Soğanın göz yakmaması için ne yapmalıyız ?

geçenlerde mercimek çorbası yaparken soğanda katıyım dedim. soğan soyarken gözümü öyle bir yaktı ki anlatamam gözümü açamadım. elimi kesicem diye korktum. soğan katil gibiydi :) biber gazına eş değer abime diyeceğim ki alsın evdeki soğanları gösterilere atsın soyup aynı şey :) nerdeyse not: abim biber gazını eve de sıkmıştı bir kez sağolsun onuda soludum :) biber gazında gözleri ovuşturmayın sadece su çarpın bunu çevik kuvvet polisi yapıyor. vatandaş limon süt döküyor yüzüne bunlar gereksiz sonuç olarak soğanın göz yakmaması için ne yapmalıyım?

0|0
13|28

En İyi Erkek Görüşü

• rondo aldım 4 e bölüyorum direk rondoya.

1|0
    0|0
    • rondo ama soğanı sulandırıyor :( ben manuel soğan doğruyorum halen

• hayatın draması varsa rondonun kreması var rondooooooo sanada good night

Erkekler Ne Diyor 27

• Bebek

Genç kadın, bebeğin güzelliği karşısında büyülenmiş gibiydi. Kıvırcık sarı saçları, iri mavi gözleri, kalkık bir burun ve küçük kırmızı dudaklarıyla bir kartpostalı andıran bebek, kadının şimdiye kadar gördüğü en cana yakın kız çocuğuydu. Onun ipek yanaklarını doya doya öpmek ve Cennet kokusunu içine çekmek için eğildiğinde:

— Dokunma bana!... . diye bir ses duydu. Beni okşamaya hakkın yok senin.

Kadın, korkuyla irkilip etrafına bakındı. Bebekle kendisinden başka içerde kimse yoktu. Aynı sesi tekrar duyduğunda bebeğe döndü. Aman Allahım!.. Yeni doğmuş gibi görünmesine rağmen konuşan oydu.

Bebek:

— Bana yaklaşmanı istemiyorum, diye devam etti. Hemen uzaklaş benden.

Kadın, biraz olsun kendini toplayarak:

— Çocuklarımız hep erkek oluyor, dedi. Onlar da güzel ama kız çocukları başka. Bu yüzden seni öpmek istedim.

— Beni öpemezsin, diye ağlamaya başladı bebek. Benim de seni öpemeyeceğim gibi.

— Neden? diye sordu kadın. Neden öpemezsin ki?

Bebek, hıçkırıklara boğulurken:

— Bunun sebebini bilmen gerekir, dedi. Düşünürsen mutlaka bulacaksın.

Kadın, neler olup bittiğini hatırlamak üzereyken kendine geldi. Özel bir hastanenin en lüks odasında yatıyor ve narkozun tesirinden midesi bulanıyordu. Aile dostları olan tanınmış doktor, odayı dolduran çiçeklerden bir tanesini vazodan çıkartıp kadına uzatırken:

— Geçmiş olsun hanımefendi, dedi. Başarılı bir kürtajdı doğrusu. Ha..! Sahî, “kız”mış aldırdığınız.

Yazar: Cüneyd Suavi

0|0
    1|0
  • Agzina su aliyorsun suyu yutmuyorsun ve Sogani kesiyorsun hic bir sorun olmuyor..

1|0
    0|0
  • ağzına bir yudum su alıp keserken bunu tutarsan gözlerin sulanmaz.

1|0
    0|0
  • kullandığın biçağın çok keskin olması gerekiyor eğer keskin değilse soğanın tabakası zedeleniyor böylece gözlerde yanma meydana geliyor 2.si sağanı doğradıktan sonra ellerini iyice yıkaman gerekir yıkamadan gözüne sürersen ellerini oda yakar

1|0
    0|0
  • Sakız Çiğneyerek yap Bide.Öyle Birşeyler Okumuştum Yanlış Hatırlamıyorsam.Denemedim ama Denemekten de Zarar Gelmez...

1|0
    0|0
  • musluğu az akıt soğanı önünde dopğra... :)

0|0
    0|0
  • Burnundan nefes alma genzini yakıyor buda gözlerinin yanmasına neden oluyor ağızdan nefes alıp verdiğin zaman yanma gerçekleşmez :)

1|0
    0|0
  • Bura link

1|0
    0|0
  • annem genelde soğanı suda bekletiyor.. o zaman yakmıyormuş..

1|0
    0|0
  • Soğan soyarken sakız çiğne

1|0
    0|0
  • Kullanılmamış kibrit çöpünü ucundan ağzınla tut.

1|0
    0|0
  • bir soğan soyuluyor da yaşarıyor gözler,bir memleket soyuluyor da aldırmıyor öküzler demek istedim.formata uygun olması için de deniz gözlüğü tak derim.

0|0
    0|0
  • sakız tek çare ^^ . Soru çok uzun başlığa cevap

1|0
    0|0
    • yok soruda kısa ben biraz benzetme yaptım :) bibergazı= bizim evin soğanları diye

• biz ailece ağlıyoz valla :))

1|0
    0|0
  • Motorsiklet kaskı takabilirsin çok faydası var :D

1|0
    0|0
  • soğan doğramaya başladığın an limonu da üstüne sıkacaksın..

1|0
    0|0
  • Soğanı 3 4 parçaya ayır, yıka sonra ufak parçalara böl.

1|0
    0|0
  • suyun içinde doğra. Balıklada iyi gidiyor. Balıkla gitmeden balığın ortamını tanımış olur :)

1|0
    0|0
  • gözlük tak.ayrıca k.bakma nikini cenabet gibi die okudum çok komik geldi :D

1|0
    0|0
  • gaz maskesi kullan

1|0
    0|0
  • sogani al karsina konus anlasmaya calis bence

1|0
    0|0
  • su altında soyabilirsin.

1|0
    0|0
  • pencereyi aç ve soğanı soyduğun odaya hava girmesini sağla. Oda da ki oksijen miktarı arttıkça soğanın yakma etkisi azalacaktır. ve doğrarken 3 4 saniyeliğine pencereden kafanı çıkartıp temiz hava çek içine.

0|0
    0|0
  • Soğanı kestiğin zaman açığa çıkan suyu gözünü yakar. Soğanı kestikten sonra suya tutarsan, gözün yanmaz.

0|0
    0|0
  • soğan soyma kampına gitsen kim bilir ne olur hacı

0|0
    0|0
  • soğan soyma bence ;)

0|0
    0|0
  • 5 dk soğan soymak icin sorduğun soruya bak yaa

Soğan dediğin gözü yakmalı vitamini orda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• deniz gözlüğü tak soğan doğrarken

1|0
    0|0
  • Eğer o an dogramak zorundaysan ağız dolusu suyu yutmadan agzında beklet ve bıtene kadar het yuttukca al agzına ama elınden geldıgınce yutma

eger agzında su varken sogan soyarsan gözlerın acımıyor test ettım az bucuk ıse yarıyor

0|0
    0|0
  • soğanı doğramadan önce buzdolabına koyarsanız onlar soğuduktan sonra yaklaşık 40 45 dakika dolabta durduktan sonra doğrarsanız içindeki moleküller havaya hemen dağılmayacak ve sizin gözyaşınızla etkileşime geçmeyecektir.

0|0
    0|0
  • Lens kullan. Soğanı gözünün önüne götürsen bile yakmıyor. Bide keskin bıçak kullan.

1|1
    0|0
  • soyduktan sonra yıka birde vaktin varsa ortadan bölüp dolapta beklet

1|0
    0|0
  • bir kibrit çöpünü dişlerinin arasında tutarak soyarsan az çok faydası oluyor ucu dışarı bakacak şekilde olacak tabiki.Ben aspiratorun altında sonuna kadar açıp soyuyorum herşeyden daha kolay geliyor

1|0
    0|0
  • su altında soy bide doğrarken sirke dökersen üstüne göz yakmıyomuş ekmek çiğnede diyolar.birde soğanı doğrarken burnundan değil agzından nefes al .

0|0
    0|0
  • Aspiratörü aç öyle doğra.

0|0
    0|0
  • soganın dış kabugunu soyunca iyice suya tut bildigin yıka:) sonra dogra dur hiç yakmıyo

0|0
    0|0
  • balkonda soyuyorum :(

0|0
    0|0
    • kışın üşürüz :(

• inş geçer bu durum :(

• bu yasdan sonra gecmez gibi :)

• Bir bardağın içine su koy. Onuda soğan doğrarken soğanlarım tam önüne koy ;)

0|0
    0|0
  • sakız çiğnemek gözün yaşarmasını önler diye duymuştum

0|0
    0|0
  • nefesini tut.

1|0
    0|0
Yükleniyor...