Gizlice evlenmeye nasıl bakıyorsunuz?

Sözlüm (aileler biliyor yinede kendi aramızda) bana geçen ay sokağın ortasında diz çöküp evlilik teklifi etti. Beni başkasına kaptırmaktan korkuyormuş birde :D fakat daha üniversite bitmeden evlenemem. Ailemden gizlice evlensem rahat edeceğim fakat bu seferde yakalanma korkusu hayatımda yer alacak. Gerçi ailem aydın insanlar eski kafada olsalardı sorun olmazdı asıl. Neyse sadece nikahımız olsun istedi. "En azından resmi olarak üzerinde bir hakkım olmuş olacak" dedi. Bende bunu çok istiyorum ama birçok problem olacak.

- aileden korkmak (bkz. deli gibi tırsmak)

- soyadı değişikliği

- nüfus cüzdanı değişikliği

- ve medeni durumun nerelerde çıktığını bilmemek

şu işi nasıl gönül rahatlığıyla yapabilirim?

Güncellemeler:
Şunu belirtmeye gerek duydum. 2007 yılından bu yana onu seviyorum. Ciddi anlamda hiç ayrılmadan beraber olmaya 2010 yılının Kasım ayında başladık. İzmir'de yaşıyor. Benim için İstanbul'a taşınacak. Hayatını değiştirmek istiyor. Dolayısıyla parası olmamasına rağmen çalışıp buraya gelmek isteyen bir insanın bunu hak ettiğine inanıyorum. Bilginize...

0|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• Nikahlanın düğün sonra olur problem olmaz hem sizin için daha iyi olur hiç problem olmaz ailelerde fazla bir tepki göstermez sanırım böyle daha uygun olur diye düşündük dersiniz. Bi mahsuru yok.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• eğer bu sensen türk kızına göre ort. üzeri güzelliğin var. adam haklı. ama niye gizli?

1|0
    1|0
    • teşekkür ederim şundan dolayı gizli ailem bilmemeli okul bitene kadar izin yok

• Yapmaman lazım ailenin haberi olmadan, medeni durum bir yerde çıktığında başlarından aşağıya kaynar su dökülecek ailenin, ailen aydın olsada sen onların kızısın senin kızın böyle birşey yapsa sen ne düşünürdün ? Sevgiline güvenebilirsin ona karışmam ama aile bakımından kötü olur güvenlerini zayıflatırsın.

İlla evlencem dersende soy ismi değiştirmeyebiliyorsun böyle bir yasa var ileride değiştirirsin canın isterse ama medeni durum bir yerde çıkarsa kötü olur hiç güveni kalmaz ailenin.

0|0
    0|0
    • neden bu sadece türk toplumunda geçerli peki? Avrupada evlenmek istediğinde sorun olmuyor. Gerçi Türk toplumunda böyle olmasının sebebini biliyorum. Senin dediğin gibi maddiyat. Benim kızım böyle birşey yaparsa neden önce bana danışmadı diye çok üzülürdüm. Ama ben daha önce bunlara danıştım sıcak bakmıyorlar. Bende onların sıcak bakıp bakmamasına göre iş yapmak istemiyorum. Sonuçta bu hayatı ben yaşacağım. Bıraksınlar hatada yapayım doğruda.

• :D:D Özgür kız mode.

• free mode: ON :D

• Gizlice evlen heyecanı geçince boşanır sın hemde ailen de farkına varmamış olur. Yanlış işler bunlar emin ol doğrusu dururken yanlışla uğraşma bir az daha sabret evlenirsiniz.

0|0
    0|0
    • Heyecanı geçince boşanırım diye bir durum olamaz. O kadar basit değil. Koca koca diye delirmedim elbette ama malesef biraz daha sabredersem iyi olacağını sanmıyorum. Çünkü durum çok farklı. Soruyu bir güncelleyeyim anlarsın.

• Benim için sorun yok kardeşim sen duygusal tarafından bakmak ve seni tatmin edici cevaplar duyup ona göre karar vermek istiyorsan evlen ...

• Neden beklemiyorsun. ikiniz de bir yere kaçtığınız yok.

0|0
    0|0
  • Benimde haberim olmayacaksa olur, Allah mesut etsin...asdfgh

0|0
    0|0
  • Ailenle paylaşırsan onlar izin verebilirler belki, zaten biliyorlarmış ?

Böyle bir konuda habersizce kafana göre takılma, onların da bilmeye hakkı var.

0|0
    0|0
    • ama olmazsa gizlice evleneceğim demektir :(

• O zaman Allah bir yastıkta kocatsın diyorum (:

• çok teşekkür ediyorum :)

• bence ailen okul bıtsın dıplomanı al hayatın her turlu halı var ekonomık özgr olsun ılerde kımseye muhtac olma dıye ıstıyor ama sunu ııyıbıl onalr ıcın okulun bıtmesınden evlenecegın kısı daha onemlı sakın asılık yapıp onlardan habersızce nıkah yapma ıhanet olur sen onların canından kıymeylısın onlar tabıkı her durumda senı bagrına basacaklardır ama senınkının sadece senı sevmesı yetmıyor onalarıda en az senın kadar sevmelı onları kazanmalı

0|0
    0|0
  • Bence herşey olması gerektiği gibi olsun. Resmi nikah öyle basite alınacak bir durum değil. ZAmanın bekleyin, vakti geldiğinde resmi nikahınızda olsun dini nikahınızda.

0|0
    0|0
    • işte kafamı karıştıran bir durum. bazen böyle olsun diyorum bazen gelenekçilikten kaçıyorum ayrıca dini nikah yapmayacağım.

• Malesef... Ama nefret ediyorum bana uymadığı halde bazı şeyleri kabul etmeyi. Ki etmeyeceğim bakalım nasıl başedeceğim...

• Şimdiden kolay gelsin öyleyse.

• Evlilik nikah demek birlikteliği duyurmak ilan etmek demek. imam nikahını bile gizlice kendi aralarında yapıp kimseye duyurmadn beraber yaşayanlar bile aslında nikahlı sayılmazlar ve zina ediyorlar olur. Dediğim gibi evlilik birlikteliğin ilanıdır.

0|0
    0|0
    • imam nikahı :D iyi iş. neyse. yapacak birşey yok biri birşey dediği anda tapu gibi nikah cüzdanım olcak ama

• İnancın nedir bilemem ama her dinde bir dini nikah şartı vardır. Dini nikah yapmadan resmi nikah yapsan dahi bu zinaya girer. Dini nikah yaptığında ise bunu duyurman lazım ki nikahınız geçerli olsun.

• Ben dini nikah yapmayacağım. Doğru bulmuyorum çünkü artık resmi nikah diye birşey var. Zaten bir dine mensup değilim deisttim. yorum için teşekkürler.

• iyi bakıyorum. gizli de olur. spontaneden yanayım. planlı evlilikler bir proje , bir iş gibi geliyor gözüme. hiç keyfi yok bence. kaldı ki evlilik salim kafayla planlanırsa bir taraf ya gerçekten ya da mental anlamda kaçar gibi. bir anda olmalı

0|0
    0|0
    • ah kesinlikle plan proje ve tasarımdan nefret ediyorum. biraz çizginin dışında davranmak iyidir

• Gizlice evlenin ama onun soyadını alma.

0|0
    0|0
    • evette kimlik ne olcak yedek kimlik mi çıkarcam :D

• Kimlik olarak nüfus cüzdanı yerine ehliyet taşı. Bu kadar basit.

• eyvaah o zaman şimdiden ehliyet alayım :D teşekkürler

• Aileleri durumdar haberdar ederek söz nişan olaylarına girmeyi deneyin adını koymak gerek bir süre sonra

0|0
    0|0
    • aaa evet kısa bir süre sonra açıklamak gerek aslında.

• onlara yaklaşım tarzın icazet almaktan ziyade duygularını düşüncelerini paylaşmak temelinde olmalı.

"Benim akıllı bir kız olduğumu biliyorsunuz da benim yeri gelir sizden izin almak gibi bir derdim olamayabileceğimi de hesap etmelisiniz" gibilerinden bir yaklaşımda bulunmalısın.

Senin hayatın ailen nasıl istiyorsa öyle işlemek zorunda değil ama sen buna göz yumar isen o zaman öyle işler malesef.

Sen ailene "benim tercihim bu yönde" şeklinde bi imaj vermelisin öncelikle

• Deneyeceğim teşekkürler :)

• hiç hoş değil

0|0
    0|0
  • risk almayın sıkın dişinizi olucağı varsada buna mani olabilirsiniz

0|0
    0|0
  • seni istemeye gelsin

aileleri tanıştırın

gerisi hemen gelir

gizliye gerek kalmaz

0|0
    0|0
  • çok iyi bakarım herzaman

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Sözlenin nişanlanın açılın ailelerinize o zaman. Evlenince tapu vermiyorlar ya boşanabilirsiniz. Elinden kaçırmamak gibi bir bahaneyle böyle bir iş çevirmeye kalkma. Annenin babanın gönlünü çok kırarsın. Affetseler bile bunu unutmazlar.

0|0
    0|0
    • biliyorum ama hayatı ne zaman istediğim gibi yaşayacağım neden bir başkasının mutluluğuna göre yaşayayım söyler misin bana

• daha 21 yaşındasın ilk 7yi at 14 yıl var. 18den sonra 3 yıl. 21 yaşında biri için hiçbir şeyden pişman olmadım büyük bir laf. Her şey zamanında güzeldir 4 senesinde olsa bile. Gidip evlenecekmişsin zaten. Hayırlısı olsun dilediğin gibi olur her şey inşallah.

• Teşekkürler. Ergenlik çağında çok hatam olmuştu. Ama pişman olmamıştım çünkü olup bitmişti. O manada demiştim :)

• çok yanlış yaparsın bence.ailenin rızasıyla evlensen daha iyi olmazmı.sanki sen isteyince ailen karşımı çıkacak.cahillik yapmayın lütfen.bu davranışınla birlikte önüne çıkacak sorunlarada hazır olmalısın...

0|0
    0|0
    • e karşı çıkıyorlar ben ne zaman işte bu benim hayatım diyebileceğim? ona kızıyorum işte. 21 yaşına gireceğim ergenlikten çıkmışım hala onların ağzına ı bakayım yani

• illede evlenmek istiyorsun madem evlen.kimse seni tutmuyor.senin aklın fikrin var madem niye fikirlerimizi soruyorsun.insanların vakitlerini alma o zaman

• ailem için kimse kusura bakmasın dedim illa evleneceğimide soruda belirttim nasıl içim rahat yaparım diye

• Okulunu bitir. Taşları oturt sonra geç bu fasıllara. Ne bu yangından mal kaçırır gibi...

Hem kafan hem gönlün rahat olur. Ayrıca böyle ciddi bir meseleyi onlardan gizlemeye hakkın yok

0|0
    0|0
  • gelsin istesin seni ailenden. gizlice nereye kadar elinde sonun duyulcak.

sevdigin adam seni 10kere degil 100 istemeye gelsin bak nasil baban verir :D

0|0
    0|0
  • burdan baya bi saçma görünüyo

0|0
    0|0
  • Ne aceleniz var? Bir kere sen bayan olarak, evlilik işini nasıl bu kadar basite getiriyorsun.

1|0
    0|0
  • kızgın bakıyorum :D:D

0|0
    0|0
  • Ailene haber vermeniz en iyisi...

0|0
    0|0
  • Hayir iyi bakmam..aileme ole bise yapmam..bana olan guvenlerini yitirirlar..bunu istemem..

0|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...