Esrar içen birini nasıl anlarsınız?

Bir insanın esrar kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım ?Şunu yapıyorsa kesin anlarsın diyebileceğiniz birşeyler varmı?

Güncellemeler:
Dilerim sadece kuruntudur .Yardımcı herkese çok teşekkürler.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 40

• Ankaralı turgut'un şu anki suratına bak. Sormana bile lüzum yok. Zombi gibi olurlar.

• sadece kullandığı an,etkisi altında olduğu an anlayabilirsin.Anlamayan anlamaz anlayanda anlayıversin derler ya o hesap...gözleri kanlanır, daha fazla güler, rahatlık ve gevşeme haline girer.İlk fazda çevre uyaranlara daha açıktır. anadolu da dergahlarda meditasyon için kullanıldığını, osmanlı cezaevlerinde rehabilite amaçlı kullanıldığını biliyorum.

• Sarhoş gibi olmuyor ama bazı günlerde bir garipleşiyor uçmuş gibi saçma sapan tutarısz cümleler kullanıyor saçmalama kafanmı iyi diyorum gülüyor olurmu ne alakası var yorgunluktan saçmalıyorum diyor gözleri zaten hep kırmızı pc ye bakmaktan fazla çalışmaktan diyor ama bu garip tavrı her zaman olmuyor

• kokusundan da anlarsın da bilmiyorsan kokusunu nasıl olacak. 4 fazı var. cüzdanına bakma şansın var mı? ya da ne bileyim odasına falan. Yırtılmış kartvizit kitap, sonra bilirsin belki sigara sarmak için kullanılan kağıtlardan. Yani bunlar varsa kesindir.

• saçından al bir tutam teste götür

• Bakışlarından

• Göz çukurları morsa anlarsın ama aşırı derecede olması gerek. Onun dışında kan testi kesin sonuç.

• Biraz araştırma yap bulabilirsin. Artık ebeveynlerin de evde çocuklarına yapabilecekleri testler var. Kullanılan uyuşturucu maddenin türüne, miktarına ve kişinin bünyesine göre vücuttan atılma süreci vardır. Bu süreçte yapılan testlerde uyuşturucu madde kullanılıp kullanılmadığı tespit edilir. Bunlar kan, idrar, saç ve kıl testleridir. Bunun dışında her uyuşturucunun kullanımı ve sonrasında karasteristik belirtileri olur.Esrar maddesinin belirtileri de:-Kan şekerini düşürür ve kullanıcı çok fazla açlık çeker.-Susuzluk belirtileri gösterir. Ağız ve boğaz kuruluğu, sıvı tüketme isteği.-Göz altı morlukları ve gözlerin kanlanması-Aşırı hareketler oluşabilir. Çok gülme, kilitlenme, garip davranışlar gibi.Bütün bu belirtiler kullanım anında ve kullanımdan bir süre sonra (saat bazında) devam eder. Özellikle bilginiz yoksa da ayrım yapmak zor olabilir. Bu sebeple test yaptırmak her zaman daha iyi ve kesin sonuçlar verir. Bu konuda polisle ve uzmanlarla da iş birliği yapabilirsiniz.

• Direk böyle birşeye giremem çünkü aradada söylediğim gibi bu yalnızca bir şüphe aşırı yorgunlukta bazen bende aynı tepkileri verebiliyorum ve çok zor yoğun bir işde çalışıyor.Sadece bir şüphe olduğu içinde onu suçlamak istemiyorum eğer öyle bir durum yoksa buna çok kırılır.Çok dürüst temiz titiz ve sağlığına düşkün biridir.yinede o kurt içime düştü işte

• Yani şimdi yasa dışı bir şey söyleyeceğim olmayacak. Çok samimi bir arkadaşıyla konuş. Bu konuda şüpheye düştüğünü ve birilerinden belirtileri duyduğunu söyle. Çok çalışmaktan mı yoksa madde kullanımından mı bu belirtlere sahip bilemiyorum dersin. O arkadaşın da onu böyle bir şeye davet etsin ''gel kullanalım, takılalım'' tarzında. Bu da çok iki yüzlü bir yol belki ama madem şüphelisin bir şey de diyemiyorum.

• katılıyorum sana..

• 1 gün içinde kullandıysa çok kötü kokar... yani kesinlikle duş almış olması lazım... göz altları morarır. esrarın etkisinden çıkan insan sinirli olabilir... çok acıkır çok su içer...

• koku vs hiç hissetmedim sinirlide olmuyor hiç benim gözlemlediğim kafama takılmasına sebep gözleri sürekli kızarık bunu ok pc ye bağlıyorum ama en önemli etken bazı dönemlerde saçma sapan gülüp konuşması sarhoş gibi oluyor.Cümleleri kaymıyor ama sanki kelimeleri doğru yerlere koyamıyor gibi anlatamıyorum sanırım pek :/sinirlerim gerçekten bozuldu

• Öncekileri Göster
    • Sağlığına düşkündür hap vs asla süreceğini sanmam ağzına ağrı kesici bile sıkışmadan içmez zararlı diye.
      Çok yer çok içer evet ama kartvizit görmedim

• tütün sarma kağıdı ? gördün mü ? bir cüzdanına bak bence... ya da gömleğinin cebine falan...

• anlayamazsın gözler falan morarmaz esrar uyuşturucu değil aşırı derece de karın açlığı dışında bir yan etkide yapmaz

• gözler bir noktaya kilitlenir. aynı şeyi tekrar tekrar söyler.. gereksiz yere güler.. mallaşır.. mimiklerini kontrol edemez.. hiç durmadan bişeyler yemek ister..

• en kolay anlama yollari kullanan biri olarak cevapliyim.Tatli ariyosa , yediginden fazla yiyosa , her yiyecege saldiriyosa .cok konusmak istiyosa , goz bebeklerine bak buyukse , kizariksa , dediigne gec cevap veriyosa sacma sapan guluyosa iciyodur.

• Icip geldiyse butun vucudu leşten daha kotu kokar zaten iğrenirsin kokudan.

• içtikten sonra yanındaysanız gözler hemen ele verir kızarır göz kapağı normalinden daha kapalıdır. yaşım 20 6 yıldr kullanıyorum. kesinlikle zayıflık yapmaz hatta kilo aldırır çünkü çok fazla iştah açar. kişinin eski halini biliyosanız, eskisine göre daha ağırbaşlı ve oturaklı olur.sosyal çevresinden uzaklaşır yani kullanmayanlardan çünkü diğer insanlar ona kafa açmaz ve o insanlar ona çok boş gelir. kişinin müzik anlayışında değişimler görülür.aşk felan artık boş gelmeye başlar. konuları eskisine göre daha farklı düşünür. esrarın en önemli özellği detaylı düşünmenizi sağlar biz buna ince düşünmek deriz yani alkol gibi değildir.esrar kullanan insanlr evde fazla duramazlar sıkılırlar yani aileyle olan bağlar kopar.ama en kolay nasıl anlaşılır derseniz karşınıza oturtun konudan konuya atlayın sürekli sorular sorun konuları çok derin düşüneceği için yakayı ele verir.gülmek ister ve espri yapmaya çalışır. çünkü tribe düşer :D

• sigara içişinden anlarsın.esrar içen kişi sigarayı esrar içer gibi derinden ciğerden çeker.Esrarı yeni cekmisse kopmalar (ani gulmeler,tepkiler) yasar, gözler kızarır.Esrar : kabaca etkileri; düşündürür, seratonin salgılattığı için güldürür, açıktırır, sakinleştirir, strese iyi gelir, aşırıya kaçarsanız beyni uyuşturur, kasları beyinden bağımsız hareket ettirir, algı yeteneği artar, duyular hassaslaşır, normalde işitemeyeceğiniz sinek vızıltısını bile duyabilir.Anlatırken yine içim duman oldu :<

• esrar içen fazla sosyal olmaz bazen gözü uzaklara dalar genelde tek başına takılmayı tercih eder

• gözlerinden, göz altı morluklar ve dudaklardan ve siğara içisinden, esrar içen kişi siğarayı esrar içer gibi derinden ciğerden çeker

• nasil dudaklardan?

• 28gün

dostlar esrar içen adam aslında mantıklı konusur. senden zeka olarak üst düzeye geçer ama sen buna akıl erdieremezsin burdan yakayı ele verir sonra damağı öyle bir kurur ki sanırısın dili damagına yapıtı bazen olur dilini damagından ayıramaz aslında en cok ta burdan yakayı ele verir diğerlerine bir bahane bulur ama buna bulamaz hatta damağı kururduqu için konsuamaz bile sonra esrar içtiğini anlamak için konusurken düşündürücü sorular sorun ve hızlı hızlı sorun mal gibi kalır sonra unutkanlasır ne konustuqunu unutur konuyu unutur burdan yakalanır sonra kaldırımda yürürken bile o kaldırım tası bile ona yüksek gelir gündüzleri güneşi sevmez sıcağı soğugu sevmez ortası olur en kötüsüde içtikten sonra düşüse geçer buna düşüşe geçiş denir buda esrarın ameleleğidir bayılırsın resmen buda kafası geçtikten sonra olurr :D tecrübe konusuyorr :D ayık olun arkadaşlar

• Esrar içen birini nasıl anlarsınız? Demişsin. Bende Sana Çok Basit Diyorum İşte Cevabın.Gözdeki Beyazlıklar kızarır kırmızı olur ama öyle bir kırmızı olurki cok tatlı gözükür.+ Gözleri parlar. tabi bunlar yeni yeni esrar kullananlar icin olur 1 2 Sene kullananlar icin böyle olur en basit yolu böyle anlarsın.2. Anlaman için. Ona türkür dersin. Tükürürse ve tükürük kuru kücük Se o insan esrar içmiş :)

• Herkes bir şeyler söylüyor çogu yanlış eger sen de uzun süre kullanmadysan anlıyamassn kardeşim Visine göz damlası kullanır gözleri beyazlar tatlı istegi kan şekeri düştügündendir fazla degil ortalama 2 browni yersin açlık hissi sert kafalarda yoktur sakinlerde vardır bazıları tövbe ettirr bu ' kafam geçsin baska bişey istemem bir dahada kullanmam dersin ' kimyasal olanına Bonzai yani jameika denir bu ikisi aynı seydır kimi ben bonzai içtim der digeri bende jameika olum ikiside aynıdır malmısınz nesinz ben 6 yıllk bir tiryakisiym bonzaiden bong olarak'(kova) en fazla 3 kef yani 3 kapak alabiliyorum oda zaten tövbe ettrr esrar 20 den fazla cesidi vardır ' derman , deli , gonca ,cgara , sarı kız felan filan devam eder esrrn saglam olması için köküne rakı alkol karpuz kavun kabukları dökülür her gün sulanır ortalama 10-11 ayda tam boya ulaşır sömekler asıl cigaralardır sizin torbacılardan aldıklarınz esrarın dip' idir bizim tabirimizde pok' cigara denir . asıl olan sömeklerdir kelleler üzerinde olan torbacıdan aldıgnz 10 tl lik kagıtla beraber ortalama 2 gr dır tütünle karıştırılarak içilir damardan alınmaz bir çok hastalıga iyi gelir. ama bzm kullandıgmz sekilde değil kafası 4 saattir ama yaşadıgnz kafa en fazla 1 saat olur gerisi düşüşlerdir en agırı yani daha ilerisi kimyasalda olur. bilip bilmeden kullanmadan anlıyamassn herkes kafasına göre uydurmasn ben diyrbkrlıym en saglam yani en sert olanları buradadır ' dermandır ;) bir çok kafası vardır anlatmakla bitmez 1 kafayı 2. defa yaşamassn . esrr kullandıgını normal haytta anlıyamssn içip geldiyse hareketlerinden visine kullnmadysa gözlerinden anlarsın esrarrn agız kokusu yoktur normal koklarsan gelir ama içiip gelen kisiden asırı tütün kokusu gelir esrarın kokusu yanmadan öncedir. sormak istedklerinizi yoruma yazın cevaplıyım

• Ben haftaya ilk defa içcem bende diyrbekirliyim ama izmirde yaşiyom içtiğim de neler yaşiycam ve gözlerimin alti şişcekmi

• çok iyi anlatmışsın ya hakikaten :)

• visini bulmak kolaymı gardaşm reçeteyle veriyolar doktor tipine bakıyo yazmıyo zaten :D

• Muhabbete tut 2 3 dakika geçtikten sonra sözünü kes ve sen bir kaç bir şey anlat daha sonra bitince ee sen ne anlatıyordun de eger sana 5 saniye sonra cevap veriyorsa ve düşünüyorsa maddeyi kullanmış demektir . Zaten ayakta duramaz ve gözlerini sürekli senden kaçırmaya çalışır .

• arkadaşım bu kişi senin sürekli görüştüğün biriyse anlarsın.. konuşmasından duruşundan.. gözlerinden bakışından.. ama en kesin çözüm test...

• kokusu gelir. yani onun bulunduğu ortamda kokusunu alırsın esrarın. ağzını koklamana gerek yok ona yakınlaşman yeterli olur bunu için. bir de göz bebekleri büyür.

• yaz etkileri die nasıl belli olur

• KokmazAçlık hissler duymazBunlar palavra insanların birbirine bende ictim lan muhabbetiGöz altları ewet morarir ama bu cok uzun süre deİçip geldiyse kisilir gözleri ama damlası var sürmüşse anlayamazsinKonuşurken sesi rahat bı konuşma halı alırBoş boş bakarak dinliyorsa Bunu farkedebilirsen anlayabilirsin

• Ben lise 1. sınıftan üniversite 2. sınıfa kadar içtim. Bağımlılık yapmıyor değil. 1 hafta içmesen canın istiyor. Benim esrara başlamamın sebebi abimin vefat etmesiydi. Böyle merak edip içmeye başlamadım. Ama sana açık konuşayım benim için esrar alkolden daha az zarar veriyor çevreye ve bünyeye. Ben esrar içtiğim zamanlar kafamı koyup uyuyordum. Zaten içmemin sebebi abimle beraber yaşadığımız şeyler aklıma geldikçe ağlama tutuyordu. Alkol alan bir insan karısını çocuğunu herhangi bir kişiye zarar

• sacindan bir kil cek tahlil yaptir aninda cikar

• kokar bir kere, bir de nedendir denemediğimden bilmiyorum canları tatlı çekiyormuş. bir de gözbebeklerinin boyutu değişir

• Gözleri çökmüş olur kayık kayık bakar kan kırmızı olur genelde ve sürekli güler :D

• gözleri çökmüş olur

• Kokudan.

• esrar içen bi insan her ilerleyen zamanda daha kötü duruma düşer saçlarında dökülmeler seyrelmeler olur bi süre sonra gözleri kızlarır ve bakışları uzun süreli olabiliyo yani mesela konuşurkene insana uzun süreli ve donuk bakıyo konuşmalarınada yansıyabiliyo anlasız kelimeler kullanır ve devrik cümleler kurarbilir ama kantahlili yaptırmanı tavsiye ederim eşin buna ragzı olmazsa saç örnegini alabilirsin ondan oradan da tahlil yoluyla anlaşılıyor

• farklı bir tahlil oluyor sanırım bu ne diye gitmem gerekiyor saç teli ile gittiğimde ? geçen bir rahatsızlığı için kan tahlili yaptırdık ama sanırım o sonuçlardan birşey elde edemem

• aile doktorunuz var biliyosun bu konuyu onunla paylaş sana yol gösterecektir

• Hareketlerinden anlasilir ya

• göz bebekleri buyur,dolayısıyla bunlar ışığa fazla tahammul edemezler

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 3

• Gözler yalan söylemez burada devreye giriyorç Gözler kızarıksa, tatlı şeyler veya herhang şeyler yemek istiyorsa genelde esrar içen boş sigara içmez haberin olsun.

• yeni icip yanina geldiyse belki anlarsin. bunun icin kapali mekanda icmesi lazim tabi. bir de duzenli kullaniyorsa goz altlari morumsu olur. kilosundan anlayamazsin. dana gibi olup kes olan da var, ciliz kes olan da var. lakin o morluk ele verir insani. esin oldugu icin gozalti ve gozlerinden anlayabilirsin. hafif dusmeye baslar cunku. ha tum bunlar duzenli, sik icinler icin.

• baygın bakar gibimi?

• ya bunun icin habire icmesi lazim. en basit yontem kokudur. kapali alanda icerse uzerine siner. boyle anlarsin. baya agir cunku kokusu.

• gozu kanlı, goz altları mor ve goz kapakları sis-uyku halinde gibi olur genelde, normal bir insanın yiyemeyecegi kadar asırı tatlı yer, ve esrar kokar

• Çoğu uyuyor ama bu saçmala dönemlerinde değil sürekli bu şekilde zaten ama her zaman saçmalamıyor

• Öncekileri Göster
    • zaten ben birleştiremediğim için arada kaldım.Gözleri ciddi anlamda bozuk 4,5 gözleri.Yani bu saçmalama dönemleri ayda yılda bir oluyor ama gözlerinin kızarık olması efendim çok yemesi çok su içmesi falan bunlar herzamanki hali

• sen boyle yazınca simdi, bosuna kuruntu yapmıssın gibi geldi

Yükleniyor...