Yeni spor yapmaya başladım biraz kilo vermem gerek

yeni spor yapmaya başladım brz kilo vermem gerek koşu bandında kaç dakika koşmam lazım ve ayriyeten kilo verebilmem için farklı egzersiz yapmam gerekir mi ?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kilo boy durumuna bağlı olarak 20 dakikadan az yapmaman lazım. Maksimum da 1 saat 15 dakika bilemedin 90 dakikada kardiyo hareketlerini bırakman lazım. Nabız durumu çok önemli. Ne çok mıymıy ağır bir tempoda yapacaksın ne de nefes nefese kalbin güm güm atarken nabız 180'e uzun süre vurmuşken devam etmeyeceksin. Ben genelde vücudu şaşırtmak için 3-5 dakika alçak tempo sonra 1-3 dakika yüksek tempo öneriyorum ve kendim de yaptım oldukça da faydasını gördüm. Bunun yanında ağırlık çalışıyorsan kas kaybın çok olmasın diye çok tekrar 3-4 set hafif ağırlıklarla çalışman lazım.

Vücutta özellikle de doğal olarak göbek bölgesinde çok fazla yağ varsa, sabaha kadar mekik çeksen çok fayda etmez. Mekik sadece karnı sıkılaştırır ama olan yağı kolay kolay eritmez. Koşma, yüzme, hızlı tempolu yürüyüş, bisiklet ve moonwalk ya da crosstrainer denen aletler birebir bunun için. Ayrıca kürek aletini de şiddetle tavsiye ederim.

Her şeyden önemlisi de besin dengesi. Yatmadan 4 saat önce yemek yemeyi kesmiş olman lazım. Akşam yemeğinde unlu gıdalardan uzak durman lazım. Şeker zaten vücudun katili. Kola gazoz alkol direkt kilo aldırıyor çoğu meyvesuyu da dahil. En fazla çay içiyorsan tek şekerli içersin sabah ki şekersize alışabiliyorsan çok daha da iyi olur.

Proteinli besinleri almayı kesersen, fasulye et tavuk gibi şeyleri kesersen eğer yağın yanında kas kaybında başlar ciddi olarak. Kilo vermiş görünürsün ama acayip sarkmalar olur vücudunda. Günde hadi en azından 2 günde bir et yemeye özen göstermeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kilo problemin fazla ise diyetisyen eşliğinde zayıfla derim. çünkü uzmana başvurmayanların bazıları ya zayıflayamıyor ya da zayıflayayım derken yanlış spor yaparak kilo alıyor. sporu yanlış yaparsan yağ yakamazsın ve yakamadığın yağların üstüne kas oluşur. kas kütlende artış meydana gelir bu da doğal olarak kilo alman demektir. ancak yağ kütlen sabit kalır. sonra tekrar zayıflamak istersin bu kez de yağ yerine kaslarından azalma olur. çünkü yanlış sporla vücut yağdan önce kasları yakmaya başlıyor.

1|2
    0|0
  • Ben hep plates derim. Plates kısa yoldan sıkılaşmak, incelmek için en mükemmel yöntem... Sadece onbeş dakikanı alıyor ama sanki saatlerce spor yapmışçasına tüm vücudun ağrıyor, cımcılık terliyorsun, koşmuş kadar oluyorsun ve en önemlisi zamanın gitmiyor. Boş bulduğun heryerde yapabilirsin.

Plates yanında 2,5 litre su iç...

Akşam 18:00 dan sonra yemek yeme... Yemeğini normal ye sadece hazır yiyeceklerden (döner, hamburger, pizza) ve ambalajlı ürünlerden kaçın. Bu ambalajlı ürün ne olursa olsun kaç, Bu ürün yoğurt, süt, et bile olsa çünkü onların içinde katkı maddeleri mutlaka olur o da bizim hücrelerimizin hoşuna gitmeyen ve ters tepen şeylerdir. Aslında doğal yiyecekler bulabilseydik ne yaşlanır ne de kilo alırdık, doyana kadar yesek bile...

Neyse, kola ve cipsi saymıyorum bile, uzak duracaksın, yoksa beleşten zayıflamak nerdeee?;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• aslinda spor yapmak onemli ama yeme icme cok daha onemli, benim bu dedigimi yaparsan 3 ayda rahat 20 kilo verirsin hocde zorlanmazsin, geride almazsin garanti!, ilk olarak $ekerli icecek hic icmeyeceksin yani cay iciyorsan $ekersiz iceceksin, ve hic icmedigin kadar su ic gunluk 5 su bardagi kadar yani, sabah kalkar kalmaz illaki ic her yemekten oncede ic, asitli icecek icme.. yiyeceklerde bolbol protein ye, yani en fazla yumurta yiyeceksin demek bu, google'dan proteinli yiyecekler bulabilirsin+ ekmek yeme+ makarna tarzi yiyecekler, ccips cikolota zaten besit seyler bunlar, yenmemelerini herkez bilir... aksam 5'den sonra yemek yeme yesil cay, ve siyah kahvede aksamlari iy gelir metoborisma calistirma acisindan

0|1
    0|0
  • fazla yağın yoksa kas inşaa et ardından definasyon zamanına girdiğin zaman yakarsın yağları vede kasları parçalarsın fazla antreman yapma yeniysen sana süper seti flan önerircem de daha zamanı değil aralık ocak gibi piramit set yaparsın şubat mart gibi süper set ardından yaza hazırlamak için definasyon programı yaptırırsın hocana yaza fit şekilli bir vücutla girersin akşam 7 de yemeği kes protein alımlarına dikkat et karbonhidratla yağı aynı öğünde alma günde 30 dakika kardiyo çalışması da yeterlidir sabahleyin ise 1 tam yumurta ye 2 tane de beyazını ye tıkıyo zaten ben bazen 10 tane falan yumurta içtiğimi hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • ben her gün 2 saat spor yapan bir insanım kilo verme konusunda yapacakların şunlar.

vucut yağ yakmaya başlama zamanı 20 dk sonra başlar terlemen lazım ve ekmeği hayatından çıkarman gerekiyor çok az yiyeceksin.

ve rejim de göbek çevresini eritmeyi hızlandırman için kesinlike günde 2 kase yoğurt yemelisin ve bol süt içmelisin ben bu olayı 3 aydır yapıyorum göbeğim ciddi anlamda eridi

0|0
    0|0
  • Bilinçsizce yapılan diet ve spor sana zarar verir... Uzmanlara danışman gerekiyor.. onlar bunyene göre bir program hazirlarlar..

0|0
    0|0
  • bunu birtek kosmayla yapamazsin (:

1cisi yemeye icmeye dikkat edeceksin..

2cisi tek kosma yetmez..

0|0
    0|0
  • 20 dakikadan sonra vucüt kalori yakmaya başlıyor

0|0
    0|0
  • Bunu spor hocanla konuşabilirsin

0|0