Bütün ilahi dinler ve peygamberler neden ortadoğudan çıkmış?

İlahi ve kitaplı dinlerin çoğu neden ortadoğudan çıkmış?Tanrı o bölgelerin halkını çökmü seviyordu?

Uzak doğu kökenli dinlere yada felsefe diyelim bakıldığında felsefe kökenli öğretilerin insanlar tarafından benimsendiği görülüyor ama diğer kitaplı yada ilahi dinlere bakıldığında yayılmacı bir yapıya sahip ve o dini yaymak için gerekirse savaşın deniliyor ve bunların hepside ortadoğuda çıkmış

Bence ya bu bölge halkı çok kurnazdı yada tanrı bunları çok seviyordu

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuda?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı hadis kitaplarında 124.000, bazı kitaplarda ise 224.000 peygamber gönderildiğini rivayet edilir. Ancak sayı önemli değil. Kur'an-ı Kerim'de adı zikredilen peygamberler ortadoğu bölgesine gönderilmiştir. Kur'an'da şöyle buyruluyor. "Hiçbir millet yoktur ki, içlerinde, onları eğri yolun encamından sakındıran bir nebi zuhur etmiş olmasın." yani her millete peygamber gönderildiği buyruluyor. Fazla fetva veremiyorum ancak din hocalarına danışıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Diger milletler tutamamismi peygamberlerini?

• Sadece Kur'an-ı Kerim'de adı geçmemiş. Sonuç itibariyle yine Kur'an-ı Kerim'in buyurduğu şekilde tüm milletlere bir elçi bir nebi yollandığı açıkca belirtilmiştir. Yinelemek istiyorum fetva verecek kadar ilahiyat bilgim yok ancak merak ettiğin soruların cevabını ilahiyat hocalarına danışabilirsiniz. link

Kızlar Ne Diyor 4

• ben deistim ve inanmıyorum

0|2
    2|1
  • en b*k en iğrenç en ahlaksız yer orasıydı da ondan. tanri neden zaten ahlaki düzeyi iyi bi yere peygamber göndersin ki.

1|0
    0|0
  • Allah ayrımcılık yapmış üzüldüm şimdi

0|0
    0|0
  • bir coğ cı olarak söyleyeyım bugunbıle dunyanın buyuk bır kısmı asya kıtasında yasıyor ayrıca 124000 e yaakın peygamber geldıgını dusunursek her mıllete geldıgını soyleyebılırız

1|1
    0|2
    • Populer olanlarimi oradan çıkmis yani?

• sen zaten öğrenme amaçlı degıl düüncelerıne dstel amaclı sormussun bilgi sahıbı olmadıgın seyler hakkında zekanı fazla zorlAMA DERIM:d

• Madem sende zorlayacak zeka var, zorla da bir yaz? Ne amaçla olduğunu boşver?

Erkekler Ne Diyor 8

• " Bence ya bu bolge halki cok kurnazdi yada tanri bunlari cok seviyordu "

bence kurnaz kelimesi yerine enayi kelimesini kullanmak cümleyi daha anlamlı kılıyor.canı sıkılan kitap yazmış bir sürü salak da peşinden koşmuş :/

2|1
    1|0
  • her millete peygamber gonderilmistir yuzbinlerce elci tevhid dinini yaymak icin dunyada ugras vermstir bir kavme peygamber geldigi gibi bir aileye bir kabileye bir ulkeyedd peygamber gonderilmistir Allah teblig etmedigi kimseyi sorguya cekmez mutlaka o halka bir elci gondermistir

2|1
    0|1
  • Semavi dinlerin beslendiği kültür ve mitolojinin Orta Doğu kaynaklı olması dolayısıyla.

0|3
    1|1
  • Peygamberlik o dönem iyi bir meslekti. Tanrı işinde çok para var çok...

3|4
    2|2
  • Çünkü Bereketli Hilal denen bölgede en gelişmiş tarım yapıldı ve en gelişmiş medeniyet ilk orda belirdi. 3 büyük dinin ana malzemesini oluşturan Sümer ve Babil oradaydı, o yüzden ilk Allah'ın oradan çıkması doğaldır

1|0
    0|0
  • demek ki allah her yerde değil, oralarda bi yerde, bence aranmalı.

2|1
    1|0
  • Geliri iyiydi.

1|1
    1|1
  • medeniyet zaten bu coğrafyada yeşermiştir arada da uyanıklar çıkmış işte

0|1
    1|0
Yükleniyor...