Bir erkek neden yalan söyler ?

Kendını daha mukemmel gostermek ıcın mı yoksa karşısındakını saf yerıne koymak için mi?

Yalanlarını farkettınız nasıl bı tutum sergılersınız ?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek çocuklarını incele çok komik tespitler yapacaksın. Erkek çocukların sürekli abartıp ve yalan söylediğini görebilirsin genel olarak. Bu tür abartı ve yalanlar daha güçlü görünmek için yapılır. Kedilerin tüy kabartması, bazı canlıların iki ayağı üstüne kalkması gibi bir savunma mekanizmasıdır. Kedi kabarır ki kendini abartıp büyük ve korkunç olsun, çocuk da yalan söyler ve abartır ki olası mücadeleleri daha başlamadan caydırsın.

Bu işte küçüklükten kalan ilkel bir davranış biçimi olarak kalır çoğu zaman. İşte mesele bu kadar çocukça ve ilkel. Hala olgunlaşamamış olanların daha çok yöneldiği bir davranış biçimi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• ilgi cekmeye calışıyor sanırım

0|0
    0|0
  • Aslında yalan değilde genellikle birşeyleri abartırız.Mesela 10 lirası varsa 100 lira olarak söyler ama iş sonuca gelince patlar o an ise sadece durumu kurtarmak için yalan söyler.Genelliklede bunu karşısındaki insanı etkilemek ve onda iyi bir izlenim bırakmak için yapar tabi yalanı ortaya çıkıncada ne yaparlar bilemem :)

0|0
    0|0
  • yalan biran o durumdan kurtulmak için söylenir ama kalıcı bir çözüm olmz durum meydana çıkar daha kötü bir senaryo ortaya çıkar

0|0
    0|0
  • Ben bu zamana kadar kimseye yalan söylemedim. söylememde bu konuda rahatım neysem oyumdur. kendimi mükemmel göstermek için başvurduğum yalan bana karşı güveni sarsacaktır doğruları söylediğim halde benden uzaklaşıyorsa bir sigara yakar mutluluklar dilerim ..

0|0
    0|0
  • Basit insanlar yalan söyler kendini kurtarmak icin sözde ama mumları yatsıya kadar yanar...

0|0
    0|0
  • kişilik meselesi bu.Kendini daha iyi ve yüksek gösteripçevresini etkileme ve egosunu tatmin etmeye çalışıyo.

Yalanlarını anlayınca münakaşaya girmeden kısa cümleyle mor et doğrusunu söle ama münakaşa etme.

0|0
    0|0
    • Yuzune vurma nıyetınde degılım sadece farkında oldugumu bılse yeterlıydı

• Seviyorum de

-hayır

Seviyorum de

-hayır

Sevıyorum de nulennnn naltak

-Seviyorum

-Yalaaan söylüyorsun..

0|0
    0|0
  • bence kendi özel bilgilerini saklamak için, karizmayı zedelememek için.

daha mükemmel göstermek için.

0|0
    0|0
    • Yalanı ortaya cıkınca fena cızılıyor o karızma haberınız olsun =)

• Alışkanlık tabi ama surekli yalan surekli yalan artık sıkılıyorum. Bende başlıyom kendisiyle çelitirmeye soyleneni kolay kolay unutmam, çeliştigi zaman yapıştırıyom lafı yoksa aptal yerine konmak ciddi sıkıntı.

0|0
    0|0
  • Karşımızdaki kişinin bizi kusursuz sanması için, bazende karşımızdakinin kendisini kusursuz sanması için...

0|0
    0|0
    • Asıl yalanları ortaya çıkınca kusurlu olmuyor mu ?

İyisiyle kotusuyle sevmek varken neden kendımızı kusursuz gostermeye çalısırız ki?

• Ben yalan söylemiyorum bana bakma sadece biraz edebiyat yapayım dedim :D Ama gözlemlediğime göre gerçek bu.

• anı kurtarmak için

1|0
    0|0
  • köşeye sıkıştığı zaman yalanlara başlar...

0|0
    0|0
  • buna birazda kadınlar sebep olur

0|0
    0|0
    • Sıkıstırma gıbı bı durum yok.O haller harıcındekılerı sordum.

Dedıgınde yınede yalan ıcın gecerlı bı sebep degıl

• bak sana bir örnek ve bu çogu erkegin başına gelir(kadın erkeğe su faturasını yatırmasını söyler ve erkek faturayı yatırmak üzere alır fakat erkekler o kadar sorumsuzdur ki unutur (bu sorumsuzluk olayını degiştirmek imkansız)eşi sorar yatırdın mı cevap belli

• kendini mükkemmel gösteri bayani tavlamak için

0|0
    0|0
  • karsısındakini kırmamak için olamazmı...

0|0
    0|0
  • bazen zor durumda kaldığındada yalan söyler..her yalanı ihanet sanma ..

0|0
    0|0
  • Peki bir kadın neden yalan söyler?

0|0
    0|0
  • ihtiyaç duyduğu için pclk yaptığı için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bana yalan yanlış yapan yapan ettiğini bulur canını tam istediğim gibi yakarım ve birgün nerden devam edeceğini bilemez hale getiririm o yalanmı yaptı anladığım gün bende öyle yalanlar yaparımki nerden geldiğini şaşar ve ummadığı bir anda hem yalanını ve herşeyi benim mutluluğum ile sonlanır ;)

Basit ve kişiliği bozuk insanların yapabileceği tek şey budur bende o yalanla devam ederdim ve birgùn pat diye herşeyinden olurdu

Ve benim asıl yalanıma ortada kalırdı.

0|0
    0|0
  • her doğru her yerde söylenmezi savunuyordur

0|0
    0|0
Yükleniyor...