Kendinizi bir fikre kaptırdığınızı hissettiğinizde kendinize alternatif sunar mısınız?

Kendinizi bir fikre kaptırdığınızı hissettiğinizde kendinize alternatif sunar mısınız?

Yapmış olduğunuz eylemin, yapmakta olduğunuz eylemin, inandığınız fikrin...herneyse...üç adım yukarısına çıkıp kuş bakışı değerlendirir misiniz? Yoksa yanlışınızı ya da doğrunuzu sorgulamadan kabul mü edersiniz? Olayları değerlendirdiğiniz gibi kendinizi de kuş bakışı değerlendirebilme yetiniz ne alemde?

Mesela örnekle, sürekli ilgilensende görevinde olsa ilk defa teşekkür etti beklemediğin birisi, memnun mu olursun yoksa daha önce ki tavırları için o özür sinirlendirir mi seni?

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• tüm bütün bunları hic değerlendirmeden yasamak ayrıca bi sanat bence.dediğimi yapıyorum hersey rahat sıkıntı olmuyo

bi insanın özrü bi egodur kırgınlık dediğin sey bunların cöküse gecmesidir diğeri ise tatmin hissinin tam tersidir bide simdi bu 2sine birden kus bakısı bakalım ?

sadece duyguların olusturduğu egolar..

bunlar olmadığında daha mutluyum

tavsiye ederim hot

0|1
    0|0
    • tavsiyelere açığım bildiğimi okuyorum nasılsa tostos

• duygularım önemsize ıskarta oluyorsa kusura bakma benim için önemliolmayanı başkasının sorunu yapmayı seviyorum

• zevkler değiskendir tabiki :)

Kızlar Ne Diyor 11

• elbette değerlendiririm..

Beklemediğim biri ilk kez teşekkür etse ya bende yada onda gelisme olduğunu düşünürüm.. :))

Kendimden özür dilenmesini istemem..

0|1
    0|0
  • - genelde alternatiflerim yoktur, sonuçlarına katlanırım

- teşekkür, özürden daha çok mutlu eder. özür biraz buruktur.

soruyu umarım doğru anlamışımdır :S

0|1
    0|0
    • anlamışsın detay vardı daha da gerek duymadım, geç gelen teşekkürü biraz daha sakin karşılayabilirim, özür sinirlendirir.

• geç geldiğini anlamamışım bak :D geç gelen özürün de teşekkürün de önemi pek olmaz (geliş şekliyle beni sakinletebilir belki)

• -her açıdan değerlendiririm.olabildiğince mantık çerçevesinden çıkmamak için uğraşırım.kendimi de yaptıklarımı da eleştirmeyi severim.

-özür dilemesin ezik ezik.çıldırırım.zaten şu hayatta bir "özür dilerim" iki "ben demiştim" cümlesi bende kayışı koparıyor.yerinde davranabilenlere hayranlık duyarım bu yüzden.

0|1
    1|0
  • genelde alternatiflerle yaşıyorum gibi birşey kafamda, hatta bazılari paradokslu. hem uygulamamda hem zihnimde.

durum değerlendirmelerim ise dinamik gittiği için o ana dair karşıma sunulanı alırim ve o anki ruh halime etki eder (uzun vadeli garanti yok).

ama öyle durumlar var ki çok önemseyip alternatif sunmayabilirim beynime ve o yönde inatla giderim. inatla.

0|1
    1|0
    • anlık tepkilerin anlık ruh haline göre o zaman, diyelim ki bir etkiye verilen tepkin olması gerektiği gibi değil olduğun gibi, otokontrol açısından zayıflatmaz mı bu seni.

*ama öyle durumlar varki zaten akışına bıraktığında su gibi akıp gittiğini hiç zorlanmadığını görürsün bilirsin tadarsın

• gerektiği gibiye göre pek yaşamıyorum dogcare. yeterince gerektiği gibi olduğumuz zonelar varken, kendi zoneumda bunu yapmak hakkım gibi.

anlık tepkim ve anlık hislerim yeterince emptaki kurarak işliyor diye düşünüyorum otomatikman yapısı böyle.

*su gibi akarken ben de o suya katılmış buhar olmuşumdur, içindeyimdir, hem de dışında. girip çikar yine girerim. ama destination hep chainchest

• yükseklik korkum var ):

0|1
    0|1
  • sevgilimi kendime nasıl bağlarım sorusundan bu soruya geldim

okudum bir şey anlamadım ben en iyisi gene onlara döneyim

0|2
    0|0
  • ne kadar saçma olursa olsun bir şey aklıma düştüyse ve etkilendiysem gözüm dönüyor. uykularım bile kaçıyor. aslında düşünme yeteneğim devre dışı kalıyor. ama neyse ki uzun süreli değil sonra bi bakmışım önemsiz bir hale dönüşmüş o.

0|1
    0|0
    • yine de pasif kalırım. doğru ya da yanlışlarımla uğraşmak istemem.

• son cumleden bir sey anlamadim. sorun bende mi acaba?

2|2
    1|1
    • yok bende çok uzun düşünüp azıcık yazıyorum, birisinin etmesi gereken geç teşekkürü mü tercih edersin, yoksa özürü mü gibi...vs.

• mesleki olmadığını söyledim, benzetme bu yönde, ve bu sadece bir bardak suya teşekkür ederim sendromu değil, bu süreç içerisinde kriz yönetimi yapabiliyor musun kahlo?

• yapiyorum. bir seyden rahatsizsam bunu o insana nazikce soyluyorum. bir iki uc soylerim. gayet sabirliyim. ha ben rahatsiz oluyorum dedigim halde inatla hala yapiyorsa zaten degerli degilimdir. sonuc olarak o kisiyle iletisimimi keserim. bagirip, cagirmam. kendi kendimi paralamam.

• inatla diğer seçenekleri elemek istiyorum bu konuda bayağı inatçı davranıyorum.

0|1
    0|0
  • Teşekkürden memnun olurum geçmiş geçmişte kalmıştır deşmenin bir anlamı yok

0|1
    0|0
  • Sabit fikirliyim, karaya ak derim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• perpektif işi biraz. insan kendini zorlayıp büyük resme bakabilmeli. ama bazen bu çok zor. bazen de çok kolay. daha doğrusu bazısına çok zor bazısına çok kolay.

ama her şey için de zorlamamalı, gerek yok. duruma göre yani

konuyla alakalı değil ama kuşbakışı deyince aklıma geldi. bir yıldan uzundur hatırladığım rüyalarımın çoğunda yukarıdayım bu şekilde alçalıyorum, tanıdıklarım oluyor onları dinliyorum, sonra geri yükseliyorum. bazen yarı uyanıyorum da. pis bir duygu. gündüz de sanki dejavu oluyor. manyak mıyım neyim

0|1
    0|0
  • Son örneğin kafamı karıştırdı 2 tane örnek mi var orda değilse bir alaka kuramadım. Neyse soruna cevabım olgunlaştıkça evet alternatif sunuyorum değerlendiriyorum. Yanlış yaptıysan özür dilerim ama acaba yanlış yapmamda ki sebepleri incelerim sadece kendimden mi kaynaklı diye doğrularımı da değerlendiririm gerçekten doğru mu diye. Ancak bazen bu değerlendirmelerde duygu mantığın önüne geçebiliyor duruma bağlı yani

0|1
    0|0
  • kararlarım kesindir.alternatifi kolay kolay olmaz.çok büyük bişey olması lazım fikrrimin değişmesi için

0|1
    0|0
  • Alternatifleri tutarım.

0|1
    0|0
  • Sinirlenmem sakinleşince hatamı anlar çok çok icap ediyosa özür de dilerim

0|1
    0|0
  • Sarı pantolon aldım giymeyi düşünüyorum ama altına uygun ayakkabım yok şimdi hangi alternatif fikir beni bundan kurtaracak bilemiyorum.

0|1
    0|0
  • bazen.

0|1
    0|0
Yükleniyor...