Kokuşmuş Türk erkek futbolu mu, göğsümüzü kabartan diğer spor dalları mı?

Türkiye'deki spor medyası erkek egemenliğinde ve neredeyse sadece futboldan ibaret olarak kavgaların, şikelerin, başarısızlıkların, finansal krizlerin, yanlış yönetimlerin batağında her geçen gün daha da utandırıcı hale gelmekteyken diğer spor dallarında kısıtlı olanaklarla, medyada pek haber edilmediğinden halkın ilgisinden de uzakta büyük başarılar elde edilmekte. Bunun en son örneği kadın voleybolunda yaşandı:

Eczacıbaşı'nın 35 yıl sonra gelen Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası. Bu kupayı son 5 yılda 4 Türk takımı kazandı. Hem de farklı 3 takım: Vakıfbank, Fenerbahçe ve Eczacıbaşı. Bu sene son 4 takıma 3-4 Türk takımı bile çıkabilecek gucteydi ancak kurallar gereği sadece 2 takımımız çıkabildi ve Eczacıbaşı'nın şampiyon olduğu kupada Vakıfbank da 3. oldu. Ayrıca 2012 yılında Olimpiyatlar'da takım sporlarında finale kalabilen tek Türk takımıydı.

Bu; Türk kadınına güvenin, yatırımın haklı ve gururlu sonucudur. Bu gurur tüm kadınlarındır.

Artık her gün başka bir rezaletin yaşandığı Türk futbol dünyasında ve erkek spor adamlarının hegamonyasından kurtulup halkımıza tüm sporların bilincini aşılama zamanı gelmedi mi? Sizlerin düşüncesi nedir bu konuda?


0|1
010

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...