Duvarlarınız var mı? Ne kadar kalın?

Duvarlarınız var mı? Ne kadar kalın?

Neden duvar örersiniz?

İçeri hiç günışığı girmeyecek kadar kalın olabilir mi? Yoksa arada sızmasına izin verir misiniz? Ya da yok denecek kadar mı?

Mihenk taşınız nedir? Onu oynatsalar duvarlarınızı yıkabilirler ya, o bakımdan?

0|0
47|45

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar kalin orersem oreyim yikmanin hep bir yolu oluyor o yuzden labirentler kuruyorumki mihenk tasimi bulamasinlar... eliyle koymus gibi bulanlar var istemesemde =(

0|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 47

• duvarlarım var, üstelik yekpare de değiller. parça parça örülüp birleştirilmiş haldeler. kimi yerleri daha zayıf, kimi yerleri çin seddi gibi. ama kapılarım da var, hak edeni o duvarların ötesine alırım seve seve.

de, alınca da bırakmam, bırakamam. o yüzden kalıcı olmayacak olan en fazla duvarın önünde piknik yapıp... gider.

niye o duvarları ördüğüm belli, herkesle aynı aslında. beni gördüğünü sanıp suretimle oyalanacak olanlara kendimi aşikar etmeyi sevmiyorum. kırılganım, içime değmiş insanların canımı acıtmalarına dayanamıyorum.

o yüzden belki de yanlış yapıyorum ama insanlardan bana doğru bir adım görmedikçe ben adım atmam. bu yüzden arkadaşım çoktur ama dost dediğimin sayısı elimin parmaklarını geçmez.

çünkü dediğim gibi, o duvarlardan öteye hak etmeyen geçemez.

1|3
    0|2
  • duvar kadar lanet, pis, adi bir sey yoktur hayatta. yer sarsildiginda harcin saglam degilse uzerine yikiliverir.

duvarin harci tecrube. tuglasi yargilardir. harcsiz tugla ormek onyargi olusturmaktir. ne kadar kalin orersen altinda kaldiginda o kadar acitir o harcsiz duvarlar.

kisaca hayvani duvar ormek yerine. etrafini gorebilecegimiz bel hizasinda bir duvar kafidir. hem istedigimizde basimizi da saklayabiliriz :-). istedigimizde uzerinden atlariz. istedigimizde geri kacabiliriz. hem de oldugumuz yerden cevreyi gorebiliriz.

cok mu kacamak. hayat zaten kacip gidiyor cogu zaman. bizim duvar ormemizi beklemeden yer sarsiliyor, harcimizi olusturmadan tuglalari ormek zorunda kaliyoruz. oyle de lanettir o depremler.

4|5
    1|1
  • İlk başta hiçbirimizin duvarları yoktu.Daha sonra ise yaşadığımız kötü şeyleri bir daha yaşamamak için duvarlar örmeye başlarız.

0|2
    0|0
  • kimse inşaALLAH benim duvarlarımı yıkmaya kalkışmaz! kimsenin canının yanmasını istemem . başkalarının duvarlarını da duruma az oynatırım, duruma göre çok oynatırım. çok nadirde olsa bazen saygı duyarım duvarlarına. ama benim duvarıma giriş ypamadıklarından insanlar gel diye kendi duvarlarının kapısını bana otomatik açarlar :) soru için teşekkürler.

0|2
    0|0
  • İnsanına göre değişiyo..

Bazılarına göre tek darbeyle yıkılabilir

Bazılarına göre çift tuğla

kırmasına bilene müdür.

0|1
    0|0
  • O duvarları daha küçücükken aklımız bişeye ermezken ailelerimiz örüyor zaten.. Küçücükken öğreniyoruz ayıp ... Sonra alem ne der... Öyle öyle kalıplandırılıyoruz...

0|3
    0|1
  • Gerçek yüzümü insanlardan saklamayı tercih etmiyorum bana iyi gelene de zararı dokunana da bende ne ve nerede olduklarını anlamaları için duvar örmüyorum.

0|5
    0|0
  • Duvarlarım var dısı siyah içi ise mavi...Nasıl mi oldu diyeceksin dost dediklerim , arkadas dediklerim sayesinde oldu haa yine de teşekkür ederim onlara iyi kötü dans pistinde oynadık onlarla sayelerinde duvarlarımı diktim...

İçeri günışı giriyor ama sadece benim gün işiğim ve benim izin verdiğim kadar...

İçeri bir sansla girselerde MAVİlerimi görmeleri çok zor oluyor artık...

0|2
    0|1
  • Süper kilit sistemiyle açılıyor duvarlarım..

Kancaları çekebilene helal olsun..

0|6
    1|1
  • Şeffaf duvarlarım var.

0|3
    0|1
    • çin seddi gibi olsa gene aşarım lem duvarlarını...ben çok seviyom bu kızı. gönüllü fedainim bacım

• ebet. ben buyum (karizmatik sımayli <3)

• qarizma genchlik !1!1!1

• Duvarlarım vardır evet ama mihenk taşım saygıdır, karşımdakinin bana saygı duyduğunu görüyorsam ki saygı birçok şekilde ifade edilebilir ya da birçok şeyi kapsar, onun için bir kapı açabilirim.Ama açtığım kapıdan salona girebilir sadece yatak odama değil.( Kastım mutlaka kendime özel bir yerlerin,sırların ve açığa çıkmamış duyguların kalacağı )

0|2
    0|1
    • bu gibi cevapları eksileyenlerin ruh halini cidden merak ediyorum. nasıl bir state of mind dir, uzman kişiler incelemeli bence

• Aynen, düşündürücü :)

• dış duvar 25 cm iç duvar 10 cm dersem cok mu kapalı olur?

0|2
    0|0
  • Duvarlarım ''malesef'' var.. Dışarıdan kimsenin duygularımı göremeyeceği kadar kalın..

Bir insan beni bu duvarlara rağmen tanıyabilmeye yavaştan başladıysa, duvarlarım yıkılır..

Kötü aslında duvar örmek.. Ama yaşadığım acılar, güvensizlikler bana bunu yapmaya zorladı..

0|1
    0|0
  • Bkz: Ali Ağaoğlu.. Yaptım,olacak...

1|3
    1|0
  • Evet kalın duvarlar ördüm kendime zaman içerisinde. Yıkılması zor olan, herkesçe aşılamayacak duvarlar. Gerekli gördüm bunu, şartlar böyle uygun gördü malesef.

0|3
    0|1
  • duvarlarım var çok az kişi o duvarı aşabilir onlarında kalacağı kesin değildir

0|3
    0|1
  • içime soğuk girmesini engelleyecek kadar kalın, aklıma geldi bi arkadasım bana missbon gibisin demişti, dışım sert içim yumuşacıkmış :)en zayıf kısmıysa merhametimin çarptığı yer..

0|1
    0|0
  • Teyzeme karşı duvarım yok ama sanki onunlayken birlikte etrafa bir duvar örüyoruz aynı şekilde annemle de aynısı. Onun dışındaki aile üyelerine karşı ince bir katman, yakın arkadaşlarıma karşı 1 duvar onun dışındakilere karşı 2,3,4 katlı duvarım var. Kimseye tam anlamıyla güvenmiyorum

0|1
    0|0
  • Herkesin duvarı vardır.Karşıdaki insana bağlı o duvarın yıkılması.Hiç bir duvar ince bir ışık sızıntısını geçirmeyecek kadar kalın değildir.O kadar kalınsa muhakkak istisnai bir durum vardır.

0|3
    0|1
    • evet, epey akla yatkın bu cevap. istisnalar...

• örnek alayım birkaç tane istisnaya, dedim epey aklıma yattı bu

• mesela bir kadın çok sevmiştir fedakarlıkla, özlemle, aşkla ama gün gelmiş aldatılmış saçma bir nedenle terkedilmiş yada karşıklıklı sandığı aşkı karşılksız çıkmış güveni yerle bir edilmiş işte bu kadın artık aşka inanırmı s.seviyorum diyen bir insana yaklaşabilir mi? bu hiç kolay olmaz o insan kolay kolay eskisi gibi olamaz

bu durumlar dediğim gibi istisna herkes yaşamaz ama gerçekten ağır şeyler yaşayanların tekrar tutunmak istememesi kendini soyutlaması olası bir durumdur normal karşlarm

• kalın duvarlarım vardır aşması biraz zaman alır.

mihenk taşım da güvendir. güveni sağladı mı yıkmak kolay olur

0|3
    0|2
  • Duvarlarimiz var elbet ama ben duvarlarimi bir daha iceri almayacagim insanlara örerim kolaysa girsinler hadi :) tasim masim yok valla

0|2
    0|1
  • Evet sınırlarımın başladığı yerde, örülmüş duvarlarım var.. sabır ve kararlılık birgün yıkıcak diye düşünüyorum kim kendini duvarları arasına mahkum edebilmiş ki..

0|2
    0|1
  • Çin seddi kurdum.

1|3
    1|1
    • benim atalar orta asya ya kadar gidiyor gözlerden secereliyim. biliyorsun çin seddi - Türk akınları durumunu sanırım :)

• :)))) ben demedim bu sefer ama iyi güldüm spa çok iyisin ya

• balkonunuz dar mı deseydin yaaa :)

• kimsenin kıramıyacağı kadar .ince. :)

0|1
    0|0
  • Duvarlarım vardır ama pek göstermem,duvarı gören yıkmaya çalışır. O görünmeyen duvarlarla düşüncelerimi insanların meraklarından korurum.

0|1
    0|0
  • Benim kişisel olarak duvarlarım var ama bu yurtta duvar kavramı yok ya ses oldugu gibi yan tarafta çok dertliyim çoook :)))

0|1
    0|0
  • Ne duvarı!

Berlin Duvarı yıkıldı.

Mete Han bile Çin Seddini aştı.

Duvarlarım yok benim Kapım var.İstediğime açıyorum istemediğime açmıyorum..

0|1
    0|0
  • Duvar mi? Yikik

0|1
    0|0
  • Duvarlarım var gibi görünsede acayip safım yaaa

0|3
    1|0
  • çok kalın duvarlarım var

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    17

Erkekler Ne Diyor 44

• Seninle bir daha aynı yolda yürümem Seninle ... var Bir daha asla dokunmam tenine Senin teninden önce duvarların var!(fettah candan dinle bak kankaaaaaaa

1|2
    0|1
    • haha hiç duymadım, bakarım, ok :)

• duvar kale gibi sağlam ama işini bilen kapıyı kullanıyor

0|2
    0|1
  • vardır herhalde bilmiyorum ama dışardakiler kadar ürkütücü değildir sanırım :/ link

1|2
    0|1
  • Bütün duvarları yıktım, bütün gemileri yaktım...

0|2
    0|1
  • insansız yapamam:D

0|2
    0|0
  • Duvarın tuğlası imansa kimse yıkamaz. Geri klan değerler yıkılabilir.

Aile yapısı çok önemli burada okuduğum çoğu yazı saçma ve duvarları windows güvenlik duvarı gibi güncellenmeye kapalı.

İçimizdeki gücün farkına varıp görünmez bir kalkan yapmalıyız kimse bize zarar veremesin.

1|2
    0|1
  • En şiddetli depremlere dayanacak sandığım duvarlarım var..

0|2
    0|0
  • Bir insanın duvarı ne kadar kalın olsada bir yerden sonra yıpranıp yıkılıyor .

Bazen yalnızlıktan , bazen suskunluktan , bazen içe atmaktan , bazen yapılan kötülükler hainliklerden. mihenk taşı insanın kişiliğidir karakteridir. bununla oynarlarsa duvar dediğin oynayanın üstüne yıkılır..

0|2
    0|1
  • Kalbimin bi ucunda bi tane. Diğer ucunda bi tane.

Kimisi içeri girecek delik alıyor ama işi bilmediği için dışarıda kalıyor.

Kimisi duvar falan görmüyor pat atlayabiliyor.

İçeri bi ucundan giren, ben istersem diğerinden çıkıyor, istemezsem çıkamıyor.

En kötüsü de başkasının duvarına dayandığım an.. Bende duvar falan kalmıyor..

0|1
    0|0
  • herkes yalnızdır kendi buzdan şatosunda

biri gelip duvarları eritsin ister

herkes bir savaşçıdır kendi savaşında

birisi için gardını indirmek ister

mihenk taşı ise aşktır tabi, biri onu yerinden oynatırsa ne duvarın kalır nede sınırların...

0|1
    0|0
  • duvarlarım camdır benim gün ışığını sonuna kadar alır arasında boşluk var ve kalın hep sıcağım soğuk kolay girmez bana karanlıkta gerektiğnde güneşim batınca girebilir ancak mihenk taşınama gelince doğrudur arada depremler olur içimde daha yıkılmadım ayaktayım ..çok mahsun oldu yav ;)

0|1
    0|0
  • Duvarlarım çok sağlamdır.yekpare kayadır.surlarıma yaklaşana ok atarım kızgın yağ dökerim kale savaşında çok sabırlı ve başarılıyımdır.

0|2
    0|1
  • kendi duvarlarımı sadece kendım yıkar ve yenıden yaparım seçiçi geçirgen bı duvar yapısına sahıbım :D

0|2
    0|1
  • Çok güzel açılardan soru sorumuşsun. Herkes cevap verir böyle bir soruya. Fakat derinliğinde bir problem var. Jargon biraz daha teenage işi gibi geldi bana. İnsanın kişiliği oluşması ve bunu koruması/geliştirmesi bir duvar mıdır? Duvarın kalınlaşması yada yıkılması nasıl olur ? Özellikle duvarların organik olduğu düşünürsek. Mihenk yada otolit taşı da herhalde ahlak alt sınırı olarak kabul ediyorum. Herhalde en göreceli olduğumuz yerde orasıdır.

0|2
    0|1
    • teenage ağırlıklı site burası, dude. yorumunun cevabı yazdığın ikinci cümlede gizli, herkes ile başlayan...

• Eh ağırlık yer çekimi ile alakalı olduğundan problem yok. Nasıl olsa hepimize aynı uygulanıyor. Allahtan bazılarımız için tribünler var ^^

• Benim duvarlat tuğla dışında sıva yok ama içinde ısı yalıtımı yaptırdık 2 yıl önce valla en üst katta olduğumuzdan çatısıda yoktu evin soguk sıcak anormal oluyodu bu sene çatı yaptırdk iyi oldu 10 bin tl gitti ama alçak olmuş pampa niye prefabrik evle mi karşılaştırıcan?

0|2
    0|2
    • yok ev yaptıracağım da kalas lazım oldu o bakımdan, ahşap ev en sağlıklısı

• link

sonuca odaklıyım

1|1
    0|1
    • humpty dumty yi hatırlatman iyi oldu :)

• bence çok uygun

• bilemedim şimdi. humpty dumpty tekerlemesi vardı, düştü mü kimse bir araya getiremezdi falan

• vala 20lik tuğladan yaptırdık 2 cm sıva artı kireç ve boya :D 27 cm duvarımız var :) duvar örmezsek üşürüz :D

0|2
    0|1
  • Haci inancin olsun bi duvar ördüm artik hic kimse kiramaz kahpe insanlar o duvari asamaz sur ördüm resmen ama bir defa yenildim turuva atiyla iceri girdi kahpenin biri yikti ama tekrardan ördüm kimseyle isim olmaz

0|1
    0|0
  • Duvarlarım tabiki var.

ve özel olarak içine Strafor döşedim ki.

Gelen birdaha çıkmasın gidende birdaha dönmesin diye.

0|1
    0|0
  • hayattan yenilen her kazıkta,bir tuğla ekleyerek örülüyor duvarlar maalesef..

0|2
    0|1
  • bildiğim en kalın duvarlar iki insanın düşünce yapısından kaynaklanan duvarlar berlin duvarı gibi yıkılması gereken aşılması gereken duvarlar?

En Uzak mesafe ne Afrika'dir

Ne Cin,

Ne Hindistan,

Ne Seyyareler,

Ne yildizlar geceleri isildayan...

En uzak mesafe iki kafa arasindaki mesafedir birbirini

anlamayan.

CAN YÜCEL

0|2
    0|3
  • çok sağlam duvarlarım var. 13 yaşında aileden uzak bir yatılı okulda okurken ördüm o duvarları. kimseyi sevmeyeceksin, kimseyi özlemeyeceksin, kendine yeteceksin dedim. duvarlarım hala çok kalın.

1|2
    0|1
  • sınır çizmek insanın doğasına aykırı bi kere, zamanla insanın tüm kısıtlamaları kalkabiliyor,aşılamayacak duvar çiğnenmeyecek kural yoktur bence.

0|2
    0|1
  • benim şu an hiç duvarım yok aslında..benim duvarımı karsımdaki insan örer..artık o nasıl örer bilemem belkide hiç örmez...yani karsımdakinin davranısına göre duvarım var yada yok kalın yada ince...

0|2
    0|0
  • hak edenler kapıyı görebiliyor geçmek için

0|2
    0|1
  • güneş iyidir

0|1
    0|0
  • duvarım yok, komple cam abi ama bazılarına, diğerlerine ise 1 m çelik ışıuk mışık ta yok kendi enerjimi kendim üretirim... sor ne sorarsan,elime vur ekmeğimi al eğer dostumsan...öyle .

0|1
    0|0
  • "Bir duvarım yok, olsaydı da yıkmam gerekirdi" Bakunin :D

0|2
    0|0
  • 0|2
    0|1
  • kişisine göre değişir kimi zaman metal kaplı kimi zaman perde gibi ince...önemli olan sızmasını bilendir!

0|2
    0|1
  • Erkekler Devam
    14
Yükleniyor...