Moda emperyalist düşüncenin bir aracı mı ?

Moda denen olgu olmasaydı hayatımızda neler değişirdi hayat standartlarımız ne yönde olurdu moda ya harcamadığımız enerjimiz nereye yönelirdi.

Zeka seviyesi biraz ilerleyen insanların tarihte ve günümüzde moda denen o günün trendlerini takip etmediklerini ve tek kıyafet tipiyle hayatlarını geçirdiğini görüyoruz..

Güncellemeler:
kızşar ile erkek lerin zeka durumları ve çevreden etkilenme dereceleri 5 e 1 lik bi oranda ortada

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kapitalist dünyamızdaki tüketim olgusuna işaret ediyor moda kelimesi.Olay moda olarak kabul edilen veya trendlere üzerinden işleyen akımlar değil.Olay tüketim obsesyonuna kapılmış bireylerin ''Dışlanır mıyım?'' düşüncesinden kaynaklı.Biraz daha açarsam:

İnsanoğlu yapısı gereği toplumsal yaşam ile uyumludur.Göçebe topluluklarda dahi kabileler arası dayanışma esastır.Yalnız kalma düşüncesi insanın en kadim korkularından biridir.Bugün varolan yazısız kurallaraın dışına çıkan herkes dışlanacağını düşünür.Ama bu moda denilen sahte akımı aşanlar da vardır.Örneğin jean üstüne etek giyen genç kız modaya karşı güzel bir taş atmıştır ama malesef sonra kendisi moda ikonu olmuştur.Veya sokakta renk olsun tarz olsun bize ''aykırı'' gelen şekilde giyinen herkes bir anti kapitalist örgütlenmenin bireysel şubesidir.He ben modadan nasıl kurtulurum diyorsan:

TV izleme...Çünkü reklamlar kapitalizmle beslenir ve beyninize işleyen bilinçaltı mesajları içerirler.

0|0
    0|0
    • senin etkilenecegini sanmam

• Kendi silahımla her gün vuruluyorum TV izlediğim için.Moda diye beğenmediğim şeyleri giymem tabi ki ama bazı şeyleri de çoğunluk giyiyor diye giymişliğim var malesef :)

• Ben bitek bi kızdan hoilandığımda bikaç şeye giyinirken dikkat ediyorum tv mi oda vuruyor beni Allah hepimizi kurtarsın bu saçma şeylerden..

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar sözüyle giriş yapmak istedim moda aslında gerekli olmayan fakat globallesen dünyayla anlam kazanan bir olgudur moda geleneksel değerleri zedeleyen geliştirilmesini engelleyen birer vasıtadır modaya yüklenen anlam entellektüellikle eş tutulmuştur oysa ki hiçbir ilgisi olmadıgını sokaktaki piecingli saçları boyalı genç kızlara sorarakta tecrübe edebiliriz. tanzimat romanlarında hep bu tema işlenmiştir sadece moda olarak değil aklınıza ne geliyorsa. hülasa burdan şu sonuca varmalıyız ki moda denen terim insanlığı uyuşturmak morfinlemek halklara bir uğraş hasıl etmek amacıyla uydurulmuş medeniyetin anıtlarından biri olarak gösterilmek istenmiştir

0|0
    0|0
  • moda sürekli ürün satabilmek için belirlenen bir şeydir. tüketimi özendirir. kalite ve inovasyonun ilerlemesine de katkısı vardır.

0|0
    0|0
  • kapitalizm tüketim üzerine kurulu bir sistem moda da bunun bir parçasi

0|0
    0|0
  • Modayı takip ediyorum ama sevmiyor ve uygulamıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...