Mahsun Kırmızıgül'ün Kürt propagandası yaptığını düşünüyorum.Sizce?

Biliyorsunuz ki bir zamanlar sanatçı olan Mahsun Kırmızıgül son günlerde dizileriyle ün salmaya başladı.Geçen sezondan beri süren " hayat devam ediyor. " adlı dizinin ardından yeni bir diziyle ( adı da benim için üzülme. ) ekranlara gelecek.Yeni dizinin tanıtım filminde Kürtçe sözler söylemesi olsun aklıma bunları getiriyor...Buyrun link

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• dikkate aldığım biri değil.istediği propagandayı yapabilir

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• bir kürdün kürt propagandası yapması bence gayet mantıklı bişey. tıpkı bir yunanlının yunan propagandası yapması gibi, bir lazın laz propagandası yapması gibi, hatta bir hristiyanın gelip müslüman bir ülkede hristiyanlığın propagandasını yapmasının normal olduğu gibi.

hala kürt kelimesine tahammülü olmayan insanlar varken bu ülkede, neden kardeşçe yaşayamıyoruz sorusu çok saçma durmuyor mu sizce ?

0|1
    0|0
    • Kardeşçe yaşanmaz çünkü artık etiketlenmiş bir toplum var.

• Ülkesinde PKK lılara milletten topladığı vergiden maaş veriliyorken, bu çok masum kalmış.

0|0
    0|0
  • Birkaç istisna hariç komple tüm televizyonlar dizileriyle ahlaksızlık propagandası yapıyor.Bu bahsettiğin şeye verdiğimiz kadar bunlara da tepki veremediğimiz için bu haldeyiz işte.Zor çünkü işin ucunun bize de dokunduğu yerlere laf söylemek tepki vermek

0|1
    0|0
    • Hepsi için geçerli bunlar.

• Ben yukarıda sadece bu dizi ve kürtlerle alakalı olarak yaptığın yorumu biliyorum hepsiyle alakalı diye bir ibare yok yukarıda

• Tepki verilme konusunda hepsi için geçerli benim sorum onların bir kolu türünden...Ben o " ahlaksızlık " kısmını dahil etmedim sorumda onu da başka bir soru sorarak irdeleriz madem.

• sen kürtçeyi duyunca irkiliyorsun ben vermek istedikleri mesaja baktığımda gözüm doluyor gerçekten çok farklıyız

0|1
    0|0
    • Kürtler hep ezilmedi, görüyorsunuz ki ezilmiş olsalardı asimile olurlardı ama şimdi ayrıcalık veriliyor.Neresi ezilmiş bunların sizce?

• ben sansasyonel bir olayını duymadım ama doğu türkülerini ve kültürünü seven bir sanatçı mahsun.kürt de candır canımızdır, pkk dır araya nifak tohumları sokmaya çalışan bunu çok iyi bellemek lazım kürtçe varsa lazca da var fragmanda laz oğlanın kürt kıza olan aşkını anlatan bir fragman bunu böyle yorumlamak lazım diye düşünüyorum ama unutma bu vatanı bizler de seviyoruz yani şu sayfada benim gibi düşünen arkadaşları kastediyorum

• Bir şey demiyorum.

• Mahsun Kırmızıgül'ü bilemem ama dizilerden her şey beklerim. Bir de ne çıkıyorsa genelde ATV'nin dizilerinde çıkıyor. İzlemeyin kardeşim sizde.

0|1
    0|1
    • İzlemiyorum frangamı gözüme takıldı sormak istedim.

• Duyarlılığın için beş yıldız veriyorum. Olabilir bir şey.

• Teşekkür ederim.

• Bizim turk milleti bu kadar saf olunca pkk propagandasi bile yapilmasi normal oldu mahsun kurt propagandasi yapsa ne olur yapmasa ne olur bu millete yakinda aponun meclise girisinide gosterecekler boyle devam ederse

Artik su kurt irkindanda nefret eder oldum boyle muptezellerin yuzunden

0|0
    0|1
  • Mahsunu sevmem ben, aynen öyle

0|0
    0|2
  • adam yerine koymam

1|0
    0|1
  • kürtçe sözler seni rahatsiz ediyorsa sorun sende

0|1
    1|0
    • Evet rahatsız ediyor, Atatürk isteseydi zamanında o dili ilan ederdi ülkenin dili olarak.

• bak sen nerelere gittin ben ders konulara girmedim sadece kürt sözlerinden rahatsiz oldugunu söyledin bende ona cevap verdim her insan kendi dilini konusmaya özgürdür

unutma fasizm bu ülkede her zaman yapilmistir pasamdan konustun onun gibi bir adam olsaydi zaten sorun kalmazdi adam gibi beraber yasardik

• Peki.

• sanatın sanatçının siyasi görüşü olmamalıdır!

1|0
    0|0
  • düşüncelerin art niyetli ve beni ürküttü. bilmeden konuya hakim olmadan kürtler hakkında yorum yapmamalısın

0|1
    0|0
    • Bilmeden diye bir durum yok ki..Türkiye vatandaşı olan bir kişi neden Kürtçeyi sıkıştırır oraya? Zaten farkındaysanız ayrıcalık verildikten sonra bu tarz şeyler artmaya başladı.

• uykum var sevgili gizli kullanıcı.. zor yazıyorum anlayamaman doğal..

senin yorumlarında samimi olduğuna inanmıyorum diyorum

• İster inan ister inanma sen bilirsin.

• Ben katılmıyorum

0|1
    0|0
    • Niye?

• Tanıdğım bir tek byn hariç kendisiyle aynı görüşü paylaşmayan insanlara tüm bayanlar az yada çok ters tepki mutlaka veriyo :)

• Bayan ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

• Mahsun Kırmızıgül'ün kafasından uydurduğu şeylerle Doğu'yu anlattığını düşünmüyorum, duygu sömürüsüne dayanan basit diziler filmler yapıyor, yiyeni çok oluyor nedense

0|0
    0|0
  • Yapsın, ne var bunda ?

0|1
    0|0
  • faşistin kadın olanı da bir başka be arkadaş

0|1
    0|0
  • yanlış bence

0|1
    0|1
  • kürtçe söz söylenmesini neden bir propaganda olarak algılıyorsun ki? benim çevremde çok kürt arkadaşım var kürtçe konuşurlar yanımda anlamam ama hiçbirinde bir art niyet görmedim. kendi kültürüne uygun işler yapması hoş bence ve mahsunun sinema filmlerini de izledim gayet iyi gidiyor. bak bende sana bir video göstereyim benim yanımda ki arkadaşlarım da tam o şekildeler link

dış politikaların yaptığı bir ayrımdır bu, benim dedemle onların dedesiydi aynı savaşlarla bu ülkeyi bize armağan edenler, takılma öyle basit şeylere. bak bu linkte ki filmi de ülkenin bir çok ilinde gösterime almadılar, sence nedendir? bence yapılan esas propaganda odur. bir ülkede bir sinema filmi gösterime alınmıyorsa orada çok büyük bir propaganda var demektir.

0|1
    2|1
    • Ben kaldıramıyorum üzgünüm...Benim yanımda Kürtçe konuşamaz ben nasıl ki çerkesce konuşmuyorsam..

• off daha okuyamıyorsun bile. neyse devam et. ben mahsun dinlemiyorum fanatiği de değilim zaten. ne biliyosan öyle devam

• He öyle.

• yapılanlar orayı tanıtıyor faşistce düşünmek yersiz olur .

0|0
    0|0
  • olma ihtimali var

0|0
    0|0
  • I love you " desem Romantik "Ez te pır xezdıkım " desem Terörist olurum. Ne diyelim.

0|1
    1|0
    • Ben ona da karşıyım sadece Kürtçe değil.

• Neden, Türkiye vergisini kürtlerden de alıyor. İçerisinde kürtlerde yaşıyor. Neden bir laz , lazca bir şarkı söylediğinde bu kadar tepki vermiyorsunuz ?

• Ayrıcalık onlara da verilsin onlarda söylesin madem...Kayırılmalarını sevmiyorum.

Kızlar Ne Diyor 4

• Neyin kafasını yaşıyorsun arkadaşım?Kürt Propagandası ne ya?Balkan dizilerinden,karadeniz dizilerinden haberin yoksa bu soruyu sorman hata olmuş.Sevgiler..

0|1
    0|0
  • Adam kendi bölgesinde bulunan insanları anlatıyor nasıl konuşmalarını bekliyorsunuz ki? KitapTürkçesiyle mi? Kürt= terörist değildir aklınıza kazıyın bence ayrımını

0|1
    0|0
  • kürtçe kelime duyunca kabarıyosun eyvallah, bir çok dizide fransızca ingilizce konusmalar geçiyo? bunu da geçtim dizilerin çoğu geleneklere uygun olmayan batı özentili diziler? bunların yanında mahsun kırmızıgülün yaptıgı filmler bence gayet normal geliyo ki adam gayet başarılı dizilere imza atıyo. Belirtmek isterim ki ben karadenizliyim, kürt laz çerkes ayrımı yapmam. bi iş başarılıysa başarılıdır değilse değildir. bunların tümü BENİM FİKRİM tabi.

0|1
    0|0
    • Seksenlerden başka dizi izlemem.

Olabilir başarılı olması normal çünkü hep dram var.

• başarılı olmak için drama ihtiyaç yok ki, Seksenler komedi ama başarılı? Avrupa yakası komedi ama başarılı? Kurtlar vadisi yıllardır bi fenomen olarak ekranlarda? Dramla ilgisi yok yani bence

• Propaganda mı yapıyor bilmem ama işlediği konular benzer ve aynı tip insanları içeriyor bence. Sıktı.

0|0
    0|1
    • Kesinlikle.Hep bir acındırma, hep bir dram.

• Aynen ruhum daralıyor görünce acı çeken bir onlar sanki. Anlatması güzel tabi ama sürekli sürekli bayıyor.

Yükleniyor...