Çelik olup olmadıklarını nasıl anlarım?

öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar , ben bugün bir çelik kolye ve çelik yüzük aldım fakat bunların çelik olduğundan emin değilim acabağa ne yapsam çelik olup olmadığını anlarım? bildiğiniz bir test varmı? mıknatıs iletirmi çeliği? ne yapmamı önerir nasıl yardımcı olabilrisiniz arkadaşlar? şimdiden teşekkür ederim (:

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşların verdikleri cevapları okudum da bayağı güldüm :D Tencereye koyup da ergitmeye çalışma hiç. Ocak ya da tüp üzerinde 300-400 dereceden yüksek sıcaklığa ulaşamazsın ve bu yöntemle kurşundan başka malzemeyi de eritemezsin. Metalurji ve malzeme mühendisi olarak sana söyleyebileceğim tek şey şudur: Spektrometre analizi olmadan çelik olup olmadığını anlayamazsın. Kullanmana bak sen takılma bunlara ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• paslanmaz çelik ise mıknatıs bir işe yaramaz.

git bir dökümhaneye spektrometre analizi yaptır

içindeki elementleri görürsün

başkada bir yolu yok.

0|0
    0|0
  • tencereye koy eritmeye çalış..çok yüksek sıçaklıklarda erir 400 c -500 gibi erimezse çelik içine ki karbon oranı %2 olmalı onunda cihazı var nerden bulucan bilmiyorum eritmeye çalışş

0|0
    0|0
    • çelik 1500 dereceden aşağı erimez. karbon oranı yüzde 2 de olmaz. o maksimum sınırdır.

• parlak rengi varsa büyük ihtimal paslanmaz çeliktir.zamana bırak paslanıyorsa paslanmaz çelik değil adi çeliktir. demir olamaz, titanyum hiç olamaz o daha pahalı.

• senin adlığın yüzük ve kolye büyük ihtimal paslanmaz çelik veya titanyumdur.

• Öyle gümüş, altın falan deği direkt çelik. Ayrıca "Mıknatıs İletirmi Çeliği?" nasıl bi' soru ya, gözünü seveyim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...