Facebook; ayrılıklar, aldatmalar, boşanmalar...

"""Önemli: Çok uzun diyenler okumasın ve yorum yazmasın lütfen!

Arkadaşlar bildiğiniz gibi şuanda Dünya'nın en gözde sosyal paylaşım sitesi olan "Facebook"un milyonlarca kullanıcısı var. Bu kadar çok kişinin kullandığı bu sosyal ağ olan "Facebook" üzerinden yapılan araştırmalara göre boşanmaların 3'te 1'inin Facebook yüzünden meydana geldiği ortaya çıkmıştır. Bunun eşliğinde ise boşanmaların nedeni olan aldatmalar, ihanetler. Ben şahsen Facebook kullanmıyorum ve hiç kullanmadımda. Kullanmayı da düşünmüyorum. Ama bu yüzden değil. Sevmiyorum ve vakit kaybı olarak görüyorum. Ayrıca hiçte ihtiyaç duymuyorum duymadımda. Kullanan arkadaşlarımız lütfen yanlış anlamasın. Facebook'u kötülemek gibi bir amacım yok. Ki olsa da zaten bir işe yaramaz bildiğiniz gibi. Şimdi bazı arkadaşlarımız muhtemelen diyecekler ki; "İnsanın zaten içinde varsa aldatır. Bu, facebook yada başka bir sosyal ortamdan dolayı hiç fark etmez. İçinde varsa dışarda biriyle de aldatır." Ben bu düşünceye şiddetle karşıyım. Niye mi? Şöyle ki; Şimdi tamam dışarda bir yerde biriyle de aldatabilirsin evet. Ama Facebook, bu olanağı insanların önüne sunuyor. Tek bir tık ötede. Daha çok deneme şansı oluyor insanların. Kendilerini başka biri gibi tanıtıp etkileyebiliyorlar. Ki salak olan etkilenmez falan diyebilirsiniz de arkadaşlar bu durumdan muzdarip o kadar çok kişi tanıyorum ki. Eminim daha binlercesi vardır. Böylelikle karşı tarafın ilgisini çekiyor. Ya da sadece fiziksel olarak ilgisini çekiyor. Ve böylece aldatmalara, ayrılıklara, boşanmalara kadar gidebiliyor bu durumdan karşı tarafın haberl olduğu zaman. Ki eşi veya sevgilisinin haberi olmasa bile yine de aldatabiliyor. Bir şekilde de öğrenilirse boşanmalara ayrılıklaraa kadar gidiyor. Öğrenip öğrenmemesi işin ikinci aşaması. Asıl olan sadakatın bitmesi. Aldatmak. İhanet etmek. Siz zaten insanlığınızı, karakakterinizi iki paralık edip aldatmışsınız. Eşiniz ya da sevgiliniz öğrenmese ne olur? Sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Ki kaldı ki zamanla kendinizi de kandıramazsınız vicdanınız yer bitirir sizi. Vicdan varsa tabi. Ben böyle bir durum yaşamadım, eğer yaşadığımı düşünenler ve bu yüzden yaram olduğunu düşünenler varsa onlara cevabım budur. Ben böyle düşünüyorum arkadaşlar. Facebook'ta onlarda yüzlerce kez deneme şansın var. Aldatmak için onlarca kişiyle görüşüp deneyebiliyor insanlar. Bu fırsat ayaklarının dibinde çünkü. Ama dışarda? Dışarda öyle değil tabi ki de. Birinden hoşlandın. Ama sevgilin var. Açıldın kıza yada erkeğe. Olmadı diyelim. Ya da açılmak için bir cesarette gerekli. İnternette ki gibi değil. Klavyede bitmiyor olay. Olmadı başkası, olmadı başkası... Dışarda insan bu riski göze alamaz bilinir sevgilisinin karısının kulağına gider diye. Ya da artık yüzü kalmaz. Ya da pes eder. Dışarda bu olanak gerçekten ciddi anlamda çok az. Ama Facebook'ta? Ya da herhangi bir başka sosyal ağ sitesinde? Çok daha kolay. Ağanızın dibine kadar geliyor. Ve böylelikle aldatmak daha da kolay hale geliyor. Sizin düşünceleriniz nedir?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• ben sevgilimle anlaşma yaptım evimizde net olmıcak playstatıon olcak :) koyu bir besıktaslıyım ve oda fenerlı kapısmalı maclarımız var kımseye de ıhtıyacmız yok ıkımız çok mutluyuz maçlara gidiyoruz ve daha bir çok degişik aktiviti. facebook kötü kardes internet kötüü aslında ıyı ama kötü yanii hem ciddi bir ilşkin varsa bı baskasına neden ıhtıyacın olsun ki sosyal medyadan uzak duryorum ve huzurluyum:) iş yeri ortamlarındada cok gördüm evli ablaların abılerın aldattıklarını kınamadım ama çok üüzüdüm ayıpladım .. piskolojım bıle bozuldu ..

0|1
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum sana. Bende kullanmıyorum ve gayet huzurlu ve mutluyum :) ve sevgilinizle planın bizimkiyle aynı. Bizde evlenince playstation alcaz :) gerçi sevgilim daha bilmiyor oynamayı ama öğretirim ben ona :)))

• izmittenım bende bu arada :)

• Bende Antalya :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Benim eskiden facebookum vardi, erkek arkadasimla birlestigimdede vardi, ama gercektende ayriliga kadar uzaya biliyor, yaziyorlar, soruyorlar.. Problem bu isler. Simdi yok uzun zamandir yok, ve kafam gercekten rahat. Erkek Arkadasiminda facebook u yok... Kesinlikle hak veriyorum sana.. Güzel düsünüp yazmissin.

0|1
    0|0
  • internet gerçekten çok sapkınca kullanılıyor insanların biraz karakteri zayıf olmasın en ufak duygu yoksunluğundan hatalar başlıyor ve ufacık masum dediğimiz şeyler facialarla sonuçlanıyor .. bunlara engel olmanın tek yolu bilinçli anne babalar ve bilinçli yetişmesi gereken nesil

0|1
    0|0
  • Hak veriyorum sana bu yüzden kullanmıyorum ve erkek arkadaşım da kullanmıyor . Bir de şu var senin adına profil açıp başkalarıyla senin adına da konuşabilirler ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum ama yani olabilicek şeyler.

0|1
    0|0
  • aldatan her türlü aldatır sonuçta tek tık ötede olsa bile bir insanın aldatmaması lazım facebookta olan ve eşini aldatmayan çok insan var onlar neden aldatmıyor

0|0
    0|1
    • Yorumun için teşekkürler ama işte yazımda da dediğim gibi aldatan her türlü aldatır bilmem ne gibi sorulara vermiş olduğum bir cevap var. Orayı okuduysanız bunu cevaplamama gerek yok zaten :) Tamam aldatan her türlü aldatır ama facebook ve benzeri sosyal ortamlar bu fırsatı insanların ayağına getiriyor. Tabiki de facebookta olup eşini aldatmayan insanlarda var bir sürü. Onları zaten görmemezlikten gelmiyorum, gelememde. Ama ben boşanmalarım 3'te 1'inin nedeni facebook diyorum.

• bede diyorum ki facebook olmasa bir sürü chat sayfası var onlarda kullanılabilir

• evet çok doğru.

• evet cok haklisin

0|1
    0|0
  • kendi adıma ben facebook da hiç bir sorun yaşamadım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• aldatan heryerde aldatır ama güven temeldir. Hemfikiriz sevgilim şuan rahat ohh keyf onun :) ama ilerleyen zamanda birlikte yaşarsak Facebook , Twitter..karşıyım. Kıskanç olduğumuzdan değil her ikimizde iyi olmadığını biliyoruz faydası yok zararı var.

Ve kıskançlık krizlerinin en büyük sebeplerden biri.

0|1
    0|0
    • Evet kesinlikle kıskançlık krizlerinin en büyük sebeplerinden biri. Doğru demişsin. Ama aldatan her yerde aldatır düşüncesi çok düz ve yalın bir düşünce. Aldatan her yerde her koşulda aldatır ama şartlar meselesi. Şartlar dışarda sokakta daha zor. Ama internet ortamında çok daha kolay. Binlerce kez deneme şaansın oluyor. Bir sürü insan tanıma şansın oluyor. Dışarda bir denersin iki denersin yüz vermez ve artık bıkarsın. Yada sevgilinin haberdar olma riskini göze alamayıp vazgeçersin.Bence böyle.

• haberdar olmadan bırakılması fena olmazdı iyi güveniyoruz'da nereye kadar abazaların nesli tükenmiyor ve sevgilin takıldığı sitelere bakıyorsun sonra diyorsun olum bak git :( Facebook ekleyen ekliyor birşey desen kıskanıyor sancak bizde bi çıkış yapıyoruz .. kaç defa ayrılma eşiğinden dönülüyor iyi tarafı yok

• Çok doğru demişsin kardeşim. İnsanlar iletişimden çok bence kendini sergileme amaçlı kullanıyor bu facebook'u sanırım. Ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlarımdan görüyorum. Nerede ne yapsa yazıyor. Arkadaş nasıl uğraşıyorsunuz? Neden yazma gereği duyuyorsunuz? Bir türlü anlamış değilim açıkçası. Çok garip. Bir sürü fotoğraf yüklüyorlar. İnsanlara neden kendini kanıtlama ve gösterme çabasındasın ki? Bırak bilmesinler nerde olduğunu? Kime ne? Arkadaş wallahi anlayamıyorum :)

• İnternet üzerinden her 2 cins biriyle konuştumu aldattı olması çok garip sonuçta sadece muhabbet ediliyor aldatmak kelimesi bana göre karşı cinsle cinsel münasebet sonucu gerçekleştiğindee inanıyorum onun dışında bana aldatmış gibi gelmiyor nedense?

0|0
    0|0
    • Aldatmak sadece cinsel münasebet sonucu gerçekleşir mi? Aldatmanın tanımı bu mudur sizin kafanızda? Normal bir arkadaş gibi konuşmayla aldatmanın bir alakası olmadığını bende biliyorum ama konudan farklı bir şey yazmışsınız. Ben zaten öyle bir düşüncem olduğunu savunmadım. Tam kavrayamadınız sanırım. İnternet ortamı, sosyal ortamlar vesaire bu tür şeyler aldatmayı daha kolay hala getiriyor. Sonuçta elinizin altında tek bir tık ötede. İstediğiniz kadar deneme şansı var. Ama dışarda öyle değil.

• Ben bunu diyorum. Bu arada aldatmanın tanımı sadece cinsel münasebetten ibareet olduğu yönünde düşünceniz gerçekten çok çok ilginç bence. Teşekkürler yorumunuz için.

• Uzunluk mesele değilde, arada bir boşluk bırak be kardeşim. Göz denen bir şey var, oda yorulur yani..

Bak bu şekilde, ilk satır yukarıda. :)

0|0
    0|0
    • O zaman yazacaklarım tam sığmıyor malesef :) Ks böyle uygun görmüş kusura bakmayın...

• İnsanın içine varsa aldatır kardeşim sanal ortam sadece işini kolaylaştırıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...