İnternetten önce yaşıyorduk. Çağımızın vebası mı internet?

Haylaz yaramaz bir çocuktum.

Sabahları TRT nin açılmasını bekler "bibbbbbbbbbbbbbbb" sesinin istiklal marşı ile değişim anını izler ve çizgi filmleri beklerdim.

Barış abi 7 den 70 e kilitlerdi zaten ekrana sıcak samimi güzel vakit geçerdi.

Bakkala gider leblebi tozu alır boğulma eşiğinde dolaşır ardından sulugöz sakızı ağzıma atar yüzümde erozyona neden olurdum.

Misketlerim, oyun kartlarım, uğurlu taşım vs. vs.

Okula giderdim siyah önlüğümü giyip.

Akşam hiç bir arkadaşımla görüşememiştim, böyle bir imkan yoktu hep yapacağımız şeyleri yan yana planlar ve yapardık.

Hilal diye bir kız vardı kaç tane mektup yazmıştım.

Bir tek resmi için sınıfın önünde asılı olan sınıf resim tablosunu çalmıştım, facebook diye o resim tablosu vardı.

Her akşam değil hiç bir akşam görüşemiyorduk okul çıkışı da yolumuz üzerinde giderken konuşuyorduk ve ne demem gerekirse gül yüzüne bakarak demem gerekiyordu, zordu.

Acemice yazılmış mektuplar bir yere kadar.

İnternet geldikten sonra bunların hepsi bitti.

Kolay ulaşılabilir ve aynı derecede değersiz sıradan durumlar oldu.

Benim hilali sevmem ile bugün aynı çağdaki bir çocuğun bir kızı sevmesi o kadar farklı ki...

Daha iyi oldu böyle! diyen var mı çok merak ediyorum.

Dediklerime yaşı yetip, yaşayanlar içinde.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• valla ah eskı gunler ah dışarı cıkar yakartop oynardık ben cok yaramazdım.en cokta catapat patlattırdım altın rengınde kucuk yuvarlak cıkulata vardı ip atlardık seksek oynardık kar yagardı

altımıza karton koyar kayardık. cocuklugum guzeldı ya sıyah onlugumu gıyer kosardım okula esım sende oyanardık ufuk dıye ılkokulda sevdıgım cocuk vardı sınıf baskanıydı cok guzel gunlerdı ya huzunlendım bıran

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ow beyb vaktin geçmiş senin.

0|0
    0|0
    • Viskim az bu akşam gıdım gıdım içiyorum biraz daha geç kafam yerine gelir, idare et.

• Çok güzel çok doğru şeyler yazmışsın :)

0|0
    0|0
  • var olan teknolojiyi de kullanmak lazım ama. o zamanda internet olsaydı belki hilalle daha farklı şeyler yaşardın.

0|0
    0|0
  • Power rangerslara özenirdik her birimiz bir başka renk olurduk. Okuldan gelir gelmez çılgın bedişin başına otururduk, sonra kiremitlerden tabak yapardık bulduğumuz çiçekten ottan da içine yemek yapardık. Lahana bebeklerimiz vardı mesela sonra tasolarımız pokemonumuz pazar günleri zorla banyo yapardık. Saçlarımız kafamıza vurula vurula taranırdı anne kişisi tarafından. Tam o sırada da bizimkiler olurdu tvde. Aah ahh tuhaf oldum şu an.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• çok samimi bir yazı süper :) bi yandan rahat bi yandan bilemedim bu büyük bir güç aslında insanları peşinden sürüklüyor bende çözmüş değilim henüz ama büyülü birşey bu internet :)

1|0
    0|0
  • çağımızın vebasından ziyade çağımızın emperyalist silahı olabilir belki :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...