Siz böyle bir eşe nasıl davranırdınız?

evlendim 2 ay oldu eşime fazla kızmadım temizlik olsun ymk olsun halsizim dedi dışarda yedim pantolonlarım ütüsüzdü olsun yaparsın dedim akşam yemek yapıyımmi derken bile bırak oturayım yap deme gibi ses tonuyla dediğinde yok yapma aç değilim dedim elbisemi çıkardığımda arkamdan alan olmadığını görünce şunları toplarmışın dediğimde off deemesen şaşardımdıyen bir eş annem yakın gidip özledim dediğinde tamam yarın tamam öbür gün tamam anneme yemeğe gel ben yorgun olabilirim dediğimde surat hafif birşey istediğimde surat ben kötü birimiyim

0|0
13|7

En İyi Kız Görüşü

• kötü değilsin tabi ki ama senin de ne istediğini bilmeden beklentiye girme eğilimin var.. bu kötü bir şey değil misal sevdiğimiz için herşeye katlanabileceğimizi düşünüp aksi durumları anlayışla karşılarız ama beklenti de içimiz de büyür bu beklentiler karşılanmadıkça ben bunu mu hak ediyorum diye sormaya başlarız.. hayat müşterektir eşini ne kadar seversen sev sorumluluklarını alma konusun da çok taviz verme kızarak baskı yaparak değil tabi bu konuda beklentin olduğunu açıkça konuş nasıl ki sen çalışıp eve para getirmezsen onun beklentileri karşılanmıyacak senin de öyle hayatı paylaşacaksanız oda sorumluluklarını bilecek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• konuşarak ilerleme katedebilirsiniz. bu şekilde içinize atarak eşiniz de düzelmez siz de kendinize ettiğiniz kötülükle kalırsınız. allah korusun pek çok hastalıgın sebebi sinir, stres, içe atma, için için sıkıntı yapma :/ en güzeli açıkça konuşmanız. umarım en kısa zamanda sorunu çözersiniz

1|2
    0|0
  • Çok üşengeç bir eşiniz varmış . Siz kötü biri değilsiniz ama severek evlenmediniz sanırım. Yada eşiniz sizi sevmediği için size hizmet de etmek istemiyor. Bence canınızı sıkmayın ve artık ağırlığınızı koyun. Alıştırın artık. İpleri almış eline. Düzeltmenin zamanı gelmedi mi? Fazla ılımlı davranıyorsunuz. Yani kötü davranın demiyorum ama yapması gerektiğini söyleyin. Siz yumuşak başlı oldugunuz surece o sıze boyle davranmaya devam edecektır. Agırlıgınızı koyamamıssınız.. Evlılıgın paylasımlarla olcagını ve herkesın sorumlulukları oldugundan bahsedıp yapması gerektgnı anlatın. Eşiniz de çalışıyorsa yanı ev hanımı degılse halsız olması normal ama eger ev hanımıysa neden yapmıyor kı. Bence ondan once sızın ona karsı davranıslarınızı duzeltmenız gerekıyor. Bıraz rahat bırakmıssınız. Gercı zaten ıcınden gelmıyorsa sızden pek hazzetmıyor demektır.

0|1
    0|0
    • 8 yıl konustuk

• O zaman oturup konusmalısın. Herkesın sorumlulukları vardır.

• İş sende bıtıyor. Tamam kadınlar hızmetcılık ıcın evlenmezler ama sen gorevını yapıyorsn eve bakıyorsn ona bakıyorsun neden o da gırevını yapmıyor senı ısıne utusuz gonderıyor veya dıger seyler vs. Oturup konus. Hala aynı devam edıyorsa altında dedıklerı gbı baska bırsey aramalısın. Hangı bayan evıne bakmaz ki.. Hele yenı evlıyse.

• Sanırım sadece sevdiği için evlenmiş.Şu durumda evliliğe hazır olmadan evlendiğini düşünüyorum eşinizin.Çünkü evlenmeden önce her insan bir müddet düşünür ben bir evi çekip çevirebilirmiyim iyi bir eş iyi bir ev hanımı olabilirmiyim diye.Herşeyi göze alıp seviyorum ne olursa olsun diyerek yola çıkıldığında bu durumu yaşayan çok fazla insan var.Bence eşinize bu açıdan destek olun onun evliliğe bu sorumluluğa alışması için yardımcı olun hissettirmeden kırmadan hayatın iki kişilik bir sorumluluk olduğunu anlatın.Henüz adapte olamamış 1-2 sene içinde herşey yoluna girer.

0|0
    0|0
    • ınsallah tesekkur ederım arkadaslar daralmıstım kımseye soylemedımde soylesem farklı olurdu yanlıs anlasılmalar cok tesekkur edıyorum

• sen yüz verdikçe ve bu kadar tölerans gösterdikçe o hiç bir zaman evli olduğunun farkına varamayacak. Sorumluluk alması gerektiğini üstüne basa basa vurgula. Tamam kadınlar evde temizlikçi değil ama erkekte para babası değil bunu herkesin kabullenmesi gerekir. Zaten yorgun ve sitresli bi gün geçiyorsunuz bide evde surat yada bu ilgisizlik bi süre sonra sıkar sizi. Anlayış göstermesi lazım

0|0
    0|0
  • nereden buldun bu hatunu ? cidden merak ettim.. nasıl tanıştın da evlendin..

0|1
    0|0
    • 8 yıl konustuk aglama sızlama bıraktım olmadı ıntahar ettı yalvardı duzelıcemdıye ben anlamadım kımseyı kırmadım kırmakta asla ıstemem ama neden boyle oldu sınama dunyası demek dogru nedıyım uzuluyom ama ıcıcn ıcın

• henüz 2 ay olmuş,tavrını koymalısın .. herkez haddini bilecek.. yoksa ömür geçermi böyle bir eşle .. iyi düşün..

• Böyle bi insanın kıymetini bilmiyorsa yazık.. cidden yazık..

0|1
    0|0
    • katılıyorum sana. Boyle anlayıslı bır ınsanın kıymetını bılememıs

• Eş hizmetçi değildir, kendi isteğiyle yapmalıdır.Sen otur konuş onunla ama hakaret etmek için değil, yapıcı bi şekilde. Daha yeni evlisiniz madem nasıl başlarsa öyle gider. Kadın da erkek de sorumluluğunu bilmeli...

0|1
    0|0
  • Yok kötü değilde biraz şansızsın galiba :( Bazıları pamuk prenses gibi yaşadığından, evlenince bu işler onlara külfet oluyo, kaç tane yakından tanık oldum. Baba evinde, hep anne yapmış herşeyi, evlenince koca çay çorba isteyince de öfler pöfler. Allah kolaylık versin size .

0|0
    0|0
    • aynen oyle annesı aman kızım dur soyle yapma ben yaparım dıyordu goruyordum nasıl acaba duzelırmı zengın sasalı bır konumda degıllerde yanı nasıl oldugunuda bılıyorum ama nasıl oluyo anlamıyorum haklısın

• Arkadaşlar arasında bu kızlara Pamukdan üretilmiş kızlar diyoruz :) Şaka bi yana zenginlik meselesi falan değil işte, annenin ailenin suçu bu aslında, neyse düzelir diye ümit ediyorum

• Çalışan bir kadınsa olabilir sende yardım et dicem ama çalışmayıp da böyle yapıyorsa altında başka şeyler aramak lazım

0|0
    0|0
    • calıstırmadımda 8 yıl konustuk okusun bıtırsın sonra calısma dedım asla hemde ben bakarım yeterkı huzur dedım tamam soz verıyom dedı ama herseye soz verıyo alıskanlık azındakı

• çalışmıyo yani o zaman tembel bir karın var arkadaşım yapacak bişey yok

• simartma!

0|1
    0|0
  • ömür törpüsü

0|1
    0|0
  • Erkek olup boyle bir seyle karsılassaydım ukraynalı hizmetci getirirdim, samimiyim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• zamane kızlarından evde çok beklenti içine girmeyecen

0|0
    0|0
  • Bir akşam onu al güzel bir akşma yemeğine çıkın...karı kocaysanız bu tür sorunları yüz yüze konuşabilirsiniz...Tüm sıkıntılarınızı birbirinizle paylaşın daha fazla büyümeden...

0|0
    0|0
    • 3 aksamda bır bahaneyle cıkıyor zaten arkadassım rahat olayım baska bırsey dusunmuyor

• bide ondan dinlemek lazım.

0|0
    0|0
    • yalan atıcak halım yok kardes ıckım kumarım dısarı alem hayatım yok web grafık tasarımcısıyım evıme gecıyom ısıme bakıyorum cızımlerle ve aksıne onuda ıhmal etmıyorum esımı needen kotulıyım napabılırım dıyorum ama alısma devresıymıs kızlar oyule dıyor

• inş.düzelir herşey takma kafanı.

• Nişanlım ev işleri konusunda ben hizmetçimiyim diyordu? Bende tam sen yat dur evde ben hizmetçi tutarım senin eline vereceğim parayı da hizmetçiye veririm demiştim.. Sonuç olarak tam ben yaparım ev işlerini demesiydi :D

0|0
    0|0
  • Harbi Ömür Törpüsü Ya Allah Sabır Versin...

0|0
    0|0
  • Allah sabır versin sana kardeşim sınanıyorsun , bu yüzden evlenmek saçma işte

0|0
    0|0
  • bknz. kızılcık sopası

0|0
    0|0
Yükleniyor...