Spor salonları faydalı mı?

1.70 boyunda 60 kiloyum.Sıkılaşmak ve fit olmak için spor salonuna yazılmayı planlıyorum.Sporu seven imkan buldukça uygulayan bir insanım.Evde gün içerisinde boş zamanlarda 15-20 mekik çekip bazı bacak hareketlerini yapıyorum ama maalesef hayatım çok hareketsiz günde 9 saat bir masanın başında oturup can sıkıntısından yemek yiyorum.Şuana kadar belirgin bir şekilde yararını göremedim.Spor salonları faydalı mı?Bu kadar insan boşuna gidiyor olamaz değil mi ? Spor salonlarının işleyişi nasıl ? Bana spor yapan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim :)

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

• Spor salonu faydalı tabiki , 1. Si en azından sosyalleşiyor, kabuğundan çıkıp yeni insanlarla tanışıyorsun, kendine güvenin geliyor kendin için birşeyler yapmaya başlıyorsun. Bu kilo olsun olmasın vucut geliştirme olsun, nihayetinde kendin için bedenini ilerki yaşlara hazırlamakta çok sporun önemi büyük eğer spor salonuna gidip Fitness yapmaya karar verirsen -ki ben öyle yapıorrum Hareketsizliği önler hafif ağırlık ve çok tekrarlı hareket ve egzersizler arasında kısa dinlenme süreleri ile uygulandığında vücut yağını yakar, esneklik kazandırır.
    … Düzenli ve bilinçli yapılan egzersizlerde kalp kaslarının güçlenmesine, kan dolaşımını düzenleyerek kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.
    …fitness vucut geliştirme yapcaksan eğer Kondisyon çalışmalarının en önemli bölümünü oluşturur ve bütün spor branşlarının da temeli olarak kabul edilir.
    … Vücut hakimiyeti denge ve konsantrasyonu arttırır.
    … Kötü alışkanlıklardan korur veya bırakılmasını sağlar, kişinin kendine olan güvenini arttırır, sinirliliği ve stresi ortadan kaldırır.
    … Düzenli yapılan egzersizler kas, bağ ve kemik dokularını kuvvetlendirerek boyun uzamasına yardımcı olur.
    … İleri yaşlarda kas erimesini ve eklem rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur, kuvvet, kalıcı form ve daha genç görünüm kazandırır.
    …bizim gibi bayanların genel estetik ve atletik yapı avantajları elde etmelerine yardımcı olur, selülit ve kilo verme problemlerini giderir, vücut bölümlerinin ayrı ayrı forma sokulması için en etkili spordur.
    … Duruş bozukluklarını giderme veya herhangi bir kaza sonrası rehabilitasyon çalışmaları için ideal bir spordur. Vücutta önemli hormonların (endorfin vs.) seviyesinin artmasına yardımcı olur. Umarım yardımcı olmuştur.

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Arkadadım simdi olay sende bitiyor antrenör sana durumana göre belirli program veriyor snn için etküli olcak bivimde drumuna göre gerektiği gibi başalngıç programı olay onda bitmez biz sadece yol göstericiyiz olay sende bitiyor sende iyi çalışırsan zamanla etkisini görüceksün burada en önemli nokta spordan daha çok beslenmedir sporla vucudu işlersin ama asıl vucuda yapmak istediğin gibi yapan beslenmedir dediğim giib spor yontar motivasyonunu kaybetmeyim dengeli düzenli beslenip istikrarını koruyup spora vakit ayırıp haftada güzel bir kalori acığı yaratırsan zamanla istediğinhayal ettiğin durumdan bile daha iyi duruma gelmememn için bir sebep yok

0|0
    0|0
  • her zaman faydalıdır
    ama normalsin sen 57-61 arası sana göre boya göre normal

0|0
    0|0
  • Zamanin oldukca degil programin oldugu hergun gitmek zorundasin beslenmene dikkat edip sporu verimli sekilde yaparsan etin sikilasir, kalcalarin yuvarlak olur baldirlarin ve kollarin sekillenir, goguslerin diklesir. Mankenlerin fiziginin allah vergisi oldugunu mu saniyorsun, 1 saatlik defile icin gunde 3 saat spor yapiyorlar

0|0
    0|0
  • Spor salonları elbetteki faydalı.. Ben gittim 4 ayda 35 kilo verdim sırf yağlardan kendi çabamla, yanında tabii az yemek ve abur cuburu kesmek de etkili oldu :)) Son 2 ayda yapabildiğim kadar omuz ve bacak kası bastım.. :") Spor salonlarının ilerleyişi nasıl kısmını anlamadım :")

0|0
    0|0
    • orada başımızda işi bilen hocalar duruyor mu? Neye yönelik çalışmak istiyorsak onlara mı yönlendiriyorlar?

• büyükşehirlerde daha ilgili olmazlar mı ki fazla bir fark olcağını sanmıyorum. incelmeye yyönelik birşeyler varmıdır ki :D

• Var tabii, koşu bandı bisiklet var, sonra bacak karın hareketleri var, göğüs var, ağırlıklara girerken hem yağlar parçalanıyor hem kas (yani sıkılaşma) oluyor :")

• Ablacım spor salonunda spor yapmakla evde yapmak arasında dağlar kadar fark var yani gidenler boşuna gitmiyor emin ol. Yani kesinlikle hiç kaybetmeden yazılmalısın bir salona yaşam kalitenide artırır düzenli spor yapmak.

0|0
    0|0
  • Vücut işinin yüzde %33'ü spor %33'ü yemek alışkanlığı %33'ü dinlenmedir. Geriye kalan %1'i de iltifatları dinlerken geçen zaman :)

0|0
    0|0
    • canım tatlı çekmediği sürece sağlıklı besleniyorum fakat tatlı çektiği zaman tüm diyet beslenme alışkanlığı bozuluyor bende sağlıklı olarak şeker ihtiyacını giderecek birşey önerebilir misin?

• Padişah çerezi derler içinde birsürü kuruyemiş var. Hem canın sıkıldıkça ağzına atarsın hem de şekerden daha sağlıklı.

• teşekkür ederim

• Spor her daim faydalı :)

0|0
    0|0
  • Valla ben ara ara olmak üzere yaklaşik 6 aydir gidiyorummm

Ve ciddi anlamda kaslarımdaki ve dayanıklılığım hakkinda ki değişikliği fark ediyorumm ;)

0|0
    0|0
  • @Gorkycoach
    uzman arkadaşım birazdan ilgilenicektir.

0|0
    0|0
  • faydalı

0|0
    0|0
  • Son derece faydalıdır

0|0
    0|0
  • Jatomi fitness 'a gitme sakın ilgi yok sadece adı var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 1.70 boyunda 45 kiloyum 40 olmak istiyorum bende. Yüzmeye gidiyorum bu yüzden çok işe yarıyor bence yüzme yap

0|0
    0|0
  • Ben gidiyorum spor salonuna. Oldukça faydalı ve dinç kalmanı sağlıyor. Ama bıraktıktan sonra kilo almaya başlıyorsun, işte bu kötü.

0|0
    0|0
    • sporu bıraktıktan sonra beslenmeye dikkat etsek kilo almayız diye düşünüyorum ömür boyu spor salonlarında çürümeyelim ya, haftasonlar 1 saatlik koşuyla dengeleriiz :D

• Öyle olmuyor işte. Ben bu konuda cok çektim

• beslenmeye dikkat edildiği taktirde kilo alımı olmaz

Yükleniyor...