Sorum psikolog ve/veya psikiatristlere?

Yakın bir arkadaşınızın hırsızlığını veya kleptomanisini kanıtladınız, ona yaklaşım hangi tarzda olmalıdır? yüzüne vurmak mı gerekir ?

0|0
10|14

En İyi Kız Görüşü

• Zaten kleptomani hastası olanlardan çok çektim ben inanılmaz can sıkıcı bir durum... Ve o kişinin hasta olup olmaması da onca paran ve gerekli eşyaların çalındığında umrunda olmuyor... İşin saçma tarafı da çaldıkları şeyi kendileri de kullanmıyor hiç olmayacak yerlere saklıyorlar...

Bu arada toplasan kaç tane psikolog ya da psikiatris çıkar buradan, artı çıksa bile kaç tanesi soruya denk gelir? Ama benim ömrüm kleptomanisi olan kişilerle geçti, bu konuda çok sınandım. ama çaresi yok, sen ona seni gördüm desen de ağlaya zırlaya inkar eder ve çok da inandırıcı davranırlar ve etraftakiler onu madur olarak düşünür seni kınarlar sen bile gözünle gördüğünün bir hayal ürünü olduğuna inanırsın benden söylemesi... Hatta bazen kendi çaldıkları şeyi kendileri bulmuş gibi getirirler, kendilerini kahraman da ilan ettirdikleri olur. Çok acayip bir hastalık, bence hikaye aşamasını geçip, kulağından tuttuğun gibi hastanenin yolunu tut... Tabi cesaretin varsa. Yok ben arkadaşımı kıramam diyorsan devamlı arkanı kolla, çantana kilit taktır, ben hep öyle yapıyordum.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• öncelikle psikologum. sonrasında bazı soruların cevaplanması gerekiyor. bu arkadasın kimden ne çaldı? bunu bilinçli mi yaptı? hırsızlık ile kleptomani farklı şeylerdir biri suç biri hastalıktır.bunu ayırt etmek gerekir. sonrasında onu ne şekilde yakaladığın önemli o sırada ne konustunuz o ne dedi? yani burda iki cümleyle şunu yap demek olmaz.herşeyin doğru anlaşılıp yorumlanması gerekir. istersen mesaj at yardımcı olmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Yüzüne vurmak gerekır kı senı de hacılamasın..

Sonra tedavı olmasını uygun dılle anlat..

Senın yanında yapsa suç ortagı olacaksın

0|0
    0|0
  • bunu ona kanıtladıysan eğer onu tedavi olmaya ikna etmen de kolay olacaktır.çirkin bir şekilde yüzüne vurma tabiki suçlayıcı ithamlarda bulunma.zaten o da hırsızlık yaparken bunu kendi iradesiyle yapmıyor.bu da bir hastalık sonuçta.ona bunu uygun bir dille anlat.ilk olarak kleptomani den bahset.sonra eğer kanıtlayabiliyorsan ona böyle bir rahatsızlığının olabileceğini anlat.zor bi durum.kolay gelsin :)

0|0
    0|0
  • gerekmez

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ki hiç düşünmedim.Yüzüne vurmayacağım kesin de

0|0
    0|0
  • uzak dururum

0|0
    0|0
  • Mutlaka bir psikolog-psikolojik danışmanla görüşmeye ikna etmelisin. Öncelikle onu kırmadan olayı anlat inkar etmesi normaldir, bunun bir hastalık olduğunu anlat. Kolay gelsin..

0|0
    0|0
  • ne çalıyor kimden çalıyor?

0|0
    0|0
  • yazanlar da psikolog psikiyatrdi zati. hoh.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• psikolog değilim ama insan psikolojisinden az çok anlarım...

ona bunu direkt olarak değil de, başkasından örnek vererek anlat...

mesela

"ya bir olay oldu bunu seninle paylaşmak istiyorum... kuzenim şöyle şöyle bişey yaptı ben de ona böyle yapmasının yanlış olduğunu söyledim... sence iyi yapmış mıyım ? sen olsan nasıl davranırdın ? bunu ona nasıl söylerdin ?" şeklinde konuşursan hem onu incitmemiş olursun, hem de bunun ona yanlış bişey olduğunu söylemiş olursun... hem de bu konudaki fikrini almış olursun :)

0|0
    0|0
  • Yaklasma tarzin onu bir Piskolokla görüsmeye ikna etmek olur.

Eger onun yüzüne vurursan ters Tepkiler verir ve kapanir isdedigin kadar emekde versen bir Adimda ilerleyemezsin..

Bu yüzden Piskolokla görüsmeye ikna etmelisin.

bunu siddetle degil Sabirla yapmalisin

0|0
    0|0
  • yüzüne vurman onun yanlıs yaptıgının farkına varmasını saglamayacak

profosyonel yardım almalı

hipnoz seansları ile birlikte

0|0
    0|0
  • En aşağılık 2 suçtan biridir kanımca hastalık kısmına gelince ama hastalık ama suç rencide edilmeli yüzüne vurulmalı

0|0
    1|0
  • Kişiye bu şekilde kleptomani hastası demek olmaz. Bir şekilde farklı sebeple de olsa bir uzmana danışmasını sağlarsanız yardımı dokunabilir.

0|0
    0|0
  • alıskanlıgı yoksa kimsenin olmadigi bir yerde güzelce sorabilirsin. kimilerinde bu hastalıktır. o istemese bile hırsızlık yapiyor. buna engel olamıyorsun

0|0
    0|0
  • Walla valide yanımda olsaydı soracaktımda. Onun bu şekilde ağır hastaları çok fazla. Fakat acilen bir psikiyatri ye gözükmesi gerek.

0|0
    0|0
  • kleptomanisi olan bir insannın yanında bulunursan başın beladan kurtulmaz acilen doktora gözükmesi gerekiyor acilen hemde

0|0
    0|0
  • kleptomaninin veya hırsızlığın ne olduğu konusunda hem fikir olmalısınız sana göre çalmaktır ona göre haktır.bu gibi konularda onun yanlış düşündüğü noktaları açığa çıkarabilmek işe yarayabilir

0|0
    0|0
  • Burdaki tek piskoloji egitimi alan benim. benden başka herkes yazmış. ben yazmıyorum Arkadaş. zaten hata bizde herkesin doktor herkesin piskolog olduğu bir ülkede yanlış meslek edinmişiz.

0|0
    1|0
    • merak etme birgün burdaki herkes onları dinlememiz için para ödeyecek.. :)

• O zamana kadar ben bir sahil kasabasında ufak bahçeli bir evde oturan. teknesiyle balığa çıkan amca moduna girerim :)

• hatasını anlatıp konuyuı klapatın

0|0
    0|0
  • hocam ne kadar yakın arkadaşın

0|0
    0|0
  • mülkiyet hırsızlığı doğurur.

0|0
    0|0
  • ben nöbetçi doktor bilmem kim

0|0
    0|0