Bu ayet gerçekten Kuran'da var mı?

"Ey Peygamber!...amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık." (AHZAB/50)

link

ya böyle ayetler gercekten kuranda var mı? doğrumu bunlar eğer cidden doğruysa nasıl oluyo ya bu anlamadım ben aklım karıştı? müslümanım allaha şükür de bunlar kafama takıldı.

Güncellemeler:
ya ben bişey daha sorucam. peygamber efendimiz cidden 40 yaşlarındayken 6 yaşındaki hz. ayşeylemi evlendi? doğrumu bu? ee bu daha çoçuk değilmi ya nasıl oluyo. biri cidden açıklasın bilmediğim için soruyorum ya. dalga gecip salak salak cevaplarda vermeyin.

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Cennette erkeğe 100 erkek kuvveti verilecekse gene herkes 100 erkek kuvvetinde olacaktır.

Herkes çıplaksa kimse çıplak değildir.

Nereden tutarsak tutalım elimizde kalıyor. Bakire kızlar geliyor, nuriler huriler, ensestler, grup sexler havada çarpışıyor ben anlamadım bu işi zaten.

1|1
    3|3

Kızlar Ne Diyor 6

• Kuzene nikah düşüyordu zaten sanırım.

0|0
    0|0
  • ya var bu tarz şeyler de sanırım o zaman insan azmış daha doğrusu müslüman insan azmış e dolayısıyla akraba evliliği yapılıyormuş .gari müslüme kız vermek haram olduğu için .yani o ayetleri o döneme göre değerlendirmek gerek .

1|2
    3|1
    • Ne alakası var be ! Sen peygamberimize azmış mı diyorsun ? Şu an bile insanlar kuzenleriyle evlenemiyorlar mı ? Kur'andaki ayetlere hitaben : bunlar eskidendi, şimdi bunlar yok, artık eskidi vs gibi laflarla Allah'ın kelamını çağ dışı olarak suçlayan kafir olur ! -1

• Özür dilerim sevgili kardeşim ama bu Türkçenin anlam karmaşasından oluyor. Bir de evlilik ile ilgili bir mesele olunca ondan böyle anladım. Kusura bakma...

• ha şöle .töve haşa ya azmış dermiyim hiç .

• 9 dan 6 ya düşürdüler 2 3 ay sonra beşik kerti çıkarırlar. O soylentiyi yayanlar atelerin sitesi zaten.

1|0
    1|0
    • ha 9 ha 6 ne farkteder ki daha çoçuk değil mi ya ona nikah düşer mi sence?

• ha yok yani böyle bi ayet. anladım t.ederim ya. zaten varsada eğer çok saçma olurdu olcağınıda sanmıyordum ben ya. neyse çok çok saol.

• Ya birde üstüne üstük ayet diyorsun kuranda zaten böyle birşey yok. Kuranın türkçesinden okumanda fayda var.Sitelerde taraflı yorumlar var.

• Kuzenle evlenirsin cocuklar sakat doguyor genelde. Ornekleri cok cevremde. Demekki olmamasi gereken seyler var ortada. İlginc.

0|0
    0|0
  • Kuzenlerin ile nikah düşüyor demek.

1|0
    0|1
  • Eğer Kuran da varsa bu ayet elbet bir anlamı vardır. Günümüzde yok mu teyze kızı, hala kızı, amca kızıyla evlenen dolu var yani Allah yasak koymamış demektir normaldir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• bilimsel dedikleri islamın akraba evliliğinin sonuçlarında bihaber olması ve yanında ensesti desteklemesi

hepimiz ahlaklıyız vesselam

2|1
    1|0
  • müslümansın allaha şükürde.Buraya soracağına aç kuranı kendin baksana var mı yok mu ! O verdiğin linkten niyetinin ne olduğu belli..

3|0
    0|1
    • neymiş niyetim? benim bir niyetim yok. sadece bilmediğim için insan gibi bilen birine sormak istidim. kuranda okusamda anlamıcam. onun için.

• verdiğin linkte yukarda yazdığını görmedim ancak bana saçma geliyor ben Kuran-ı Kerim i okumadım ancak içinde böyle şeylerden bahsettiğini sanmıyorum bu mu kadına dinimizin verdiği değer?

1|0
    0|0
    • haklısın bende okumadım bilmiyorum ama ya.

• ya tamam sen biliyosunda Allah bilmiyomuda izin veriyo anlamadım ya of.

• Diyorum ya eğer böyle bir ayet doğruysa ki bana da doğru gelmiyor çünkü bu bildiğim doğrularla çakışıyor sende şimdi olduğu gibi. Hurafe bunlar diyesim var. ama bakmadığım için kesin bir yargı yapmam doğru olmaz.

• arkadaşım senin şu an amcanın halanın yada teyzenin kızıyla evlenmenin önünde dini yada kanuni olarak bir engel var mı? hayır. buradada bundan bahsedilmiş işte yani bu kimselerin NİKAHLANMASINDA bir haramın olmadığı

1|0
    1|1
    • hayır mı ? kanuni olarak kan bağı olanlarla evlenemezsin, bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz

• kusura bakma kardeşim bir anlık dalgınlık fakat burada önemli olan konunun dini yönü

• bunlar gereksiz ve rahatsiz edici sorular çok merak ediyorsan okur ögrenirsin

0|0
    0|0
  • amcanin kizlari yok

0|0
    0|0
  • Her sesten bir kafa çıkar.

0|0
    0|0
  • Evet var. Sorun ne ki ?

0|0
    3|1
    • Niye sevişmeyi bazı kimselere yakıştıramıyorsunuz onu anlamadım. Seks yapmak doğal bi' gereç değil mi?

• Valla ben ilk seferde sayı olarak az olduklarını anladım -ki bunu da direkt belirttim zaten- . Lütfen belden aşağı düşünmeyin. Birazcık edep adap lütfen. Dilde öyle olabilirsin ama beyninin öyle işlemmediğini kendi beyanınla gördük.

Lütfen...

• Seviyorum seni biliyorsun, ortamı germeye gerek yok. "Türkçeni düzelt" dedin ya bana hani nereden anladım ya ben, şuradan işte bak :

"o zaman insan azmış daha doğrusu müslüman insan azmış e dolayısıyla akraba evliliği yapılıyormuş"

"e dolayısıyla" kısmında gizli her şey. Biraz daha sakin lütfen.

• Kuranı Kerime baksana bize soracağına

1|0
    0|0
Yükleniyor...