Laf söyleyemeyip altta kaldığınız olur mu ?

herkes hazır cevap olacak diye birşey yok ama herkesin illa verecek bir cevabı bulunur ve de ne olursa olsun genelde iyi kötü bir şekilde cevap verir laf sokarız yeri gelince.

Bu sefer ibreyi kendinize çevirin ve bugüne kadar ki altta kalmışlıklarınızı bir düşünün.karşı taraf hakikaten sizin açığınızı yakalamış sizi köşeye sıkıştırmıi ve size topu atmış siz o topla fazla oynayıp topu karşı tarafa mı kaptırsınız taça mı atarsınız veya kontraya çıkabilme kabiliyetiniz nedir ?

O an neler hissettiniz o hırsınızı nasıl ve kimden çıkardınız veya sonradan daha okkalı bir cevap için sabır mı ettiniz ?

0|0
15|17

En İyi Kız Görüşü

• Güzel bir soru :).Misal örnek vermek gerekirse bu sitede oldu.İlk üye olduğum dönemlerde bir iki üye laf sokup gidiyorlardı.Ve ben bir çok kere cevap olarak gülümsüyordum.Gerçek hayatta aynıyım.Bazı insanlara bu dengesiz bir davranış gibi görünebilir.Hani korkak işte kavgadan kaçıyor işte kendini savunamıyor vs.Hiç öyle değil.Neden susuyorum ve gülümsüyorum biliyormusunuz? O haksızlık yapıyor.O daha suçlu.O ezmeye çalışıyor.Onun vicdanınla hesaplaşması daha ağır olacak.Ben gülümsüyorum çünki zamanı gelince ben ona dersini vereceğim.Sabırla bekliyorum.Dersini vermesem bile o içindeki o kişilikle kendini zahten yakacak.Susuyorsam bir bildiğim vardır .Gülümsüyorsam bir nedeni vardır.Hiç kimseye kendi ezdirmem.Ezenler öyle sananlar ve yanılırlar.

Hakkımızda hayırlısı olsun ve iyi pazarlar :)

0|1
    0|0
    • En güzel cevap benim için buydu. Çünkü aynı düşünceye sahibim. Seviyesiz insanlara sadece gülümserim. Fakat aklımda o kişi yer edinir. Zamanı geldiğinde en güzel cevabı vermesini de iyi bilirim.

• Söylemem :)

• Bu sitede ilk defa sizi karşınızdakinini kestirip atarken gördüm :)

Kızlar Ne Diyor 14

• haklılık payı olan cevap veremeyeceğim bir durum olursa kabul ederim doğru oda benim hatam , ayıbım derim karşı taraf genel de savunma yada saldırı beklediği için afallar bu da yeterli olur :)

0|0
    0|0
  • çok kırılırsam cevap vermem altta kalırım boğazım düğümlenir ama tabi bunu bana çok sevdiğim biri yapabilir. onun dışında cevap vermiyorsam umursamadığımdandır. özellikle bazı tiplar vardır onlarla laf dalaşına sakın girmeyin daha ne sölediğinizi anlamıyorlar cahil desem cahillere ayıp olur o derece

1|0
    0|0
  • Coksinnig zaman hic birsey soyleyemiyorum ... Duruma gore degisiyor ama .. Eger cok cok sinir olduysam laflaari yedirtirim valla.. Ama hirs yapip bende ona laf sokayim diye ugrasmam. Sustuysam Allah rizaasi icin susmuslugum vardir..

0|0
    0|0
  • intikam soğuk yenen bir yemektir o gün yutarım sonra acısını çıkarırım ki olduğu çok olmuştur. beklerim

0|0
    0|0
  • oldu çok oldu anneme karşılık vermedim düşündüklerimi söylemedim sinirimden odam gidip ağlardım.

0|0
    0|0
  • cevap vermeye tenezzül etmediğim insanlar için lafın altında kalan insan yapısına sahibim ama normalde lafın altında pek kaldığım söylenemez.

0|0
    0|0
  • ben hep yerinde veririm de cevabımı annem biraz komik

biriyle tartıştığında bişey söyleyemiyor eve gelince ah keşke şöyle deseydim böyle deseydim diyor.

0|0
    0|0
  • Laf sokacak kadar bile değer vermediğim,bir şeyler anlatmak için çabalama ihtiyacı duymayacağım insanlar oluyor bazen karşımda. Onlar laf sokup beni susturduklarını sanıyorlar da durum başka işte.

0|0
    0|0
  • amaan

0|0
    0|0
  • Takmiyorum

0|0
    0|0
  • cevap vermeyerek önemsemedigimi belli ederim umursamam.yani herkese cevap vermem

0|0
    0|0
  • çok oluyo. sevmiyorum laf dalaşını.

0|0
    0|0
  • ben bu yüzden psikologa gttm,şimdi ilaçlarımı alıyorum dünya umrumdadegil

0|0
    0|0
  • ya sorma arkadaş.ben bu durumdan acayip muzdaribim ya.eskiden acayip laf sokan,altta kalmayan ben gitti,hiç bir şeye verecek cevabı bulamayan biri geldi sanki.laf soktuğum insanların ahı mı tuttu nedir.bi türlü verecek cevap bulamıyorum.sonra olay bitiyor konu kapanıyor benim aklıma anca geliyor.keşke şunu deseydim.niye dememişim diyorum.o da insanın içine dert oluyor bi zaman sonra.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir sor bakayım laf söylemelerine kızıyo musun diye :))) dostum herhangi bir akrabama küfredilmedikçe ben takmam bile.bazen derler ya susmak bazen en güzel cevaptır diye.susarak umursamadığını gösterirsin.altta kalan sen değil o olur.ama bazen tartışırken bitirici vuruşu yapan ve ondan sonra konuşamayan biri ise bu durum geçerli değil :)))

0|0
    0|0
    • lafı yediğin o ilk an hiç mi birşey hissetmiyorsun kızgınlık sinir vs

• bir yansıtır iki yansıtırsın sonra yatıştırmayı öğrenirsin kendini

• kardeş ben umursamadığım için onu pek bilemem.ama hissetmenin her zaman dışarı vurulabilir bir duygu olduğunu düşünüyorum.

• H.z Mevlana'ya yönelik eleştiriler vardır.sorarlar efendim şöyle böyle diyorlar siz neden cevap vermiyorsunuz diye cevaben der ki

''Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek cevabım vardır ama lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye''

0|1
    0|0
  • Karşımdaki kuracağım cümleyi idrake hava muhalefeti yapacak irtifada ise "cahille sohbet, cehalet bulaştırır" der geçerim.

0|0
    0|0
  • İşler daha kötüye gitmesindense, altta kalırım.

Sonradan daha iyi bir cevap için hazırlarım kendimi

0|0
    0|0
  • olmaz mı sonra eve gittim " ulan kız ne laf soktu be püfff "bir hafta evden çıkmadığım oldu

0|0
    0|0
  • dil din ırk yaş gözetmeksizin taşı gedigine koyarım

0|0
    0|0
  • manyak çok

0|0
    0|0
  • bazen oluyo hep ben sokmuyom lafı :D

0|0
    0|0
  • Bazen karşı tarafın kelime sarfiyatina değmeyecek olduğunu görüp susmak büyük bir erdemdir.

0|0
    0|0
  • Başka pozisyonların da olduğunu bilmekte fayda var.Alt üst nereye kadar.

0|0
    0|0
  • tartışma insanı değilim.

0|0
    0|0
  • evet altta kaldığım oluyo çünki o o an üzerimde oluyor:)

0|0
    0|0
  • malesef

0|0
    0|0
  • Olmadı ...

0|0
    0|0
  • Ben daha çok Aziz Yıldırım olmayı seviyorum.

0|0
    0|0
  • ben sadece hatunla rodeo yaparken altta kalırım. başka yolu yok:)

0|0
    0|1
  • genelde laf altında kalan biri değilim illa vericek bi cevap bulur veririm ama. karşındaki öküzse anlamıcaksa susmayı tercih ederim oda kendi susturdu sanıp havaya girer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...