Sosyal birisi olmak zorunda mıyım?

ben sürekli pc başında asosyal takılan birisiyim, ailem sürekli dışarı çık gez diyor, ama ben dışarı çıksamda zevk almıyorum, sürekli bi zorlama ve baskı var üzerimde sosyal olmak zorundamıyım sizce

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsan sosyal bir canlıdır, pc başında ömür geçirmemek gereklidir ailen iyiliğini düşünüyordur ama bunu baskı yaparak halletmeye çalışmamaları gerek.

Senin tercihine kalmış, ilerde en güzel yıllarımı pc başında heba etmişim deme de...

0|0
    0|0
    • bende biliyorum sosyal bi canlı olduğunu ama sizin sosyal ortam dediğiniz yerler insanların sıkış tepiş oturduğu boş boş muhabbet ettiği yerler, sosyal olmak böle bişi olmaması lazım

• ben kendi fikrimi söledim, dediğin gibi arkadaşlarla evde film izlemek falan öyle bende sosyal oluyorum ama ailem için bu sosyallik sayılmıyo illaki dışarı çıkmam lazımmış

• Tamam bir cafeye gidilir, sinemaya vs gidilir dışarıda vakir geçirilebilir. Arkadaşlarla vakit geçirmek eğlencelidir ve gereklidir de bence. Tabiki bu sizin tercihinizdedir.

• Kesinlikle sosyal olma zorunluluğun yok:) Kendini zorlamana gerek yok dışarı çıkmalıyım diye çünkü öyle yapsan iyice soğursun zaten sosyallikten. Ama benim tavsiyem kendini yavaş yavaş alıştır arkadaşlarınla vakit geçirmeye ya da sevdiğin şeyleri yapmaya. Bilgisayar başında hiçbir şey olmuyor, hayat yanından akıp gidiyor. İleride pişman olma da.

0|0
    0|0
  • Evet zorundasın.Benim de eski sevgilim öyleydi ve nefret ettim ondan.

0|0
    1|0
    • açamadın mı sevgilini :D

• gel benimde sevgilim ol benide sosyalleştir jelibon :D

• la bi git yalnız insan :)

• Hayat senin kimsenin karışmasına izin verme.

0|0
    0|0
  • kişiliğini zorla değiştiremezsin kimsenin de seni değiştirmeye çalışmasına izin verme

içinden nasıl olmak geliyorsa öyle ol

0|1
    0|0
    • evet izin vermemem gerekiyor,

Erkekler Ne Diyor 5

• BEN DE ASOSYALİM VE BENİMDE HİÇ BİR ARKADAŞIM YOK AMA BEN SOSYAL İNSAN OLMAK İSTİYOM AMA YAPAMIYORUM ÜNİ DE OKUYOM AMA OLMUYOR Bİ TAKTİK VERİRMİSİNİZ ACABA BANA SOSYAL OLMAK İÇİN

0|0
    1|0
  • degılsın.

0|0
    0|0
  • Değilsin Hayat Senın Nasıl mutlu olmak ıstıyosan oyle yasa.Kımseye bakma.

0|0
    1|0
  • Ah şu internet bağımlılığı kardeşim ah.Bende sen gibiyim hemde uzun süredir(4-5 yıl olmuştur heralde) son zamanlarda internet bağımlılığı felanda bahane , arkadaşım kalmadı ki , arkadaşım yok ki olsa 1 dk bile pc de durmam ama asosyal olduk çıktık tüm arkadaşlarımı kaybettim.Gidip yanlarına ne dicem selam mı dicem mk.Pfff

0|0
    0|0
    • aynen beni tarif ettin dostum zorla kendimi insanlara kabul ettiremem ki

• iş hayatı denen bişey var canın çalışmak mı istemiyo

• dostum beni tanımıyosun nasıl böle konuşuyon çok küçük bi ilde yaşıyorum iş imkanı çok kısıtlı, geçen yazdan beridir iş arıyorum öyle arada extra işler buldum çalıştım ama sürekli bi iş bulamadım

• bence asosyal takılmaya alışmış birisin... biraz dışarı çıkıp eğlensen ve ona alışsan o da güzel gelmeye başlar... ama tabi bu tamamen zevk meselesi , illa dışarda eğlenemiyorum diyorsan ve halinden de memnunsan sorun yok demektir...

0|0
    0|0
    • pek arkadaşımda yok ondan böle oluyor

Yükleniyor...