Bu sınıfa ögretmen olsanız ne yapardınız

diyelimki öğretmensiniz ve çok azgın çok yaramaz çok söz dinlemez bir orta son sınıfla karşı karşıyasınız . sınıfta ögretmeni taktıkları yok. ögretmenin kendilerine şiddet uygulayamayacagınıda iyi biliyorlar. okuldaki diger butun ögretmenlerde o sınıftan yaka silkiyor. böyle bir durumda ne yapardınız bu çocuklara tavrınız ne olurdu

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Askerdeki yöntemi uygulaman lazım, bize acemi birliğinde konuta edeceğimiz bölük, veya takımı rahatça idare edebilmemiz için ilk başlarda iyi davranmayacak, biraz sert çıkacaksınız diye tembihlemişlerdi...Daha sonradan sertliği azaltabilir daha iyi davranırsınz demişlerdi...

İlk başlarda iyi sonradan sert davranırsan... kötü olur komuta edemezsin...

İlk başlarda sert sonradan iyi davranırsan... iyi olursun...

Güzel bir söz var...

"nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir."

köteği önermem onun yerine verilecek cezaları iyi belirlemek, ne olursa olsun birisi için bile ayrım yapmamak gerekir...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• ders sırasında gürültü yapan, dersi dinlemeyen çocukları sınıftan çıkarın... Buna hakkınız da yetkiniz de var...

Böylece dersinizi dinlemek isteyen, birşeyler öğrenmek isteyen öğrencilerinize daha verimli olursunuz...

0|0
    0|0
  • Görevim icabı derı anlatır çıkarım.Maaş aldhgım için sorumlulugumu yerıne getırırdım.Davranış notuda kırık verırdım...

0|0
    0|0
  • Güzel soru sınıfın dağıtılmasını talep edebilirsin zira başka başka sınıflardan o sınıga gelirler o sınıftan başka sınıflara giderler bu hem onlara hemde okulun tümüne bir mesaj olur . Toplum mühendisliği diye bir kitap var bulursan oku güzel kitaptır.

0|0
    0|0
  • Böyle davrananların sınavda boyunun ölçüsünü alırım.

0|0
    0|0
  • sınıfta rekabet ortamı yaratmaya çalışırdm... mesela sınıftaki öğrencileri gruplara ayırırdım ve her ders sonuna doğru bir gurubun diğer gruba soru sormasını sağlardım lig gibi bir puanlama sistemi oluştururdum mesela... 1 ay içinde en çok puanı alan gruba bir ödül verirdim(ödülün ne olacağı herkes için makul olacak şekilde baştan belirlenebilir)

0|0
    0|0
  • Ölü Ozanlar Derneği filmini izletirdim

Filmdeki gibi masanın üstüne çıkıp

dersi öyle anlatırdım

Hepsinin aklı başına gelirdi

0|0
    0|0
  • sorunu ne ailesine oturmaya giderim?

0|0
    0|0
  • söylediklerinin tutarlı olması gerekir. ilgi alanlarına göre eğitim verebilirsin. kimya anlatıyorsan ufak bi patlamalı deney ilgilerini çeker. haftasonuna tiyatroya gitme etkinliği düzenleyebilirsin. hiç bi öğrenci boş değildir bi yerden yakalaman lazım onları. zaten dayakla çözülmez o sorun. ilk başta takmazlar ama samimi bulurlarsa sizi dinlemeye başlarlar.

0|0
    0|0
  • umrumda olmaz ders saatini bitirip hadi eyvallah derim cebime giren parama bakarım çocukların ne öğrendiğine değil geçmek lazım bu idealist havalarını elindeki malzeme öyle değil

0|0
    0|0
  • Veli toplantısı, ailelerde umursamazsa, dersi anlatır, çıkarım. Adam olmaz onlar, Kurtarılacak 3-5 kişi varsa sınıflarını değiştirsinler.

0|0
    0|0
  • erkekler futbola kızlar voleybola..

0|0
    0|0
  • her sınıfı kazanacak uygun öğretim yöntem ve tekniği vardır ama üzerine biraz düşünmek lazım enerjilerini derse yansıtacakları etkinlikler yaptırırdım vızıltı grubu akvaryum küçük grup tartışması v.b gibi

0|0
    0|0
  • bunun çözümü basit sert olacak ve gülmeyeceksin. ses çıkaranı sınıftan atacaksın. ödevleri ağır verecek ciddi olacaksın.

0|0
    0|0
    • sınıf okuldaki hiç bir ögretmeni takmıyor butün yaramaz ailesinde sorun yaşayanları bu sınıfa toplamışlar. butun sınıfı sınıftan atamayız)

• o zaman liderlik dersi almalısınız. öfke ve kaos ortamın da neler yapılır sanırım böyle eğitimler alıyorsunuz

• Döverim, dayak Cennetten çıkmadır. Orta son sınıf tam dövülme çağı, oyyşşşh.

0|0
    0|0
  • veli toplantısı + zor sınavlar + kırılan notlar + sıkı disiplin ile çözülmeyecek sorun yok ki :)

0|0
    0|0
  • hayvandan farklı olup oladıkları yönünde biranket uygulardım onlarda suspus olurlar

0|0
    0|0
  • ders anlatmaz onlarla makara kukara yapar en buyuk kotulugu ederdım :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Asla ders anlatmazdım, bu bir kere hocaya saygızızlık, hocanında kendine saygısızlığı.Dikkate alınmayacak ve ben memur zihniyetiyle eğitim şartlarını yerinemi getirmeye çalışacağım? Bir kere başıma stajdayken gelmişti.Sınıf lise dört, bakdım sınıfa hakimiyet zor gibi, durdum'A'arkadaşlar banada anlatırmısınız bu dolu muhabbetlerinizi belki bir karara varabiliriz?'' dedim, sonra''lütfen teker teker sınıf nedir? Sınıf kültürü nasıl oluşur?'' dedim hala devam ediyorlar bu sefer, '' konuşan arkadaşlar insan olmanın en önemli koşulu nedir?''dedim ve susdular.

0|0
    0|0
  • Öğretmen olamam heleki bu tür bir sınıfa abovv :D

0|0
    0|0
  • sınıfı eğlenceli hale getirebilirsiniz.çocukların yaramazlık yaptığı söz dinlemez olduğu anda sözlü sınav yapın.ortayada ya ceza ya ödül koyun.çocukların ilgisini bu yöne çekin...etkili olacaktır...

0|0
    0|0
  • sinir patlaması olurdu bende düşünemiyorum bile nasıl davranacağımı :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...