Justin Bieber ve One Direction Saçmalığı!

Arkadaşlar bazılarımız bu başlığa kızabilir ama inanılmaz bir hayran kitlesine sahip olan bu iki yabancı grubun nesine aşık bu insanlar? Nesine hayran? Nesini seviyorlar? Okan'ın bir programında bir Justin hayranından gelen bir mektupta arkadaşımız şöyle demiş; "Çocuğun facebook sayfasında 25milyon hayranı var. Gerçekten böyle dalga geçilecek düzeyde biri olsaydı bu kadar insan hayran olmazdı. Bizim ülkede ünlüyüm diye piyasada geçinenler, video da ki şahıs gibi(Okan Bayülgen) anca böyle şeylerle uğraşırlar zaten. Adamlar orada Dünya'yı sallasın bu yaşta. Bizimkiler de böyle kendi çaplarında laf sokmaya çalışsınlar ülkemizde ki 13 yaş altı grubu kızlara. Şöyle bir söz var; Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş." diye gidiyor mektup. Arkadaşlar inanın bu mektubu kim hangi kafayla yazdıysa iyi zırvalamış. Tamam ülkemizde ünlüyüm diye geçinenleri biliyoruz. Ki her ülke de olan şeyler zaten sadece biz de değil. Justin Bieber ve One Direction'ın şarkılarını bizzat dinledim. Şarkı sözlerini okudum. Allah aşkına arkadaşım ülkemizde ünlüyüm diye geçinenlerin şarkılarından yada şarkı sözlerinden ne farkı var? Nasıl bir hissiyat buluyorsunuz? Nasıl bir sanat buluyorsunuz? İnanın anlayamıyorum ve artık anlamakta istemiyorum. Onlara sadece acıyorum. Bir Barış Manço'yu, bir Zeki Müren'i, bir Yeni Türkü'yü bu kadae sevmezsiniz! Bu kadar korumazsınız, bu kadar dinlemezsiniz! Asıl sanatçılarımız onlar ve daha niceleri! Günümüz sanatçıları değil. Onlardan neden bahsetmiyorsun? Bu liseli ergen tayfasını ve Bu cinsiyetinin daha ne olduğunu çözemediğim Justin Ve One Direction gruplarının hayranlarını, hatta onlar için delirenleri bir türlü anlayabilmiş değilim arkadaş! Türkiye'de de çok var hemde çok. İnanın bu insanlara acıyorum. Justin Bieber ve One Direction gibi grupları ve onların hayran kitlelerinde ki saçma ve acınacak halde olan o müthiş çılgınlığı gördükçe Barış Manço ile büyüyen, yeni türkü ile duygulanan gözleri dolan bir nesille büyüdüğüm için kendimle guru duyuyorum! Benim düşüncem budur arkadaşlar. Justin ve One Direction hayranları belki kızacaktır ama kusura bakmayın. Kendi ülkemizde ki değerli sanatçılarımıza bu kadar değer versek ve dinlesek ne güzel olur değil mi? Kastettiğim sanatçılar sadece saçma bir söz yazıp onu söylemeye çalışan insanlar değil yanlış anlaşılmasın. Birazda kendi özümüze, kültürümüze, şarkılarımıza türkülerimize, sanatçılarımıza değer verelim. Kendimiz olalım, bir başkası değil! Bizim özümüzde Justin yok. One Direction yok. Tamam dinlemeyin diyemem kimseye ama gözünüzde bu kadar büyütüp ilah yapmayın herifleri! Kızanlara öfkelenenlere şimdiden kusura bakmayın diyorum ve artık dayanamadım. Var mı benimle aynı düşüncede olan? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
2016

En İyi Kız Görüşü

• Ergenler yüceltiyor onları.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

• Şu bahaneler yok mu? Mesela ''Gay insanları dinliyorsun, onları yakışıklı diye seviyorsun, onlar çok başarısız'' felan.

1-İsterse gay olsun. Sana giren çıkan mı var ? Bırak gay olsun, lezbiyen olsun, biseksüel olsun. Eğer ben veya başka birileri onun müziğini seviyorsa, dinlediği zaman mutlu oluyorsa, senin bunu yargılamaya hakkın yok.

2-Evet yakışıklı diye bir ünlüyü seven çok gördüm. Sadece adını bilen veya ''26, 27, Jerry'' diye dolanan çok gördüm. Ama çoğu öyle diye, neden hepsi öyle oluyo? Hayır hepsine tek tek sordun mu nerden biliyosun onu merak ediyorum.

3-Başarısız olmasından sanane? Belki başarılı ama sen bahane ediyosun. Belkide başarısız ama insanlar onun şarkılarını seviyor. Ee, senin bunu yargılamaya hakkın var mı?

Zaman önyargılardan arınma zamanı. O kezban, ergen diye dalga geçtiğin insanlarında duygusu var. Onlarında çok sevdiği bir ailesi var. Onlarda mutlu olmak ister, onlar robot değil. Onlarda üzüldüklerinde ağlamaktan helak olabilirler. Çünkü onlarda insan. Havalı olmak için değişmeyin, kendiniz olun ve etrafınıza saygı gösterin.

4|0
    0|1
  • Bunları yazmak için mi üye oldun ? Hayır anlamıyorum biz kendi kültürümüze sahibiz zaten ayrıca justin veya one direction hayranlarının liseli ergenlerden mi oluştuğunu söylüyosun ? Tamam justini bense sevmiyorum ama bunun bizim kültürümüzle alakası yok. Sen sanki adriana lima veya kristen hayranı değilsin ! Bu senin düşüncen ama kimseyi yadırgamaya veya sorgulamaya hakkın yok.

1|0
    0|2
    • Değilim tabi ki! Sanki beni tanyormuş gibi genelleme yapma hakkın yok! Buna kesinlikle hakkın yok! Ne dediğine gerçekten dikkat etmelisin arkadaşım uyarıyorum seni! belli ki etrafında ki erkekler o kadınlara hayran! ama beni karıştıramazsın o arkadaşlarınla yada başka biriyle! bunları yazmak içinde üye olmadım! ayrıca yazımı ve yorumlarımı okumadan cevap yazma! hayır sadece liseli ergenlerin hayran olduklarını düşünmüyorum! okursan anlarsın!

• Ve ayrıca arkadaşım sırf cevap yazmak için yazma lütfen! konuyu ve demek istediklerimi iyice anla sonra yazmak istiyorsan öyle yaz.anlamadan bilmeden yazma.ve ayrıca o sahip olduğumuz kültüründe zamanla yozlaştığını ve bitmek üzere olduğunu vuguladım.sen diyorsun ki sahibiz zaten kendi kültürümüze.sahibiz ama bu sadece sözde bir sahibiz de kalıyor.neyse arkadaşım boşuna anlamaya çalışma anlayamazsında zaten.belli justin yada one direction hayranı olduğun.ve konuyu anlamadığın.

• adriana lima benim hayranım olsun ben niye onun hayranı oluyorum, elim deymiyorsa böyle insanlara değersizdir gözümde ))

• ya bende anlamıyorum ne var şu justin yada one da. yakışıklı desen değil kaliteli müzik desen hiç değil. onları dinleyenlere bir gıcık oluyorum ki. ama bu gruplar ergenlere hitap ettiğinden çok normal. aslında yinede düşünmemek elde değil bende ergen oldum ama barış manço dinledim gittim marlyn manson dinledim ne bileyim. Britney falan. ben anlayamıyorum bunları yaşlanıyorum azizim.

1|2
    0|0
  • benden küçükler ama çok tatlılar Allah için bi sempatileri var çekiyolar

3|1
    0|1
  • yavrum bi git uyu allasen kıyamam ya

3|3
    1|3
    • Valla tam olarak bilmiyorum, belki at yarışı falanda anlatıyordur ama cesaret edemedim

• İyi geceler dilerim, teşekkürler.

• ii sabahlar rica ettim

• bukadar sinirlenmeye gerek yok beyin bedava istemeyen kullanmaz

0|0
    0|1
  • yakınmak sorunu çözmüyor,birini kötüleyerek de iyi olunmuyor

2|1
    0|1
    • Sorunu çözmek zaten benim yada bizim elimizde değil. Derdim iyi olmak falanda değil. Anlamamışsın konuyu.

• sende bir şeyler yap mı dedin? peki neden ben göremiyorum öyle dediğini? yapıcı olmadığım bir konu olduğunu nereden biliyorsun? mesela bir film izlediğinde beğenmedin diyelim. Sonra kötüydü beğenmedim şurası böyleydi burası böyleydi dersin değil mi mesela? ee o zaman sende konuyla ilgili fikirlerini ve yorumlarını belirtmek için yönetmen yada senarist falan mı olman lazım? arkadaşlar lütfen anlamak ve anlamamak kelimesinin anlamlarını aynı sanmayalım rica ediyorum.

• hadi sen biraz dinlen sinirlerin bozulmuş;dünya justin patlıcanın etrafında dönmüyor nitekim

• aldın puanimi hadi bakim :)

0|2
    0|0
  • Pedofiliyi kanıksamışız haberlere çıkınca pek tepki vermiyoruz. One Direction ve Justin neden şaşırtyor?

Ya bi de bu insanlar bilinçaltı manipülasyonu çok kullanırlar. Medyanın çok içine girmemek lazım.

0|1
    0|0
  • 5 yıldız.

Yazacak cumle birakmamissin.. O kadar guzel anlatmissin ki..

0|2
    1|0
    • Çok teşekkür ederim, sağ olun.

• Bizim Zeki mürenimiz, baris mancomuz ve daha niceleri varken, onlar boyle gruplari dinleyerek neler kaybettiginin farkinda degiller. Bende o yaslarda oldum ama hayatim boyunca yabanci muzik dinlemedim asla..

• Yazının hepsini okumadım yorum yapmıyorum ama justin bieber'den nefret ediyorumm.

0|1
    0|0
  • hadi justini geç de one direction daki çocukları seviyom bak,yerim onları ben.

2|0
    2|2
  • Justin Bieber'ı bende sevmiyorum ama One Direction'ın hayranıyım gerçekten başarılılar...

3|0
    0|0
  • yazık değil mi gözlerine:(

0|0
    0|2
    • Banane gözlerinden? Sırf yakışıklı olduğu için mi seviyorsunuz? Diyeceğim ama ki zaten yakışıklı desen uzaktan yakından alakası yok. Tip desen yok. Kadın mı erkek mi belli değil. Bu sözümden kastım dudaklarına ruj sürmesinden dolayıdır. Sırf yakışıklı olduğunu zannettiğiniz için mi seviyorsunz? Gözleri için mi?

• Bu arada gözlerine mözlerine yazık değil, hiç bir şeyine yazık değil. Sadece onu ilah yerine koyup tapanlara yazık.Hemde çok yazık.

• çocuğu rahat bırak:(

0|0
    0|2
  • Bu gecerli bisey merak etme.

0|0
    0|0
  • ben müziklerini beğenmiyorum fakat one direction grubu yarışmada izlediğim kadarıyla yani üç sene öncesinde her bir üyesi çaba sarfedererek bu noktaya geldi. bazıları elendi tekrar denedi bir çaba var bu kesin. sadece bunu bildiğim için saygı duyuyorum. türk müziklerine gelince halk müziği ya da türküler dışında özümüzü yansıtan bir bok yok açıkçası. müzik bilgisi olan popçular bir elin parmaklarını geçmez

1|0
    0|0
  • konuyla ilgim yok bişey diyip çıkıcam

sen ne yazdın kardeş makalemi

2|2
    0|2
    • İlgin yoksa neden yazıyosun? Yazık değil mi vaktine? Hee ondan.

• Agresiflik değil. Konuyla ilgim yok diyorsun o zaman niye yazıyorsun? Ben ciddi anlamda demiştim yani vaktine yazık. Ve ayrıca böyle dalga geçtiğini sanarsan tepkimde bu yönde olur. Bunda şaşılacak bir şey yok. Ne demeliydim? Sen dalga geç. Pardon dalga geçtiğini san. Benden de sakin bir cevap bekle. Bu işte bir tuhaflık yok mu? Önce sen nasıl davranacağını bir bil ki benden de ona göre bir sakinlik bekle. Sana ve o +1 veren arkadaş, gerçekten çok tuhafsınız.

• Çok uzun bu ama.

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 16

• hasan sen bu pij kurusunu kafanda fazla büyütüyorsun söyliyim.kompleks yapmışsın, bana hayatın için konuş deseler bu kadar konuşmam yahu.

2|0
    0|3
    • bu kadar şeyi castin için mi yazmış cidden? adkjnkjasndjsdfnksj

• maşallah bunu da okumadım ya, haklısın ama

• Derdimi anlatmak için paylaşmak için konuşurum. Hiç bir zaman uzun konuşmaya yazmaya üşenmedim, okumayada üşenmedim sizler gibi. İşte bu kadar üşengeç bir toplumuz. Sonra da yok öyle değil dersiniz. Ne kadar da duyarlıyız karşımızdakinin anlattığı bir şeye :) teşekkürler arkadaşım. anlıyorum senide.

• Büyük bir deney yapıldı ve tuttu. O kadar basit. Altında yine illimunati falan arayana kafa göz dalarım ona göre. Biz bile yapıyoruz deney. Adamların milyarca dolarlık bir sektörü var, her türlü deniyorlar. Japonya'da tuttu, sıra global piyasadaydı. O da tuttu. Yakında daha ''değişik''lerini göreceğiz. Bir kaç yıl içinde çıkaracaklar sanırım.

0|1
    0|1
  • son dönemlerde avrupada genç kızların bekaretini kaybetme yaşı eskiye nazaran artmış

bir çok kızla konuşulduğunda bekaretini ilk kez justin e vermek istediğini falan söylüyormuş bu hayalle sanırım bir kaç yıl daha öteliyorlar ilk gece deneyimlerini.

hayal dünyası işte

eaaa

yani demek ki avrupa benide transfer etse topyekün kızları imana gelecek

belki geç bunları ilkim olur diye bi rkaç yıl da benim için kendilerini saklayacaklar

0|1
    0|0
  • ellerıne saglık kardesım...

0|2
    0|0
  • o yazdın 2 isim için bu kadar cümle kurmana gerek yoktu 14-16 yaş arası tüm kızlar onlara aşık ergenlik psikolojisi (soru detayını okumadım kusura bakma )

0|1
    0|0
  • van dayrekşınnnnnnn

0|0
    0|2
  • hayran kitlesinin yas ortalamasina bakarsan anlarsin

2|0
    1|2
    • haha evet.

• hayran degildir taksim de ünlü oldugunu duyup kosmuslardir :) ama tabiki bu zevk isidir

• Zevk işi tabi de. İnsan sevmediği ilgi duymadığı bir kişi için neden yürüyüş yapsın? Neden savunduğu yada rahatsız bir şey olmadığı halde yürüyüş yapsın? Belli ki hayranları yani. Yada sevenleri her neyse.

• cevap başlıkta gizli.

0|0
    0|1
  • ufak daha onlar abisi geçer buyuyunce :)

0|1
    0|0
  • eski ingiliz sanatçılara bakın bide bunlara bakın nerde o eski pink floyd beatles queen led zepplin!

0|1
    0|0
  • ben kendıme hayranım sıkıntısı olan :D

0|0
    0|2
  • Gençler, bu tarz müzik seviyor demek ki

bazen anlamak zor olsa da herkesin kendi tercihi.

0|0
    0|0
  • Ben bunları dinlemedim ve çok popüler olabilir gençlik için belki de ..

0|0
    0|0
  • her dönemde ergen hatunları ve erkekleri hedefleyen bu tip popüler kişiler gruplar çıkar

0|0
    0|1
  • Dünyada genç nüfus çok fazla o yüzden çok tutuluyor Justin. Eskiler neden sevmiyor çünkü Justin'den çok çok daha güzel ve ruhuna hitap eden müzikler dinlemişler ama gençler öyle mi. Gençler hiç bir şey görmediği için ilk bulduklarına takılıp kalıyorlar.

Yazıyı tabiki okumadım.

1|0
    1|2
    • Yazıyı tabi ki okumadım mı? O zaman neye göre cevaplıyorsun? Hayır bir de "tabi ki" demen çok saçma. Tamam okumayabilirsin ama "tabi ki" de ne oluyor? Okumadıysan nasıl cevap yazabildiğini de anlamış değilim. Neyse yinede teşekkürler.

• Bu yazı da uzun. Uzun yazmak kendini ifade edemediğini gösterir. Bence biraz daha düşünüp kısa yolları denemelisin. Yaklaşımını sevdim ama. =)

• Bence yanlış düşünüyorsun kardeşim. Uzun yazmamın nedeni senin yanlış anlatımını ve neden anlamadığımı açıklamak. Başka bir nedenim yok uzun yazmak için. Teşekkürler.

Yükleniyor...