Fobim var ne yapsam?

dışar çıkınca heyecanlanıyorum panik oluyorum o yüzden dışarı çıkmak istemiyorum ne yapsam ?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu fobi değil bir hastalık piskiyatriste gitmelisin seninkisi bir hastalığa benziyor ilaç tedevisi olabilir.

0|0
    0|0
  • Sosyal fobi bunun adı tedavisi var..

0|0
    0|0
  • Yalnız çıkma.

0|0
    0|0
  • çoğu insanda var bu tedavisi basit

0|0
    0|0
  • hımmm kaynaıgına in !

0|0
    0|0
  • hobi ile takas adebilirsin.

0|0
    0|0
  • doktora gitttt.çok kötü bişey

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• tek başına çıkmaktan korkuyosan :

1- sistematik duyarsızlaşma : dışarı her çıktığında yanında birileri olsun ama seni küçük aralıklarla sen fark etmeden yalnız bıraksınlar. alışveriş yaparken giysilere dalarsın da aslında kimlerle geldiğini unutursun ya, işte o tip mekanlar iyi olur. yalnız bırakıldığın zamanların süresi yavaş yavaş uzatılıp seni duruma alıştırabilirler

2- taşırma : konser vs gibi bi yerde seni bi anda tek başına bırakıp ağlaya zırlaya da olsa sorunla mücadele etmen sağlanabilir

...

yalnız olmamana rağmen aynı davranışları sergiliyosan bi psikiyatra gitmen iyi olur. zira kas gevşetici,antidepresan tarzı ilaçlarla sorunun fiziki kısmını atlatman daha kolay olur

0|0
    0|0
  • psikoloğa gitmelisin panik atağın olabilir

0|0
    0|0
  • eve at sen de

1|0
    0|0
  • Panikataksın

0|0
    0|0
    • panik atak sadece dışarı çıkınca belirtileri göstermez yer ve zaman ayırt etmez panik atak aniden gelen birşeydir bende vardı bi ara 2 defa uykuda yakaladı beni kalp krizi geçiriyorum sanmıştım tabi o anki uyku sarhoşluğu ile tekrar yatmışım sabah uyandığımda gece noldu öyle triplerindeydim meğer paniğe takmışım :))

Yükleniyor...