Hep birlikte Einstein'ın yanıldığını kanıtlamaya ne dersiniz?

Kabul, fizik ve matematiğe inancınızı sarsacak belki ama einstein yanılıyordu! nasıl mı? cevabı sizin evren hakkındaki bilincinizde saklı bu bilincin anahtarınıda newton'dan yararlanarak bulacağız. İlk soru yer çekimine inanıyor musunuz? diğer sorular vereceğiniz cevaplara göre bireysel olarak sorulacaktır.

Güncellemeler:
Kuark iç yapısının karar verebilme yetisine sahip olduğuna ve dolanım enerjilerinin farklı olması sebebiyle modern fiziğin bizi kandırdığına inanıyorum enerji çok büyük hızla kütleyi değiştirmez boyut atlattırmaz sadece iç moment dengesinde değişmeye sebep olur buda çekim alanı teorisi yada Einstein teorisinin var olamayacağını ispatlar. Einstein'ın kendi örneğini birazcık karıştırarak (tren) ya hareket dalgalı ivmeli olsaydı? Tıpkı en kararlı elementlerin bile bozunmaya uğratılabileceği gibi.

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette çürütülebilir sonuçta ''teori''dir.. Ancak böyle çürütülmez. Kalkıp da öylesine ''kuarkların iç yapısının karar verebilme yetisine sahip olduğuna'' sonunda ''inanıyorum'' demek ne kadar doğru ki?

O halde öncelikle teorini destekleyen bir şeyler sunmalısın. Bilim insanı olmaya ve terimlere girmeye hiç gerek yok biliyor musun? Zira kuarklar hakkında bilinenler de bir yere kadar. Parçacık fiziği hala çok genç. Önüne gelen bir iddia ortaya atabilir. Bu da hiçbir şeyi çürütmez. Farklı bir bakış açısı ortaya çıkarır.

Öncelikle:

-Proton içindeki kuarklar neden nükleer bağlayıcı kuvvetten ayrı hareket edip bir birinden uzaklaşamaz?

-Nükleer kuvveti taşıyan gluonları sunduğun teoriye göre nasıl irdelemeliyiz? Karar verme yetisi diye bir durum varsa bile hangisi mi hepsi birden mi karar merciidir? Yoksa tıpkı gluonların geçtiği kuarkın rengini değiştirmesine benzer biçimde, düşüncelerin de insanların rengini(davranış ve hal) değiştirmesini irdelersek, düşünceler bilmediğimiz bir bilinçli form mudur, insan mı düşünceyi çıkaran ve ona form veren bilinç formudur? Bu kapsamda hangisi gerçektir ve hangisi asıl bilinçtir?

Hepsini geçelim ıvır zıvır bunlar. Çünkü zaten anlıyorum ki ''Sicim vs İzafiyet'' furyasının benzerini farklı biçimde buraya taşıyorsun. O halde en baştan başlamak gerekir ki bunu burada ayrıştırmaya pek kimsenin gücü yetmez ve kesin bir sonuç çıkmaz. Şuan bütün Dünya'nın bir sonuç çıkaramadığı gibi.

Bu konular çok zevklidir ama ne zaman tadı kaçar biliyor musun? ''BUNU BİLİYORUM VE EMİNİM, GERÇEK BUDUR, KATILMIYORSAN SEN SUS'' denildiği zamandır. Dünya'nın daha kesin demediğine, daha bir gün hadron çarpıştırıcısının on kilometre yakınına girmemiş birinin parçacık fiziği hakkında kesinliklerle konuşması kraldan çok kralcılıktır. Bari kuantum ve parçacık fiziğine sokmayın dogmaları.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yer çekimini inanıyor musunuz diye bir soru olmaz, bu bir.

kütleyi enerji değiştirmez ne demek? o kısmı da yanlış anlamışsın. madde zaten enerjidir. ışık hızına yakın hızlarda maddesel halden enerjisel hale dönmeye başlar. bu da kısaca higgs alanının aşılmasıyla ilgili bir şey.

çünkü enerjiyi yoğunlaştırıp madde olarak tutan şeyin higgs parçacığı olduğunu biliyoruz bugün.

ayrıca şu anki teorilere göre kuarkların iç yapısı yok. onlar zaten temel parçacıklar. zaten ne dediğin de belli değil ama yine de bi cevap veresim geldi:d

0|0
    0|0
  • 12 kattan atladığımda öleceğime inanıyorsam yerçekiminde inanıyor olmam gayet normal

0|0
    0|0
    • Einstein o zaman senin için sadece hayalperest biri öyle mi?

• o zaman senin sorma tarızında bi hata var "yer çekimine inanıyor musunuz?" cevabı izafiyet teorisi ile cevaplanmaz çünkü

• uzaybükülüyor yani öyle mi :) adı her ne olursa olsun sarkan göğüslere bi yararı yok :)

0|0
    0|0
    • Memeye kadar yükselebilmiş beynin için kime teşekkür etmeliyim bilemedim.

• klavyen dert görmesin bilgilerine sağlık yazmalıydım aydın kişilik seninle burda beyin fırtınası yaratıp koca kafanı çalıştırmalıydım kalkmış dalga geçiyorum dimi haklısın :)

Erkekler Ne Diyor 9

• 19.yy'da yapılan araştırmaları 21.yy'da tartışıp bak burada yanlışlık yapmış demek ne kadar doğru tartışılır ? Genel anlamda hepsi ait oldukları dönemde çok iyi işler başarmışlar araştırmacılardır. O yıllarda kafana bir elma düşse emin ol yer çekimini değil, acıyan kafanı düşünürdün. Bir fizikçi yada matematikçi değilim sadece yorum katmak istedim.

0|2
    0|0
  • yer bizi çekmiyor yer bize doğru mu geliyor

onun mu muhabbeti acaba

0|1
    0|0
    • İnsaf diyorum. Lise okudunuz mu yada ilköğretimde fen bilgisi dersi aldınız mı?

• Ne dediğin umrumda değildi açıkçası. Felsefe hocamız baya bi girmişti burdan kafa kurcalamak için, onu sordum. Neyse ne, egona kasten

• sen bile yazdiklarinin ne olduğunu bilmiyorsun

0|2
    0|0
  • gerçekten Einstein'ın yanıldığını kanıtladığını mı düşünüyosun şuanda ?

0|2
    0|0
    • Teorilere karşıt teori oluşturmakta herkes özgür ne einstein nede bir başkası kesinlik arz eden bir durum ortaya koymak zorunda değil.

• izafiyete geldi sanırım konu özel ve genel izafiyet arasındaki farkları anladığında sorun kalmayacaktır...

0|0
    0|0
  • Git tez oluştur uluslar arası bilim kongresinde yayınla belki tutar

0|1
    0|0
  • siz inanıyor musunuz ?

0|0
    0|0
    • Daha farklı bir olguya inanıyorum.

• inandığınız olguyu açıklar mısınız ?

• Kuark iç yapısının karar verebilme yetisine sahip olduğuna ve dolanım enerjilerinin farklı olması sebebiyle modern fiziğin bizi kandırdığına inanıyorum enerji çok büyük hızla kütleyi değiştirmez boyut atlattırmaz sadece iç moment dengesinde değişmeye sebep olur buda çekim alanı teorisi yada Einstein teorisinin var olamayacağını ispatlar. Einstein'ın kendi örneğini birazcık karıştırarak (tren) ya hareket dalgalı ivmeli olsaydı? Tıpkı en kararlı elementlerin bile bozunmaya uğratılabileceği gibi.

• o değil de ampül bulunmasaydı iyiydi :D

0|0
    0|0
  • evet?

0|0
    0|0
Yükleniyor...