşırıyorum artık :D

• olabiliyor öyle tabi.21 yüzyıldayız nealaka anlamadım ama 2 yıllık arkadaşımın bana eşcinsel olduğunu söylediğinde ble demişti ızbandut gibi herif bende öyle :) neyse çıktık üni den,yaktık sigarayı (2 sınıftayız ) dikkat çekme felan olayı vardırya kampüste öküz gibi barıyoz felan oturduk bi masaya

o=ben eşcinselim

ben=siktirlan ciddimisin

o=evet olum

ben=lan o.ç 2 yıldır yanımda niye dolaşıyon amk travestisi git götünü eşeklere s2ktır pezev3nk :) bağırdı bunları söylerdken

oo=21 yüzyıldayız

• 4'e 1 zor, kaçanın anası ağlamaz :D

0|2
    0|0
  • haha,bende izmir bornavadayım :) bak bunu uygula gücün yeterse hiç bir şey olmaz,ben yapıyorum.Vücut da çalıştığım için,güç olarak kendime güvenim de var.Biri sana öyle çarptıysa,sana laf da attı,git yanına hiç bir şey deme,beklemeden,ağzının ortasına bir tane göm,sonra hemen yanındakilere saldır bak nasıl kaçışıyorlar,tartışmaya girme yani,direkt git oraya kafa at bir tane,işe yarıyor,kendilerini ne zannediyorlar,yenilmez mi?git oraya sikert onları

0|2
    1|0
  • 4 kişiyseler ve sen bu kadar şanslı olmasan dalsan dayak yerdin en iyisi kaçmak olurdu.

bu değilde sevgiline laf atarlarsa 10 kişi olsa dalarım dayak yiyeceğimi bilsem de bu yanımdaki bir kız olsada olur yani sevgilim olmasa da olur.

0|1
    0|0
  • Ben Muay Thai yaptigim icin pek basima gelmiyor geleninde eline verip gonderiyorum.Dort kisi gelirlerse teksem yapacak birsey yok ama yuzunu aklima yazarim illaki tek yakalarim.

Ha kavga zorunluysa bir tane geciririm yani bu sart elimiz armut toplamaz.

Ara ara kavga etmekte iyidir cunku hem aciya alistirir hem deneyimlendirir.Bire bir kavga firsati dogarsa kacirma derim.Uuu nerelere gittim.

0|1
    0|0

• Vallaha bu kişilik meselesi böyle benden boylu poslu iri yarı bir çocuk vardı okulda ben ona çarptım yanlışkla işte çocuk bana döndü özür dilerim abi kusura bakma dedi yani böyle adam gibi adamlarda var işte.

1|1
    0|0
  • Bir cinnet bütün sorunları kökten çözer her daim

0|1
    0|0
    • en tehlikeli insan cinnet geçiren insandır :P

• Bornovada da istanbul da da başıma geldi. Pataklamak en iyisi çünkü biliyorsun senden önce de bunu biçok kişiye yapmışlar ve senden sonrada yapacaklar. ama attığımız dayatan sonra benden sonrakiler için böyle bişey yapacaklarında iki kere düşünürler.

Tek başına 4 e dalmak aptallık olur dayağı yedim mi de kendine gelemeyeceğine göre bi fırsatını bulup uzaklaşacaksın. Sonrasında uzaktan takip ile yakınlarda olan arkadaşların varsa ara gelsinler sonra icaplarına bak.

İyi vuruşmalar.

0|1
    0|0
  • Gecenlerde aynisi bana oldu.Herif geldi omuz atti sonra bi bakistik gitti sonra geldi "ne omuz atiyonlan dedi. ben kasli bi yapiya ve sinirli bi kisilige sahibim "sanane"dedim bu benni yakamdan tuttu bende sinirlendim herifi duvardan duvara vurdum.4 kisi olsaydilar yapcak bisey yo boyle durumlarda kendini savunmasini bileceksin kardesim.[not:tlf. yaziyorym ve universteye giduyorum.]

0|1
    0|0
  • Lüften gerçekten sinirlenince kavga ediniz. :)

Örneğin ben sabahtan akşama kadar uğraşsam oynatamayacağım kişiyi sininrlenince fırlatabiliyorum :)

0|1
    0|0
  • Önceleri denk gelirdide şuan kimse kolay kolay bu şekilde yaklaşamıyo 5 sene önce böyle bi olay olmuştu biz 5 kişi karşı taraf 8 kişi olarak kavgaya başladık kavga sonunda karşı taraf 22 kişiydi sürü gibiler anasını satım ordan burdan fırlıyolar :D He 22 kişi geldi ne oldu hiç bişey 3 5 tanesini indirince diğerleride tırsmaya başlıyo ama acayip deli olurum öyle tiplere hala.

0|1
    0|0
    • tek başınayken birşey yapamazlar bende buna sinir oluyorum :)

• Hepsi boş ya yanımdaki belki bişey yapar diye gaza geliyolarda 1 tane indirince köpek gibi dönüp kaçıyolar :)

• :))

• birkerede öyle bir tip daha denk gelmişti, bende başım belaya sık sık girer biber gazı satın aldım. O da kesin çözüm sıkacasın suratına biber gazını birdaha kendine gelemeyecek sende artık tekmemi sallarsın yumruk mu atarsın sana kalmış. herkesin yanında bir tane biber gazı olmalıdır.

0|1
    0|0
  • Kavga ederdim sonucu böyle olurdu 4 'e karşı tek link

0|1
    0|0
  • Benim de öyle tipler yolumu kesti 3 kulfü 1 elham okudum kayboldular.

0|3
    0|0
  • "Şiddet tek çözüm değildir ama kesin çözümdür" Torunlarıma bunu nasıl açıklarım .oook seneler sonra bilmiyorum ama imza : RaDen

0|1
    0|0
    • iyi ama benim yaşadığım olayda şiddete gerek yokki.basit birşeyi büyütüyorlar.adam dövmek için bahane arıyorlar :)

• Kahraman RaDen o filmde ondan öyle dedi.(Monolog)

• Okumaya üşendim ama şunu söyleyeyim.Annene veya kız arkadaşına laf söylenmediği sürece, kavga etme.Alttan al her zaman.Ben kendimi bildim bileli dvüş sporlarına meraklıyım, kick boks yapıyorum, anneme veya sevgilime laf gelmediği sürece hayatta kavgaya girmem. Türkiyede erkeklerin yüzde 90ı kalleş, korkak ve nağmert.Bir kişiye 10 kişi dalmak mı dersin, g.tü yemeyip bıçak kullanan mı dersin, arkadaşlarına, akrabalarına güvenler mi...Çok fazla var..Olabildiğince alttan almaya bak..Kavgaya bulaştığın zaman da, haklı olduğundan yüzde yüz eminsen, ölümüne gir..

0|1
    0|0
  • ben tekvandocu olduğum için problem yok, ama böyle durumlarda üzülüyorum, çünkü o şekilde davranmalarının sebebi hayatta hiçbirşey başaramamış ve kendine güvensiz olmaları, yazık der geçerim , illa kavga edeceklerse yapacak birşey yok.

0|1
    0|0
  • Bornovada böyle olaylar olmaz genelde ama onların hatası bayram günü oluşuda hepten üzücü en iyisini yapmışsın unut gitsin

0|1
    0|0
  • Cok benzeri basıma gelmişti iki kisi saldırdılar burnumun üzerine bir yumruk yiyerek haklarından gelebildim

0|1
    0|0
  • Oooo denk gelmek nedemek ya hergün :D

0|2
    0|0
  • bana öyle bir tip denkgelmişti işportacıydı, benden paramı almak istedi bende yumurtalıklarına geçirdim ve kaçtım, en kesin çözüm öyle bir durumda karşındakinin yumurtalıklarna geçirip topuklayacaksın. adam orda kıvranırken zaman kazanırsın

0|1
    0|0
    • tek kişi olduğunda sıkıntı yokta 3-5 kişi kaşındıklarında sıkıntı başlıyor :)

• en son baktıgımda peşimden koşuyorlardı valla ucuz atlattım >:D

• ne yaklasirim nede karisirim

1|1
    0|0
  • ben yaklasmam kacarim

0|2
    0|0
    • en mantıklısı aslında canımızı yolda bulmadık :9

• Erkekler Devam
    6
Yükleniyor...