Robotlar tarafından büyütülmek ister miydiniz? Size hiç bir şekilde bir tesirleri olmayacak?

Robotlar tarafından büyütülmek ister miydiniz? Size hiç bir şekilde bir tesirleri olmayacak?

İnsanın kişiliği genelde 6 - 7 yaşına kadar oluşuyor.

Bu süreçte size neyin iyi neyin kötü olduğunu söylemeyecek, zihninizin bir şekilde (bu şu an size göre iyi doldurulmuş da olabilir ama bunu düşünürken aslında subjektifsiniz, aslında herşeyi düşünürken subjektifsiniz) doldurmayacak . Gerçekten ne olacağınız sadece size bağlı olur muydu bu durumda?

Zihinsel açıdan steril bir ortamdan bahsediyorum. O yaşa kadar hiç bir çevresel etki olmayacak. Sadece günlük ihtiyaçlarınız birşekilde karşılanacak, zihninize hiç bir tesirde bulunulmayacak.

Biraz düşünüldüğünde çok ilginç geliyor bana.

Tam da ifade edememiş olabilirim, biraz yorgunum. Anlayan anladığı kadarıyla cevaplasın.

Siz ne dersiniz?

Güncellemeler:
Ben kendi fikrimi de yazayım. Ben isterdim. Çok farklı olurdu bence birçok şey. İnsanın şekillendiği o yaşlarda minimum tesir, insanın kodlarındakilerin daha saf bir şekilde açığa çıkmasına yardımcı olurdu diye düşünüyorum daha doğal olurdu bence.

Herkese teşekkürler cevaplar için.

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel olurdu. Önemli olan twitter takipçi sayısı değil, kim daha çok namaz kılıyor değil kim daha güzel arabaya biniyor değil kim hayatta kalabiliyor olurdu. Kendimize sınır koymaz, olacakları göz önünde bulundurarak gerçekten sorumluluk sahibi olurduk. Televizyona değil doğaya uyum sağlardık. Kendimizin kainatın efendisi değil bir parçası olduğumuzu sıka sıka anlardık.

Robotlar da zihinsel etkiden, doğrudan yanlıştan ziyade hayatta kalmanın temek gereksinimlerini öğretirdi mesela. Geliştirmesi bize kalırdı. Güzel soru.

1|1
    0|0
    • thanks. güzel cevap, yorgunum deyip ifade edemediklerimin bir kısmını içeriyor

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet, isterdim.Bana herhangi bir duygu veya düşünce aşılamadan kendi kendime yetecek yaşa gelene kadar bir robot tarafından büyütülmeyi isterdim.Aslında ebeveynlerin de öyle davranması gerekli.Çocuğa sevgi, kızgınlık gibi hiç bir duyguyu; din, belirli bir ideoloji gibi hiç bir düşünceyi aşılamadan yetiştirmeleri gerekli.Böylece çocuk saf insan içgüdüleriyle düşünmeyi öğrenebilirdi.

0|0
    0|0
  • rica ederim efenim ,saygılar=)

0|1
    0|0
    • o gün uyudun sanırım asimo ninnisiyle turta

• uyudum yaa süperdi keşkem babam robot olaydı bende robotun dölü olaydım..

• Olur beni büyütsünler Robotça şakılar ninnilerle büyütülim ben.. isterdim

0|1
    0|0
  • Güzel olurdur aslında. =)

0|1
    0|0
    • aynen farklı olurdu bence birçok şey

• yok ben annemi seviyorum iyi ki o büyütmüş

0|1
    0|0
  • Öyle olsaydı keşke

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Robotlar %99 insana benzeyen yapay zekaya, görünüşe ve hareketlere sahip olursa olabilir.

0|1
    0|0
  • Etik olarak böyle olmak zorunda aslında.

Robot'un doğru ve yanlışı idrak edebilmesi, daha doğrusu "yetisi" konusunda sıkıntılar olacağını düşünüyorum. Ben de yorgunum o yüzden pek düşünemedim.

0|1
    0|0
    • işte aslında idrak etmesin, çünkü bir şekilde o da kendi doğru yanlışını empoze etmiş olur. insanın özü daha belirgin şekilde ortaya çıkabilir diye düşünüyorum bu tip tesirler olmasa

• şu anda da öyle değilmi bell kalıplar belli çizgilerin dışında yetiştirilmiyor çocuklar

0|1
    0|0
Yükleniyor...