Nişanlınız veya ilerde olacak karınızın kapalı olmasını ister misiniz yoksa açık mı olmasını istersiniz?

Evet özellikle sorun beylere cevaplarınızı bekliyorum, sizin kadınınız olcak kişi sizce kendini göstermelimi yani siz daha çok kadınınızın açıkmı olma yanasındamısınız yoksa sırf kapalı olanlardan mı?

Ve kızlar siz kapanmayı hiç dûşununuomusunuz?

0|0
4|22

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• dinini özgürce ve derin yaşamasına saygı duyarım. dinimizce zaten bayanların kapalı olması gerekiyor.Fakat saçı açık olması herkes hesabını ALLAH,a vereceği için benim o kişinin düşüncelerine saygı duymaktan başka çarem yok ve karışamam herkes rehinde hür kapalıda olur açıkta fark etmez yüreği temiz olsun bu yeter

1|0
    0|0
  • kendisi nasıl ister bilmem ama saygı duyarım her türlü. ama ben kapalı olmasını tercih ederim.

3|0
    0|0
    • :) tercih ederim diyosunya bu dusuncen neden ? hangi y�nden kapali olmasini istersin?

• Allah tamamına erdirsin inşallah. ii geceler. aeo.

• türbanlı, din sahibi, dini bir otoriteye sempatisi olan herhangi bir kızla arkadaşlık dahi edemeyecek kadar çok sıkılıyorum, sığ buluyorum, istisnasını görmedim, olduğunuda sanmıyorum.

0|0
    1|2
  • Ben inançsızım. Karım olacak kişi de ister kapalı olur ister olmaz. Ben buna karışamam. Hangi dine mensupsa veya değilse, kendi dininin gereği olarak göreceği kapalılığı da tercih ediyorsa kapalı olur. Beni ilgilendirmez.

0|1
    1|0
  • kendi bilir ama açık da olsa kapalı da olsa severim.

2|0
    0|0
  • o seçimi kendi yapacak onun sorumluluğu onun kararı ben onu sevmişsen her türlü kabul ederim ama dini görüşünü aten evlenmeden önce değerlendiririm

2|0
    0|0
  • bu onun kararı öncelikle, benim sevgilim evlendikten sonra kapanmak istiyor ben her ne kadar gerek olmadığını düşünsem de, o kendi inanç düzeyine göre kapanmanın daha doğru olacağını düşünüyor bende saygı duyuyorum.

1|0
    0|0
  • kendi tercihidir. fakat şahsi zevkim açık olması.

2|0
    0|0
    • yani senin kadinin orasi burasini digerleri de g�rmeleri seni rahatsiz etmez �ylemi?

• asil su an terbiyesizligi yapan sensin byle konusarak ben açiklari yargiladigim felan yok, kndim supermiyim saniosun benimde bas açik kapalimiyim içimden geldi sordum, erkeklerin dusuncelerini bilmek istedim sadece vede ne sormak istersem sorarim benim herkezin dusuncesine inancina sonsuz saygim var verdigim cevaplarda arastrma amaçli oyle sordm, sen kimsinki bana byle konusma haki aliosun. Senin beynin almiyosa soruyu sni ilgilendirmen sorulara bakmayi verirsin olur biter ;)

• sen kendini çok bsy zannetmelisin ki benimle çikisiyosun senin gibi yaramaz kizlari da ben çok nefret ederim sen benim kim oldugumu nasil biri oldugumu bilmeden bana boyle konusamazssin !

• ailem kapalıdır bu yuzden kapalı kızlara daha sıcak bakıyorlar ama benım ıcın onemli degıl tabi önemli olan güzel ahlaklı olması kendı tercıhıdır karısmam.

1|0
    0|0
  • kapalı açık diye ayrımlara karşıyım ama dini inanışlarının kuvvetli olduğunu düşündüğünden dolayı başını örten biriyle birlikte olmam, hayır

1|1
    1|0
  • saçlarının açık yada kapalı olmasına karışmam.. ama namuslu, dinine bağlı ve merhametli birisi olsun yeter..

2|0
    0|1
  • Açık olmasını isterim.

1|1
    0|0
    • sende yani onun bnun vucut hatlarini grmesini istersin yani karinin

• Herşeyin yeri ve zamanı vardır , kalitesi vardır. Eğer sen açık olsun isterim mesajıma karsılık, ozaman başkalarının vucut hatlarını görmesini istersin şeklinde yaklaşırsan olmaz. Bayan kendine yakıştırıyorsa eğer yerine göre giyebilir istediğini ,ha fikrimi söylerim tabi son karar onundur.

Ben eşimi milletin düşüncesine göre mi şekillendireceğim? Elin iti tahrik oluyorsa emin ol başın kapalı olsada birşey farketmez.

• bence daha çok inanca gore cevap daha iyi olur

zor bi soru gercektn sadece bu gunumuzde insanlarin dusuncesini merak ettigim için sordm

• Ben inançsıızm ama eşim kapalı olsun çarşaf giysin benden başka kimse görmesin kıskanırım ben. şaka şaka :) İnanç meselesi bu bana göre açık olmalı her şey ayarında.

1|0
    1|0
  • Kapalı biriyle tek kelime bile etmem ben.

1|2
    3|0
    • yani sen dinine dinimize karsimisin?

• İsterse Pastafaryanizme inansın sorun değil umurumda olmaz(ki fsm ne kadar mantıksızsa diğer dinler de o kadar mantıksız). Sadece diyorum ki ben çağdaşlıktan nasibini almamış insanla tek kelime etmem.

• tamam,ne demek istediğimi ya anlamadın ya da ben anlatamadım galiba

yine de cevap verdiğin için teşekkür ederim

bu arada tek kelime etmem demiştin ama bu sözün geçerliliğini yitirdi;ne kast ettiğimi anladın umarım:)

• ona kendi karar verir ama açık olması daha iyi olur sanki

0|1
    0|0
    • sanki? diger arkadasa da s�yledigim gibi sen yani karinin baskalar grsun istiosun vucu hatlarini oylemi

• sırf teşhir için orasını burasını açan kadınlar iticidir tabi ama tamamen vücudunu gizlemesine de gerek yok dozunda dekolte iydir her zaman

• iyidir diyosun sen hmm tabi snra herkezin gorusu farklidir ve dini inancina gore degisir

• karar kendisinin, ancak benle kafası uyuşacak bi kadının da kapanmayı düşünmesi ihtimali düşük gibi

1|0
    0|1
  • bu kararı kendisine bırakırım. ama bu tamamen serbestlik anlamına gelmez.

0|0
    0|0
    • hmm ben daha çok inanca dogru kapanmaktn bahsediorm tbi yani islam'i yasamak için elinden geleni yaparmisin? yoksa önemsemezmisin?

• dogru tabi sen gorevini yaparsin dersin yani dogru yolu gösterirsin sonra gerisi ona kalmis bisey tabiki

• aynen öyle ...

• bu tip ayrımları sevmem ancak zihniyeti de kendisi de dünyaya açık olmayanlarla işim olmaz

0|0
    0|0
  • nefes alsın yeter ne kasıon :)

0|0
    0|0
  • Fark etmez

0|0
    0|0
  • açık olmasını tercih ederim ama yine de karar kendisine kalmış.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• o karsindaki kisinin inancina gore degisir. ama acik bi bayanda kapana bilir kocasi isterse oda razi olursa. yani dedigim gibi o inancla ilgili.

0|0
    0|0
    • sadece inancla ilgili degil bence arti orani brani sadece erkegine gstermeli insan

• cok yanlis okula seni kapali aliyolar.

• oyle olsaydi biz fransa kizlari kapali giderdik oyle degilmi? brda yasiyorum ve olani diyorum sana

• Esin kapanmani mi istiyor aslicim

0|0
    0|0
  • Kapanmaktan kastin eger turban, basortu vs. ise hayir

0|0
    0|0
  • sen bunu sormussunda acayip sinir oldum sana. sen zaten kendi beyninde gormek istedigin cevaplari sekilendirmissin. bazilarinin cevaplari sirf senin dusuncene uymuyor diye yok vucut hatti yok bilmem ne diye cikis yapmissin. negatif enerjini hissetmedim sanma.

sen soruda turban hakkinda soru sormusun sonra vucut hatlarina deginiyorsun. ben kendim kapali degilim, ama inan giyindiklerim basi kapali bayanlardan daha munasip, daha yerinde. hic bir zaman tshort dahi giyinmedim, ne erkeklere baktim ne Allaha sukur el elle tutustum ne onlar hakkinda konustum. tanidigim bir kiz var, camiden cikmaz ama erkeklerden baska seyde bilmez. bana gozun ne kadar kapali der gozun kimseyi gormuyor, sorsan benden musluman gecinir. okadar cok insan varki, kapalilar ama yaptiklari seyler okadar igrenc ki, ben utaniyorum onlar yerine. daha gecen gun dolandirildim biliyormusun? neden diyeceksin, iyi niyettimi suitstimal ettiler, din kardesyim dedi, Allah rizasi icin dedi.. ve sonra ne oldu ? guya muslumandi.

muslumanlik kapanilmayla olmaz, icindeki Allah askina baglidir. kul giremez.. herkes gorundugu gibi degildir, disi icini belli etmez. disi kapalidir, ama beyni curumustur, hainlikten baska birsey dusunmez. onlardan korkmak lazim asil, acik olanlardan degil.

1|1
    0|0
    • ayrica o bazi kapalilarida goruyoruz. bir bakiyorum basinda renk renk turbanlar, yuzunde 100 kilo boyalar. kizim diyorum sen ne icin kapandin ? ya gercekten hakkini vereceksin, yada hic bulasmayacaksin. renk renk turban ortunce, milletin gozunu daha cok almiyormu ?

• cok ilgincmis

• �yle ama bakalim hersey degisebilir

Yükleniyor...