Yoga mı yoksa pilates mi?

Birbirine çok benzer olmaları nedeniyle yoga ve pilates arasında kaldım. Amacım eğlenmek, kendimi daha iyi hissetmek ve zayıflaMAmak. Kas kütlemi ve esnekliğimi de arttırmak istiyorum. Hangisini neden tercih etmeliyim?

• Yoga
    36% (5)18% (2)28% (7)Oy Ver
  • Pilates
    64% (9)82% (9)72% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Dalga geçen ve saçma sapan cevap veren herkese -1

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• zumba yap kanka :)

1|0
    0|0
    • Zumba zaten yapıyorum. Çok eğlenceli. Zumbadan asla vaz geçmem :D ama sanki pilates ve yoga daha farklı kasları çalıştırıyor gibi geliyor. Yoga daha önce yaptım ama pilates hiç yapmadım.

• teşekkürler :)

• ne demek efenim

Erkekler Ne Diyor 11

• Pilates daha etkili. Yogayla kas kütleni arttiramazsin.

1|0
    0|0
  • pilates zaten yogadan bozma batı sporudur, yapıyorsan yoga yap sağlam olsun.

1|0
    0|0
  • yoga budizm dininde rahiplerin ibadet biçimi ne yogası bizim yogayla mogayla işimiz olmaz yoga yapcahına namaz kıl.

0|0
    2|0
    • Yoga aynı zamanda bir spordur. Din değildir. Budizm ayrı yoga ayrı.

• ne biçim spor spor yapacaksan plates yap koşu yap tenis oyna yap bişeyler yoga ibadet gevurların ibadetini spor diye yutturma

• sırtı üstü uyumak bence dhada acıo zihni rahatlatıo vucudu :ÇD

0|0
    1|0
  • babadesss :D

0|0
    1|0
  • usta yoda ve patates :D

0|0
    1|0
  • Pilates

0|0
    0|0
  • Pilates daha çekici

0|0
    0|0
  • pilates

0|0
    0|0
  • düzenli Seks canım, hem eğlenceli hemde zayıflamana yardımcı

0|0
    1|0
  • Pilates.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Yogada meditasyonu, huzuru, gücü, çevikliği egzersizle birlikte götürürsün.

Pilates yoganın bi' üst modeli.

1|0
    0|0
    • teşekkürler. Yoga daha önce yaptım. Genele şu meditasyon kısımları özellikle de nefes egzersizleri çok sıkıcı ama diğer yandan dengede durması ve bir kolumu azıcık çevirsem bile tamamen farklı hissettirmesi de güzel. Pilateste de aynı denge ve esneklik kısımları var mı?

• Ben pilates yapıyorum emin ol her geçen gün esnekliğinin arttığını duruşunun düzeldiğini görmek harika bi' duygu ve evet denge kısmı da var.

• Ben Plates 'i tavsiye ederim. bir süre yaptım ben de gerçekten bedenin esnediğini hissediyor insan.

1|0
    0|0
  • Yogayı tavsiye ederim ben. İnsan kendisiyle başbaşa kalıyor dinleniyor resmen spor yaparken

1|0
    0|0
  • pilateessss :) hem diri hem esnek bir vücut. ve no gerginlik no stres ;)

1|0
    0|0
  • Pilates inanılmaz pozitif enerji veriyor
    Ebru şallıyla hele

1|0
    0|0
    • teşekkürler. Sporun her türlüsü zaten pozitif enerji veriyor. O kadar enerji harcamaya rağmen insanın yorgun değil daha mutlu ve enerjik hissetmesi muhteşem bir şey :)

• Kesinlikle pilates :)

1|0
    0|0
  • Yoga

1|0
    0|0
  • Pilates

1|0
    0|0
  • yoga fazla ruhani yorucu bnce en iyisi yüzme ama şıklarda yok
    pilateste kilo vermezsin incelirsin sıkılaşırsın

1|0
    0|0
    • Zaten kilo vermek istemiyorum. Eğlenmek ve sıkılaşmak istiyorum. Cevap için teşekkürler

• eğlenceyse oryantal derim

Yükleniyor...