İstanbul Kanlı Yasa Eylemi hakkında fikirleriniz neler?

30 Eylül’de Türkiye’nin dört bir yanında tasarıya karşı çıkan hayvanseverler yürüyüş yapmıştı. Bu yürüyüşün ardından gelen tepkiler üzerine tasarının komisyonda bekletilmesine karar verilmişti.

“Doğal yaşam parklarının, yapılabilecek iyileştirmelerle bile, milyonlarca sokak hayvanının, birçoğunun alışkın olduğu ve yerel halk tarafından bakıldığı sokaklardan uzaklaştırılarak, ölümlerine yol açacak bir uygulama olduğunu savunan on binlerce hayvansever, 21 Ekim’de tekrar Taksim’de toplandık. Biz ekibimizle birlikte Eskişehirden gelip bu eyleme katıldık. Bu konu hakkında sizlerin düşüncesi nedir ? Fikirlerinizi paylaşırmısınız

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ne yazık ki insanlar dünyanın tek hükümdarı ilan etmekte kendini. Kolayı bulup öldür yok et politikasına farklı boyut açmak istiyorlar. Bu sokaklar bizlerin değil onlarındır bizler onların doğal yaşam alanlarına gelip çöreklenmiş istilacılardan öte değiliz. Sırf her şeyin daha iyisi için hayvancıkların yaşam alanlarını katlettiğimiz yetmiyormuş gibi şimdide onlardan arta kalanları yok etme çabasındayız. Bu yasa meclisten geçer ise çok hayancığın hayatı son bulacak ve bunu hazırlayan sunan onaylayan sanmasınlar ki ahları yerde kalacak. Doğa insandan öcünü alacaktır...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• umarım çabalarınız iyi bir sonuç verir

hayvanlar da can,dinimizde ne kadar önem verildiği de yadsınamaz

ama bu konuda ailelerin de bilinçlendirilmesi gerek,sokakta yaramaz çocuklar yavru hayvanlarla çok uğraşıyor

insanın yüreği parçalanıyor,uyarsan bir yere kadar işe yarıyor:(

0|1
    0|0
  • hayvanlar sokakda yasamamali zaten, sen kapinin önüne bir kap su koyarsin öteki diger kösede iskence yapar, baska bir cadde araba altinda kalir.

hayvan barinaklari yok mu o ülkede?

0|0
    0|1
    • o zaman insanları cezaevine koyalım barınak misali?bu dünya insanların malı değil arkadaşım

• hayvanlar bir yerlerine battı çıkmaması gereken bir yasa zaten saçma çoğu kişi yasanın içeriğini bilmediği için çıksın diyor normalde okunduğunda bir şey yok gibi fakat biraz hukuk bilgisine sahip olan biri okuduğu zaman maddelerin uçları açık tekrar gündeme gelicek yasa bu yasaya doğal bakanların canı... diyorum

0|2
    0|2
    • Tamam o zaman sokaklarda çoğalsınlar. ok..

Yarın birgün 10 tanesi birden köşede sıkıştırıp üstüne atlarsa görürüm o zaman seni!

Hamile kadın gözümün önünde çocuğunu düşürdü sen nerden bileceksin dünyanın kime ait olup olmadığını? Benimle polemiğe girme kii hali hazırdaki olumlu düşüncelerim zarar görmesin.

• O kadar boş şeyler düşünüyorsunuz ki.

Gülmemek için kendimi zor tutuyorum ama başaramıyorum. Mantıksızım sana ve sorana göre hatta şu kucakta gezmeyi seven jamsession da öyle düşünebilir.

Sence bunlar zerre umrumda mı? Değil..

Sana da hoşçakal

• link Buyur buda türkiyede bulunan bi barınak.. Milyonlardan bahsediyoruz sen h�la anlamamakta ısrar ediyorsun.. Türkiyedeki barınaklar böyle bi yasa çıkartılması için YEEETEERRRSİİİZZZZZZZZZZZ!,

• çok üzücü bir olay keşke bu söz konusu bile olmasa ... KESİNLİKLE KARŞI ÇIKIYORUM VE EYLEME TAM DESTEK VERİYORUM !

0|1
    0|0
  • bir şeyi düzeltemiyorsan ortadan kaldır anlayışı

0|1
    0|0
  • o hayvanların canını biz vermedik ki biz alalım ? en az bizim kadar onlarında yaşamaya hakları var . bu yasayı tasarlayıp meclise sunanlara lanet olsun .

0|0
    0|0
  • cok kanli

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Sokak köpekleri tarafından mahalle aralarında sıkıştırılıp birkaç kez ısırılıp sayısız kuduz aşısı olmuş biri olarak bende öldürülmesine karşıyım AMA! kucağına yüzlerce liralık şivavayı alıp meydanlara çıkarak bu iş olmaz diyenlerdenim. O meydanda canını savunduğunuz sokak köpeklerini bir kişinin kucağında görmedim. Bizim mahallede bisürü var,kaç kişiyi ellerinden kurtardık kaç sefer ısırıldık bilmiyorum. Madem hayvanseversiniz alın kardeşim bunları burdan evinizde besleyin.

Altını çiziyorum bende öldürülmesine karşıyım.

1|2
    1|2
    • dünya size ait değil sizler gidebilirsiniz mesela

• Besleyip sokağa atanlar hayvansever

Toplatılıp barınaklarda temiz koşullarda yaşasın diyenler düşman oluyor perihan321.. Hepsi bir yol tutturmuş anlamadım gitti.

• Toplatılıp barınaklarda temiz koşullarda yaşasın diye bişey yok.. barınaklarına gelen hayvanların orda kaldığı süre 3-4 gün. Eğer yaralı yada karantinalık bi durumu varsa daha fazla tutuluyor..

Sorun toplatılması değil. Toplatıldığında. Mevcut bakım evlerinin bu durumu karşılayamayacak olması..

• Hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi taraftarıyım. Kediler de köpekler de kötü koşullarda yaşıyorlar. Buna Halk da devlet de seyirci kalıyor. Burada aklıma iki soru geliyor;

1) Herkes sadece kendinden mi sorumludur?

2) Başkalarından da sorumlumuyuz?

Eğer cevap 2 ise sorumluluklarımızı yerine getirmiyoruz demektir. Hayvanları ipine takmayanlar ve takanlar olarak halk içinde de çeşit çeşit insan var. İki insan tipinden 1.si çoğunlukta oldukça sokak hayvanlarının yaşama koşullarının iyileşmesi zor görünüyor. Aslında bir de 3. tip var sanırım, hayvanları sevip acıdığı halde kılını kıpırdatmayanlar. Bu 3. tip biraz harekete geçerse iyi olur. En azından evde yenilen tavuk kemikleri gibi yemek artıkları uygun bir yere bırakılabilir, 5 litrelik plastik su kaplarının üst kısmı kesilerek bunlarla su verilebilir (sık sık yenisiyle değiştirilmeli, çünkü geridönüşümcüler tarafından alınıyor, alınmasa bile bakterileniyor, su içilmez hale geliyor). Bu konudaki uyuşukluğunuzu aşmalısınız arkadaşlar. Bir de sağda solda kedi köpeklerin yiyemeyeceği pilav, makarna, balık kafası gibi yemek artıkları konulmamalıdır. Bunlar sokağı kirletip hayvanseverlerin imajlarını düşürmekten başka bir işe yaramıyor.

0|0
    0|0
  • bende bu eylemi doğru bulanlardanım.barınaklar da zamanında bu amaç ile açıldı ve eğer gidip görme imkanınız olduysa barınaklardaki durumu bilirsiniz.milyonlarca sokak hayvanı var bütün hayvanları istifleyip bunlara iyi şartlarda bir ortam sunabilmek mümkün olmayacaktır, bir çoğu telef olacak bu hayvanların.ayrıca kulaktan duyumlarla söylüyorum bu sözü evde köpek besleyenlere bir sınırlama getirilmesi söz konusuymuş sanırım sayı bazında o konuda bir fikrim yok açıkçası.

0|1
    0|0
    • Barınaklar şu şekilde işler.. Küpesiz sokak hayvanları bulunduğu semtten alınır. Aşıları ve kısırlaştırılması yapılır 4-5 gün içerisinde tekrar alındığı semte bırakılır. Bu şekilde işlerken bile barınaklarda sayı fazla. Türkiyede milyonlarca köpekden bahsediliyor barınakların bunu karşılaması imkansız. Evde köpek besleyenlere kısıtlama getirilmeside doğru. Yasada böyle bi madde var.

• uzlaşma sağlanması gereken bir konu iki tarafında belli talepleri var rahatsız olanlar da var oturup konuşulmalı rötuşlenmeli bu uygulama diye düşünüyorum

• Bir yerde görmüştüm "Hayvanların yaşama hakkı olmasaydı Nuh'un gemisinde ne işleri vardı!" diye bunu gördükten sonra hacca gitme kararı aldım imana geldim

0|1
    0|0
  • Hayvan sever olarak tüm tepkimi ortaya koyuyorum .

1|1
    0|1
  • e yüründü halk kazandı neyi soruyosun anlamadım ki?

0|0
    0|1
  • İstediğinizi kısmen de olsa alacağınıza inanıyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...