Tek seferde şınav ve mekik çekiyorsunuz?

Tek seferde ne kadar şınav ve mekik çekiyorsunuz? İlk başladığımda inanılmayacak derecede kötüydüm ve zayıftım. Belki üni sınavına hazırlıktan olmuştur bu bilmiyorum. İyi bir üniversiteye yerleştikten sonra fitness salonuna gittim. Orada biraz gelişti. Sonra yurtta kendim şınav ve mekik çekmeye başladım. Şınav sayım komik denebilecek dereceydi = 3 :D Aynen ben de şimdi gülüyorum bu sayıya. Mekik sayım da 10 falandı. 2-3 aydır mekik ve şınav çekiyorum şınav sayım tek seferde 15'e toplamda 50-60 arasına çıktı, mekik sayım da tek sefer 50 toplamda 100-150'ye çıktı. Artık mekikte az set yapıyorum o yüzden bu kadar az sayısı. Bende hiç olmayan sixpacks ve göğüs kasları gözle görülecek dereceye geldi. Siz tek seferde ne kadar mekik ve şınav çekiyorsunuz? Lütfen dürüst olalım :) Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

Güncellemeler:
Yüzme şınav ve mekikten daha etkili mi peki? Fırsat buldukça yüzmeye giderim kampüste. Dediğim gibi şınav ve mekiği yurtta yapıyorum.

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• sinav 100 çekerim ama faydasi yok 20 lik seri yapsan daha faydali mekik ise parçalama zamaninda yükleniyorum yoksa hiç yapmam her sey diete

0|1
    0|0
    • Sizce mekiki parçalamalı mıyız yoksa tek seferde mi yapmalıyız? Şınavda ben de zorlarsam tek seferde 20-25'i buluyorum ama set set yaptığım için 10-15 arası yapıp bırakıyorum.

• hmmm ok ama arasi olmasin bir rakam belirle mesela 12 böyle iki hafta git sonra yükselt

• Tamam teşekkür ederim hocam :)

Kızlar Ne Diyor 3

• her akşam 20 şer 20 şer veya 30 30 ar 3 sefer yapıyorum mekikte, ama 3 tane şınav çekemiyorum yok olmuyor :D

0|1
    0|0
    • Mekik ve pilates topu zaten kızların genelinin yaptığı egzerler :) Boşverin bence şınavı kızlara kol kası yakışmıyor bence.

• Tamam ben de küçükken ne sulama boruları taşıdım hiç söylüyor muyum ama kas olmayınca insan geberiyor :D Şimdi verseler onu kollarıma 2-3 tanesini taşırım tek seferde :)

• dee deee :D eberiyo ki ne geberiyor, yurdun ağırlık kaldırma yerine iniyorum arada 2 el atiyim diyorum ertesi güne kalem kaldıramıyorum :D nerde benim kas gevşeticilerim (anladık azıcık çalışmışsın spor. d)

DİPNOT: çuvalı sırtımda taşıyorum kolumda değil. dd

• Mekik 70-80 yaparım ama şınav maksimum 5 :D

0|1
    0|0
  • 100 mekik rahat çekerim ama bir tane şınav çekemem 😳

0|1
    0|0
    • Aşağıdaki arkadaşın dediği gibi pazarda poşet taşıyamazsınız. Biraz alıştırın kendinizi 5 yapmaya çalışın bari.

• Çok denedim dizlerimin üstünte bir tane cekebildim sonra yere yapıştım asdfgh o da çekmek değilde işte 15 sn felan o pozisyonda beklemekti çok kalori yaktırıyormuş

• İyi işte sizin tüm sorununuz kalori değil mi :D Yakın böyle kalorilerinizi :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Geçen denedim 68 oldu sonra hastaneye kaldırdılar

0|1
    0|0
  • Ben muay thai kursuna gittim. Önceleri 25 şınav 50 mekik iken 6 ayda 60 şınav 250 mekiği gördüm (tek seferde).

0|1
    0|0
    • Tam olarak muay thai nedir hocam?

• Hocam kolay gelsin zor ve tehlikeli spormuş. Gerçek bokstan ne farkı var anlayamadım pek. Çünkü bunda da yumruk atıyorlar gibi geldi bana :)

• Yumruk zaten var. Tekme yumruk diz ve dirsekler. Bu yüzden 8 organ sporu da denir. Ki ben üni sınavı sebebiyle bıraktım. Ama tekrar başlayacağım inşallah

• Tek seferde şınav 50 ama istesem daha çıkarim sadece ısınmak için.
    Mekik 300 e çıkıyorum.

0|1
    0|0
  • 65 sinav 250-300 mekik :)

0|1
    0|0
  • normalde tek seferde 20 şınav fiks ama uğraşınca artıyor 50 yi aşıyor
    yine normalde mekik 100 ama forma girince 150 oluyor tek postada :)

0|1
    0|0
  • şınav 20 mekik 35

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim dürüst cevabın için :) Mekik ama cidden çok az bence.

• dostum tek seferde bu kadar çekebiliyorum fazla yapıca karın bölgemde ağrı oluyor zaten askerde de standartlar budur bide her seferde mutlaka nefees alıp vermek gerekir

• Eğer her seferinde kalkarken nefer veriyorum yatarken nefer alıyorum :)

• 40 tane şınav çekebiliyorum. Mekik ise canım sıkılana kadar çekerim :D

0|1
    0|0
    • Aynen mekik konusunda ben de öyle ter yok bir şey yok, acaba boşa mı yapıyorum sporu diye düşünüyorum bazen.

• Teşekkür ederim kardeşim :)

• Rica ettim ne demek :)

• 50 yumruklarım üzerinde şınav.

0|1
    0|0
  • Mekik günlük 100 baklavam 4 tane şınav zorlasam 15 anca

0|1
    0|0
  • tek seferde rahat 30 şınav mekiği bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Mekiği de denemekte fayda var hocam :) 30 Şınav iyi toplamda ne kadar çekiyorsunuz?

• öncedendi set yapıyodum şimdi denedim 35 oldu ama nefes nefese :D

Yükleniyor...