Gerçekten özgür müsünüz? Asıl özgürlüğümüzü ayakta durarak mı kazanabiliriz?

Bir sabah kalktığınızda hadi ben gidiyorum deyip istediğiniz gibi gidip istediğiniz zaman gelebiliyor musnuz ? Bazen uzaklara kaçıp derin nefes almak istesenizde bunu ancak ;yüzümüzü buruşturup oflayarak biraz sonra unutmak zorunda mı kalıyoruz ? O zaman gerçekten özgür müyüz ? Bence asıl özgürlüğümüzü kazanmamız dünyanın en zor olaylarından biri dir.Ama sonu muhteşemdir.Bende gerçekten özgür değilim.İnşallah birgün ...

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğer özgürlük, senin ifade ettiğin gibi kimseye sormadan bir şeyler yapmaksa özgürüm. Ancak gerçek manada özgürlük diye bir şey yoktur.

0|1
    0|0
  • Ne kadar istersen iste kendi kararınla dilediğince uzağa gidemezsin. Kapitalizm böyle bişey. Hadi ateistler.

0|0
    0|0
  • bu dediğin gerçek özgürlük işte. bunun için öyle bi tezgah kuracaksın ki hep akan bi para olacak. o zaman kimseye hesap vermeden kaçıp gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Asıl özgürlüğünü kazanabilmen için bütün önyargıların, dogmaların, tabuların, ayıpların, günahların yok olması lazım ki onu kişisel çabayla başaramazsın, çünkü 4 milyar insana karşı savaştığın an kaybetmeye mahkumsun

0|0
    0|0
    • ne kadar da felsefisin dostum, biraz Marksizm oku da kendini geliştir. Bu tartışmayı sürdürmek faydasız. Kahvehane havasında bir tartışma yapıyorsun

• peki ya 4 milyon insana karşı savaşmak umrunda değilse, sana karşı çıkmaları,hakkında ne düşündükleri umrunda değilse ?

• Özgür değilim.Ama birkaç yıl içinde yurtdışına kaçmazsam insanlarımın şu an kadar bile özgür olamayacağı günleri görmek zorunda kalacağım.Beterin beteri var deyip ben kaçar.

0|0
    0|0
  • benden beklentileri olan bir ailem var ve ömürmün sonuna kadar da özgürlüğü tadacağımı zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • özgürlüğün bile bir sınırı var. (Nefsini tatmin edebiliyorsan odur aslında özgürlük.)

0|0
    0|0
  • turkiyede ozgur olmak mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...