Sosyal statü deyince aklınıza nasıl biri gelir?

sizce bir insanın statüsünü, saygınlığını belirleyen nedir? Mesela güzel ve etkili konuşması mı, oturduğu semt mi, önemli bir aileden gelmesi mi? Ya öğrenim düzeyi,giyim tarzı? yoksa duruşu , bakışı, ya da asil tavırları mi? Kazandığı para? İlgi alanları olabilir mi? Golf oynayan biri gibi. Yoksa sadece meslek mi? eminim yine zeki ve renkli yanıtlar gelecek. burada önemli olan hangi izleniminiz o insanı sizin için prestijli yapar? keyifli yanıtlar... :)

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• hayatını kendi başına idame edebilen, kendi hayatının sorumluluğunu üstlenebilen, çevresine karşı sahte değil güleryüz gösterebilen, mesafesini koruyabilen hedehödö, tırıvırı, öcölöbörö...

sosyal statü çok daha geniş ve sosyal statü dediğin zaman herkes gelir insanın aklına.

1|0
    0|0
    • güzel yanıt. bir kısım insan, nasıl adam olunur diye sordum sandı belli ki, ben başka bir şey vurguluyorum oysa :)

• aynı olaylara verdikleri tepki farkı yaratır verdiğin örnekte

• evet bu güzel ve tam oldu benim için.

Erkekler Ne Diyor 9

• iyi bir iş, yerinde değerlendirilen boş vakitler, konuşma ve giyim tarzı, saygılı davranış, özgüveni yüksek bir duru vs. herkes bu özelliklere sahip olmak ister ve çevremde yaptığım gözleme dayanarak konuşmam gerekirse bu tipteki kişilerin peşinde insanlar sürekli koşuyor. gerek sevgili gerekse arkadaş olarak. kimse "kendin olmak" sıfatıyla kendini kandırmasın. bu devirde belirgin özelliklerin ve sağlam bir duruşun olması şart.

0|0
    0|0
    • aslında bunları hepimiz biliyoruz, çok insan böyle yanıt vermiş, ben şu tarz bir yanıt bekliyorum. mesela beyaz şarap içince düşünürüm, çok süslüyse mesela altın bilezik takınca böyle düşünürüm... yani hayatın içinden minimal örnekler istemiştim, ama herhalde anlatamadım.

• sorduğun soruya bakınca genel bi yorum istemişsin gibi görünüyodu o yüzden ben de genel olması gereken özellikleri saydım.

• Zeka,erdem ve insanlık.Bunlara sahip olmayan biri isterse yalıda büyümüş olsun statüsü sadece dikilmiş bir marka etiketidir.Eh pazardan alınan hırkaya lacoste etiketini dikmesini herkes bilir di mi?

1|0
    0|0
  • hönk... golf oynamak mi? yahu su zikkimi koyde oynasalar kimse tinlamayacak zengin zuppeler oynayinca statu mu oluyor statu filan hepsi hikaye olursa fark o da ahlakla edeple kulturle egiimle olur zicayim altindaki arabasinada cebindeki parayada ben adama adam demem once insan olsun dunyanin en temiz insani hz muhammet(sav) cobandi hz isa marangozdu unutmayalim

0|0
    0|0
  • Bilgi-birikim,bulunduğu mevki ve konuşma tarzı aklıma gelir.

1|0
    0|0
  • yerim statüsünü, ortalık statü sahibi olduğunu sanan snob larla dolu bir de kıro ve muhafazakar statükler var

0|0
    0|0
    • :))) biraz açsana, zaten senin fikrin önemli onlar değil

• benim gözümde iki statü vardır temelde. zekiler, liderlik edenler ve onları takip edenler. buradaki liderlikten kastım siyaset falan değil.

bizim milletimiz maalesef krediyle aldığı SUV i ile ya da faturaya ekleterek aldığı iPhone u ile statü sahibi olduğunu zannedenlerle dolu. ama bu bizim millete özgü dersem hiç yabancı memleket görmemiş olurum. şöyle diyeyim bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde çok geçerli bu durum.

• Allah aşkına devam et, senden de parlak fikirler çıkacak biliyorum. Bu tiplerle alay etmek en etkili silah belki de.

• Gitti 30 saniye ...

0|0
    0|0
  • İnsan olsun adam olsun. dürüst olsun

öğrenimmiş paraymış giyimmiş bunlar hikaye

0|0
    0|0
  • Sende bi ezilmişlik hissettim.

0|0
    0|0
  • clubber

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• öğrenim düzeyi, eğitim şart. Tabi eğitim derken diplımalı ukala cehalet abidelerinden bahs etmiyorum.

1|0
    0|0
  • statüko(y)cuyum

pişmiş insana saygıda ekisiklik etmiyorum

1|0
    0|0
  • sosyal statü bence insanın eğitim ve bunun birlikte sosyal çevresi yani bir dernek olur bir kuruluş olur oradaki faaliyetidir.Statü adı üzerinde.Sorduğun toplumdaki yer ve saygınlıksa evet konuşması ile etkileyip insanları güldürmeyi başaran eğitime önem veren kişidir bence

0|0
    0|0
  • öncelikle mesleği,konuşması,ilgi alanları.sonra ailesinin durumu.

0|0
    0|0
  • sosyal statü çok da yoruma çaık bi konu değil bence. takıldığı mekanlar yediği içtiği şeyler kullandığı sözcükler onun konumunu belli eder.

0|0
    0|0
  • hintli

0|0
    0|0
Yükleniyor...