Ne kadar yürüyüş yapmak gerekir?

selamlar,

61 kilo ve 1:58 boyundayım.. kilo vermek istiyorum. bir diyet dokturuna gittim .. kendisi ideal kilomun 54 kilo oldunu ve 2 ayda 7 kilo verebileceğim bir diyet listesi hazırladı...

açıkcası ben daha çok vermek istiyorum yani 9 - 10 kilo kadar 2 ay içinde bu yüzden listeme ek olarak yürüyüşe başladım...

evimize yakın bir park var büyükçe ( sanırım yürüş yolu yaklaşık 60 - 70 metre civarı ) parkada yürüyerek gidiyorum ve tempolu bir şekilde yürüyorum 3 tur parkta .. yani parka gidiş gelicim 1,5 saat

sorum şu haftada kaç gün yürümeliyim ) ben haftaiçi 4 gün düşündüm 8 hafta sonu rutin uğradığım yerler var bu temboda olmasa da 1 saat kadar yürüyorum ) ve daha çok kilo vermeme yardımcı olur mu ?

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım bırak onu bunu. Benim boyum 196. Kilom 135 'di. Kendime has bir program yaptım. 3 bucuk ayda 45 kilo verdim. Tabi elbette çok yoğun bir tempo ile. Ne kadar dayanırsın bilemiyorum.

Sabah kalktığımda bolca sadece portakal yedim.

Öğlen sadece elma yedim.

Akşam. Bak gece demiyorum akşam. meyveler ile birlikte balık ve 1 dilim ufak kepekli ekmek yedim.

Gece kesinlikle yemek yemiyorsun.

Spora geldigimiz zaman. Hergün sabah kahvaltımı ettikten sonra 3 Km Koşu yaptım. Öğlen 4 Km koştum. Akşam yemekten öncede 5 km koştum. Önce diyorum kesinlikle sonra değil. Ve bunu 3 bucuk ay tekrarladım. Ama inanılmaz derecede düşüyor vücut direncin. Dayanabileceksen yapman gereken bir sistem bu.

Bol şanslar allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim ama 1. klonuz fazlaymış yüksek oranda kilo vermeniz normal.. diyetisyenleri hafife almayın , şöyle söylim benim kandaki hemoglobinim kritik seviyede olduğu için pek çok meyve vucudum tarafından şekere dolayısıyla yağa çevriliyor... mesela muz, portakal ve karpuz benim kilo vermemi yavaşlatacak besinlermiş... mesela mide asiti salgıladığım için biber çabuk acıkmama sebep oluyor.. bunları diyetisyen söyledi ve gerçekten dikkat edince öyle

spor oranınıza gelirsek sanırım çalışmıyorsunuz yahut rahat bir işiniz var sabah 7:30 da evden çıkıp araca biniyorum ve akşam 7:30 da evde oluyorum... ancak akşamları 1-2 saat ayırabiliyorum

• Anlıyorum. Evet kendi işletmem olduğu için zamanım vardı. Sanırım bir noktada haklısınız rahat bir iş çerçevesi gerekiyor.

Besin konusunda sadece kendi yaptığımı söyledim. Yağa çevriliyorsa durum sakat bu konuda :/ Ben spordan sonra vücut geliştirmeye başladım ve çok kısa bir sürede meyveler sayesinde çok iyi sonuçlar aldım. demekki herkeste aynı sonucları vermiyor...

Erkekler Ne Diyor 5

• Vay arkadaş Ülkemizde nede çok diyetisyen varmış 😊

0|0
    0|0
  • Yürümeden ziyade yüzerek çok daha hızlı kilo verebilirsin.

0|0
    0|0
  • 10 bin adim

0|0
    0|0
  • dur bakalım hayırlısı.

0|0
    0|0
  • 5 km filan yürü

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1