Spora gittiğim halde neden kilo aldım?

ben 2 haftadır spora gidiyorum kilolu bir insan değilim ama kafa dağıtmak ve sağlıklı olmak amacıyla iştahımda pek yoktur normalde spordan sonrada aynı şekilde devam ettim yani öyle fazladan yemek yemem falan olmadı ama 2 kilo almışım bu nedir ya kilo derdim yokken spora gidiyorum ve kilo alıyorum normalmidir bu görüntü olarak bir şey yok ama 2 kilo almışım kaslarla ilgili bir durum olabilir mi dikkat çekmek istiyorum yemek yeme düzenim aynı hani spora gidiyorsun diye gırtlağa yüklenme falan demeyin neden bu durum sizce

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• bayanlarda cok olagan bir durum :) kas calismis gibi algiliyor vucut kas yapiyorsun bir bakima bir kac kilo yagi oda kilo olarak sana yansiyor :) ablamdada ayni durum olmustu

0|0
    0|0
    • kas oranı arttığı için mi oluyor yani

• :D

• neyse sari kanarya :) sana iyi geceler dilerim görüsmek dilegiyle... disi kanaryalar alnimizin akidir :D

Erkekler Ne Diyor 10

• Yanlış çalışıyorsundur..

Küçük ağırlık ile yapılan sık hareketler zayıflatır.

Büyük ağırlık ile yapılan az hareket kilo aldırır.

Kilonu korumak istiyorsan esnek bir çalışma temposu benimsemelisin.En iyi yolu spor hocası sana açıklayacaktır. Önce onunla konuş..

0|0
    0|0
    • ağırlık falan çalışmıyorum ki bant bisiklet crunch falan

• spordan öncede böyle besleniyordum spordan sonrada sporun daha yararı olması gerekmiyormu

• Harcadığın ve aldığın kaloriye bağlı. Harcadığından çok alırsan;kilo alırsın. Harcadığından az alırsan;kilo verirsin.Ya bu işin temeli. Şimdi sen günde kaç saat çalışıyorsun,hangi sıklıkla gidiyorsun,ne yiyip ne içiyorsun onu bilemeyiz. Onu spor hocanla konuşacaksın.En yararlı çözüm bu..

• Kas yağ ölçümü yaptırıp da mı bu yorumu yazdın yoksa sadece tartıya çıkıp mı? Bol su içip tartıldığın zaman bile abartısız 800 gr 1 kg oynayabiliyor.

0|0
    0|0
    • tartıya çıkıpta yazdım

• Eleştirmek için söylemiyorum ama çok büyük bir yanlış. Aç karnına sabah tartıldıysan olur bir parça normaldir. Fakat şunu net iddia edebilirim hatta deneyip görebilirsin, sabah aç karnına tartıl bir de akşam yemeğinden 40 dakika bilemedin 1-2 saat sonra tartıl aradaki farkı gözlerinle gör.

Bu yağ ve kas direncini ölçen tartılar bu açıdan çok daha mantıklı. Ben bir ara bir türlü kilo veremiyordum ama sonra bu şekilde baktığımda 1 1.5 kg kadar kas aldığımı farkettim.

• Ayrıca yanlış çalışma düzeni de kolay kolay kilo verdirmez. Kardiyolar arası aşırı dinlenme, çok hafif tempoda çalışma ya da bilinçsizce nabzı çok yüksek tutma da verimsizleştirir çalışmayı.

Yeme içme düzeni olarak ise en net söyleyebileceğim şey şekerli içecekler yiyeceklerden uzak durmak ve yatmadan 4 saat önce yeme olayını tamamen kesmek.

• Devam et, vücut dengeyi şaşırmış azcın sanırım :)

Bir süre sonra kiloyu verirsin, fitlenmeye başlar vücut.

0|0
    0|0
    • ne kadar sürer bu böyle moralim bozuluyor ya

• fitness ve plates

• 2 ay iyidir sanırım, devam et, sporla kilo alınmaz.

Bünye meselesi, kendine gelecektir.

• Ben hiç spor yapmam. Hatta daha çok yatarım, tembellik ederim. Ama hiç kilo almıyorum. Bilakis üstüne bir de 1 kilo zayıflamışım :))

Siz kızlar neden spor yapmak istiyorsunuz ki? Kendinizle barışık olmayı öğrenin ya.

0|0
    0|1
    • sen soruyu anlamadın arkadaşım

• waw süper bişey bu hiç bişey yapmadan kilo vermek

• Evet :) Hiçbir şey yediğim yok çünkü :D

• yanlis diyet uyguluyon o zaman

0|0
    0|0
    • diyet yapmıyorum eskisi gibi besleniyorum amacım kilo vermek değil

• 1 ay sonra durur dimi kilo alışım

• aslinda sen kas aliyorsun sana tavsiyem sporda kardio yapmalisin

• diyetisyene ve doktora basvurmalisin vucut metobolizman gereginden fazla yavas calisiyodur belkide doktora ve diyetisyene bas vur

0|0
    0|0
  • Yediğini kasa çeviriyorsun kalıcı oluyor

0|0
    0|0
    • ee ben böyle kilo almaya devam mı edicem

• İkiside yağları eritmek için yapılır aslında ama sen biraz yemeğe yüklenmişsin galiba :)

• hayır yemek düzenim aynı anlayamadığım şey bu zaten

• diyetine uymuyosun bence

0|0
    0|0
    • her zaman beslendiğim gibi besleniyorum

• vucudunun sıkılaştığını hissetin mi peki?

0|0
    0|0
    • zaten sıkı bir vücudum var ama evet biraz daha sıkılaşma var

• durur tabiki sen kiloyu dert etme vucut sıkılığın yüksek olduğu için kilolu gözükmezsin bile. Rahat ol yemeğini ye sporunu yap.. Çık dışarı hava al işte ne bilim. :))

• :) ama sinirim bozuldu ya

• Kaslarla ilgili bir durum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İştahınız açılmış ve daha fazla yemiş olabilirmisniz?

0|0
    0|0
    • hayır iştahım da yemek düzenimde aynı

• kilo değildir o korkma, kas oranın artmıştır o kilona yansımıştır ama yağ olarak almadığın için belli olmuyodur. önemli olan kilon değil aslında, kas-yağ oranın

0|0
    0|0
Yükleniyor...