Zilhiccenin son on günü hangi duaları okumak ve ibadetleri yapmak gerekir?

zılhıccenın son on gunu hangı duaları okumak ve ıbadetlerı yapmak gerekır? Ve sız hangı ıbadetlerı yapıyorsunz?bu mubarek gunlerın onemlerını bılıyor musunuz?

Güncellemeler:
ılk on gunuymus pardon arkadaslar bugunler cok degerlı Allah katında dıkkat edın ıbadetlerınıze dualarınızı kacmaz bugunler ona gore:) hepımız bırbırımıze dua edelım serlerden korunalım hayırlara vesıle olalım amın

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Zilhiccenin ilk günlerinde tutulan oruç, bir yıl oruç tutmaya bedeldir. Bir gecesini ihya etmek de Kadir Gecesi’ni ihya etmek gibidir. ( İbni Mace )

Zilhiccenin ilk on gecesinde yapılan amel için, yedi yüz misli sevab verilir. ( Beyheki )

Terviye günü (Arefe’den önceki gün) oruç tutup, günah söz söylemeyen Müslüman Cennete girer. ( Ramuz )

Zilhiccenin ilk 9 günü oruç tutan, her günü için, yüz köle azat etmiş veya cihad edenlere yüz at vermiş veya Kâbe’ye kurban için yüz deve göndermiş gibi sevab alır. ( R. Nasıhin )

Bu on günün hayrından mahrum olana yazıklar olsun! Bilhassa dokuzuncu (Arefe) günü oruçla geçirmelidir! Onda o kadar çok hayır vardır ki, saymakla bitmez. (T. Gafilin)

Zilhiccenin ilk 9 günü oruç tutana, her günü için bir yıllık oruç sevabı verilir. ( Ebul Berekat )

Zilhiccenin ilk on günü fazilette bin güne, Arefe günü ise on bin güne eşittir. ( Beyheki )

Zilhiccenin ilk on gününde yapılan amellerden daha kıymetlisi yoktur. ( Taberani )

2|0
    0|0
    • sen tutuyor musun orucu? Bır de orucu sabah ezanı okunurken baslıcaz aksam ezanı okunurken accz degıl mı aynı ramazandakı gıbı?

• Hadi Allah kabul etsin bakalım. :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Zilhicce ayında olduğumuzu senden öğrendim :)

Normal namazı tam kılabilsem

Sevinçten uçacağım

0|0
    0|0
  • Oruç tutmak. Ve orucun son günü bayramın ilk günü orucunu kurbanının etiyle açmak. Ayrıca böyle bir konu için +5 yıldız.

0|0
    0|0
  • o değilde bana da ara sıra dua edin imana geleyim ;)

1|0
    0|0
  • zilhice dualarını okuman yeterli

0|0
    0|0
  • aletli jimnastik

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Zikirler olabilir .. Hatta 1000 ihlas arefe günı inanarak okumakta fayda vae . Oruçlu olmak . Sonra günlük ibadetler ve Kur'an okuyabilirsin

0|1
    0|0
  • Böyle şeyler bana samimiyetsiz geliyor...

İçinden ibadet etmek geliyorsa, bir ayetel kürsi bile okusan sevap olur ama zorundalık varmış gibi olursa zaten olmaz..

0|0
    0|0
  • ne demek oluyor bu canım affına sığınarak:(

0|0
    0|0
  • ilk kez senden duydum. muhtemelen 10 dk sonra unutcam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...