Türkiye'de neden spor pek sevilmiyor?

Günaydın. Herkese mutlu huzurlu hafta sonu dilerim. Gelelim soruya Türkiyede neden spor sevilmiyor? Spor yapmak ve ya sevmek için illaki kilo vermek gerekiyor ya da vücut geliştirmek gerekiyor ama hobi olarak spor yapan insan sayısı az, düzenli beslenen az. Nedeni ne bunun ?

Güncellemeler:
Spor hiç bir mazeret kabul etmiyor. Avrupa ya da ekonomi falan filn avunmaca bunlar. Sigara içmek için zmn var, alkol için zmn var, gezmek için zmn var hersey için zmn spor için Avrupa ve ekonomi durunlar şart değil, çok çok durumu kötü birilerini gördüm evin içinde 30 dk spor yapan. Evde sabah kalk 20-25 sınav + 60mekik +1 çift dambl 3×16 pazı bitti bu sizi zinde tutmaya yeter.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Spor şart kapadokyaya gelen turistlerin 90 yaşında dağ taş geziyor bizimkilet bastonla geziyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Türkiyede insanlar işe gidip gelirken zaten yeteri kadar spor yapıyorlar emin ol.
    sabah kalk metrobüse bin metroya bin koştur iş yerinde dinlen biraz işe yüklen vs vs.
    sadece Türkiyede degil. Bu arad bunlar İstanbul'da
    Ya İstanbul dışında
    kücük kent veya ilçelerde spor yapan var. En azından arabanın az oldugu yerde bisiklet kulnana cok.
    spor yapılmama nedeni sadece teşvik yok, ortam yok, yer yok
    olsa da o kadar uzak gidip gelene kadar dünya yol tepiyorsun
    dedigim gibi büyük sehir dısındaki ilcelerde yapmak ne güzel olur.
    Zate spor yapınca büyüksehirlerin pis havasından daha cok yıpranıyorsun.

1|0
    0|0
  • spor yapmazdan evvel markete girdiğimde gözüm neyi keserse onu alır yerdim şimdi üzerinde ki bütün yazılan besin değerlerini okur katkı maddesi olup olmadığını araştırır öyle alırım...
    sağlıklı olabilmek insanların umrunda diil tamamen iradesizlik ve bilgisizlik...

1|0
    0|0
  • Spor vakit harcayan birşey türkiyede iş şartları cok ağır süreleri cok uzun dpor yapmaya vakit kalmıyo bırak sporu ailesine vakit kısıtlı adamın eve dönmesi 8.5 ne ara spora gidip eve vakit ayıracak spor yapmasını istiyosan toplumun o topluma sosyal aktiviteler için vakit ayırıcskdın yoksa spor delisi olmadıpı sürece yapamaZ

0|0
    1|0
  • Biz çene sporunu seven toplumuz genelimiz öyle. Sana da hayırlı haftasonular.

1|0
    0|0
  • Cünkü kültürümüzde yok, eskidende simdide insanlar isleriyle ugrasmakla cok mesgul idi ve halende öyle.

1|0
    0|0
  • Fakirlik tembellik cahillik Gerçek nedeni Bu 3lü koalisyondur ah spor seven bir Kadınla evlensem keşke :)

0|0
    1|0
    • Seni engellisın bende inşallah diyecektim 😊

• Bizim senle yildizimiz kavuşmuyor. Bak kardeşim belamisin nesin tamam dedim özürdiledım ama sen hala ukalalik yapıyorsun ben evliyim görsende bişey degismiyecek ki. Güzel konuşmayı bilmezmisin sen? Nedir sendeki bu özgüven tavan yapmış ego?

• Ben anladım sen güzellikten anlamayanlardansin.

• çünkü toplumumuz tembel

1|0
    0|0
  • Hem maddi hem psikolojik olarak iyi olasın ki kendine ve hobine vakit ayırasın. Ama Türkiye de böyle bir rahatlık ve ferah yok ondan bu seviyeye henüz ulaşamadık...

0|0
    1|0
  • @kapadokyalı83 doğru söylüyor... katılıyorum.

1|0
    0|0
  • milletimizde onu düşünecek vakit mi var kafanda bin bir türlü soru Türkiyeyi avrupa ülkeleriyle kıyaslamak çok saçma adamların yaşam kalitesi bizden daha yüksek

0|0
    1|0
  • En büyük sıkıntı maddi adm sabah 5 aksam 11€12 çalışıyor napsun

0|1
    0|0
  • Aç ayı oynamaz. Butun mesele ekonomiktir.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sen cevrene bakma ben yapyrm sporumu gayette mutluyum

0|1
    1|0
    • Çevreme baksam spor yapmayan yok ki 😉 Antrenörüm bende formunu korumak için gelen uye sayisi az zayıflamak için gelen daha çok üyemiz var. Seni tanımıyorum ki özelikle candygirl34 yapiyor ama diye belirtiyim yapmayan yapmak istemeyenler için paylaşım yaptım sana kolay gelsin.

• Üşengeç bir milletiz.

1|0
    0|0
  • Biz üşengeç tembel milletiz nasıl spor yapalım

1|0
    0|0
  • kulturumuze yerlesmemıs

0|0
    1|0
Yükleniyor...